Sportsko penjanje

U zdravom tijelu zdrav duh.

Moderators: Franz, Magyar

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Sportsko penjanje

Post by Franz »

Ima li neko sa foruma da ima ili je imao iskustva sa sportskim penjanjem?

Ako ima neko voljan da ulozi u vjestacku stijenu u Prnjavoru, rado bih mu ustupio zid visine 8 metara za te svrhe(zatvoren prostor) i naravno pomogao koliko je u mojoj moci.
Takvu sam stijenu vidio u sokolskom domu u BL(penjacki klub Extreme) i od tada mi kroz glavu zuji ideja da se formira slican klub u Prnjavoru.

Evo prilazem par slika koje opisuju o kakvoj je disciplini rijec.

Image
Image


Image
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
KP
Posts: 1620
Joined: 12.07.2007. 22:43
Location: KP

Post by KP »

Super idea :idea:
Imam prijateljicu koja se bavi več godinama tim sportom ali na otvorenom.
Mene je pokušavala nagovoriti ali :shock: :smt018 ......bojim se visine!!!!
U Prnjavoru bi trebalo još šta otvarati......jer je Pnjavor grad svega a u stvari nema ništa!
Image

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Одлична идеја !
Једно вријеме сам у Бањалуци често висио по зидовима Кастела. Кад сам чуо да се један од њих срушио, ноге ми се одсјекле.
Волим пењање и мислим да би било доста заинтересованих.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Euroleague
Posts: 59
Joined: 11.10.2007. 18:50

Post by Euroleague »

E Franz a gdje taj tvpj zid i koliko bi se trebalo ulozit za tako nesto?

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Franz »

Euroleague wrote:E Franz a gdje taj tvoj zid i koliko bi se trebalo ulozit za tako nesto?
Treba nesto zeljeza(sipke i sl.) za konstrukcije (tu bi mogao pomoci covjek iz DD Komerca jer moze iskopati jako jeftin materijal), onda trebaju shpertploche, tj. blazujke debljine min. 15mm i to nije neka investicija....medjutim one male hvataljke su jako skupe i uzad, karike i ostale sitnice bez kojih se sportsko penjanje ne moze zamisliti.Sasa Dusanic ima iskustva sa tim i on bi isto dosta pomogao jer je dobar i kao varilac i tu bi vec doslo do ustede.
Imam kontakt sa likom u BL koji se bavi tim poslom i imacu preciznIJe informacije kad se budem vidio sa njim.
A zid bi bio unutar moje sale.Postoji mogucnost i za izgradnju jednog izvan sale, taj bi mogao biti i vece visine.
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
Euroleague
Posts: 59
Joined: 11.10.2007. 18:50

Post by Euroleague »

8 Metara nije malo, pogotovo za neke pocetnike. Ja sam razmisljao da odem u sokolski da vidim kako to funkcionise. To je prava stvar za rekreaciju.

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Franz »

Euroleague wrote:8 Metara nije malo, pogotovo za neke pocetnike. Ja sam razmisljao da odem u sokolski da vidim kako to funkcionise. To je prava stvar za rekreaciju.
Hajde idi vidi pa se malo raspitaj kako, sta, koliko...
...zelja postoji, treba samo krenuti pa sta bude!
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
Euroleague
Posts: 59
Joined: 11.10.2007. 18:50

Post by Euroleague »

Pogledat cu sledece sedmice sta treba da se to napravi. Da ne znas da li ima kakvo takmicenje u penjanju?

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Franz »

U Srbiji ima savez sa nekoliko klubova i naravno takmicenja.Primjetio sam da i banjolucani idu na ta takmicenja u Srbiji, sto dovoljno govori da to nije jos zazivjelo na nasim prostorima.
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
Euroleague
Posts: 59
Joined: 11.10.2007. 18:50

Post by Euroleague »

Ne bi bilo lose kad bi se to ovde napravilo. De mi reci za taj zid, je l' montazni i da li se moze prenositi?

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Franz »

Euroleague wrote:Ne bi bilo lose kad bi se to ovde napravilo. De mi reci za taj zid, je l' montazni i da li se moze prenositi?
Rasklopis i premjestis...zasto da ne?!
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Ova stijena na slici mi djeluje dosta primitivno, ali mislim da bi se ovako nešto dalo napraviti za malo para.
Image
Image

Ovo je preuzeto sa web prezentacije penjačkog kluba " Atom " Zavidovići.

Evo i jednog jako korisnog linka :
http://www.walltopia.com/site/index.php
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

Samac
Posts: 1357
Joined: 12.03.2007. 23:00
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Samac »

Super ideja, ako sve bude ok.
Pod organizaijom Franza to će zaživjeti 8)

KOZAK
Posts: 54
Joined: 13.09.2007. 21:38

Post by KOZAK »

Jel poceo sa radom Free climbing?
Imam malo iskustva,penjao sam se na Kalemegdanu,vjestackoj stijeni na Adi ciganliji i u Valdanosu.
Mogu reci da je jako naporan,extremno tezak sport koji zahtjeva odlicnu fizicku pripremljenost i jos bolju koncentraciju!
Samo naprijed Franz!
JOJ STO VOLIM KAD GODINA IZDA,SVE POSKUPI,POJEFTINI P...A(PIVA)

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Раније сам ставио линк ове фирме, али ево и комплетног каталога за 2006/07 у pdf- формату.
Може се наћи јако занимљивих ствари.

http://www.walltopia.com/site/katalog_13.pdf
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Sportsko penjanje

Post by vrsta8472 »

Одлучи нас неколико да се по великом снијегу и по мраку попне на Љубић.

Ево пар слика.

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

optimus prime
Posts: 52
Joined: 17.10.2007. 19:39
Location: Prnjavor

Re: Sportsko penjanje

Post by optimus prime »

Ovo je bilo jedno odlicno druzenje,svih desetorica do vrha i nazad bez odustajanja,zvocanja,kukanja, a vrijeme idealno, -15stepeni, noc sa 10posto mjesecine, visinska razlika preko 300metara, vjetar u lice,malo žeste i 10kg opreme na ledjima. Toplo preporucjem svima. Hvala domacinu Nunicu na odlicnoj organizaciji ture i gostoprimstvu. Ovo se treba ponoviti.
lako je biti jak na rijecima...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Sportsko penjanje

Post by vrsta8472 »

Прије нека три мјесеца, упознам једног доктора 5 година специјализације из радиологије и некако му је допало да буде код мене нека два мјесеца. Ја сам тих дана, као мало се пентрао по Љубићу и као мислио да је то планинарење (ајд за мене барем јесте). Кажем ја том Јови, да ли си се ти негдје пењао: Он каже па јесам, Хималаји, Анди, Монт Еверст . . . што би се рекло био је преспреман што се тиче физичких активности и још као човјек чиста легенда. Нажалост тог нашег Јове више нема. Прије три мјесеца му је дијагностикован тумор, а јуче је умро. Када је сазнао за дијагнозу написао је овај текст. Заиста дирљиво!



http://www.facebook.com/extremesummitteam
Extreme summit team

август 7

Kada imaš 36 godina, na vrhuncu si fizičke i mentalne snage, ne razmišljaš o bilo kakvom ograničenju, po profesiji si ljekar i neko ti saopšti samo 3 dana nakon ludiranja po prašumi Perućici da imaš „KANCER“ i to sa jako lošom prognozom, nastaje lom. Tijelo zablokira a duša se slomi, okolina ne postoji.

Dok ležim u bolničkom krevetu na VMA misli divljaju a emocije nadvladavaju. Sabira se i oduzima
, preispituje i zaboravlja, rezimira i planira, ... ali sada ŽIVOT. Največi dio tog života ja sam odživio kao i svi, po i prema drugima (roditelji, porodica, škola, posao...), ali sam imao i sreču da veliki dio toga odživim onako kako sam ja to želio. Taj moj dio je bio vezan za i oko prirode i jedino tu sam bio kompletan. I sada kada razmišljam šta je to što je obilježilo moj život nažalost nema puno stvari koje bi bile vrijedne. Neki bi rekli da je to što sam dio jedne jake i stabilne porodice ali to dolazi samo po sebi i vi ga samo njegujete. Drugi
bi rekli da je to karijera i posao omiljenog i cijenjenog ljekara, pa to je samo uobičajeni put i posao kao i svaki drugi. Treči bi rekli da je to što sam slobodno vrijeme koristio na moj način i po gotovo uživao u prirodi, ali zar svi nemamo hobije i manje više uživamo u njima. Po meni stvari koje su definitivno obilježile moj život su dvije ekspedicije sa EST-om. To je nešto što me je ispunilo, usrečilo, zaokružilo, dalo akcenat mom životu i meni u mojoj okolini.

E onda nakon samo dan-dva ludila pojavi se Dragan Jaćimović i u muškom, mišičavom i jako emotivnom zagrljaju zaključim da je EST mnogo više. To je avantura, sreća, utjeha, nada, put, budučnost...

Jaćime, hvala ti na zagrljaju i podršci ali ti najviše hvala na EST-u i tome što si obilježio moj život.

Miloše tebi hvala sto si izuzetan čovjek i što si me naučio toliko toga. Od tebe sam upijao svaku riječ i rado je širio dalje uz tvoje ime.
Nina tebi hvala na tom tvom osmjehu iz koga isijava ogromna dobrota.

Hvala i svim ostalim članovima EST-a i njihovim prijateljima (Zoki, Milan, Marko, Srđan, Ranko, Slavoljub, Verica...) čija podrška me gura dalje.
Posebna i neizmjerna zahvalnost ljudima koji su mi podarili svoj organ „krv“ i dali mi još života.

Ja se spremam, oblačim opremu, pripremam se i fizički i duhovno jer ispred mene je penjanje na veliku planinu, višu od Everesta, planinu zvanu „ŽIVOT“. Put je bitan i lagano idem njime, biče težak i naporan, sa puno visinskih kampova i teških dijelova. Ne bojim se jer iz BC je podrška ogromna.

A vi! Kako bi rekao moj učitelj planinarstva S.S.Simara ;

„NE GLEDAJTE AVANTURU NA EKRANU VAŠEG RAČUNARA, DOŽIVITE JE“
Jer vjerujte, ŽIVOT JE ZAISTA LIJEP.

Najponosniji član EST-a
Elčić Jovo

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Sportsko penjanje

Post by grlica »

odlična ideja , ja imam iskustva iz djetinjstva , ni jedno brdo iznad sarajevske kotline, a u mom rodnom prigradskom naselju sarajeva, nije bilo a da ga nisam osvojila .... čak sam te treninge zvala... sa mojim grlicama Istoka Srpske IZDRŽLJIVOST DUHA I TIJELA!
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Sportsko penjanje

Post by vrsta8472 »

Image

Image

Image

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Sportsko penjanje

Post by grlica »

extra ! :D sviđa mi se vaš doživljaj :!:
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Sportsko penjanje

Post by vrsta8472 »

Ајд и ове зиме да организујемо зимско пењање на Љубић?! Крећемо из Кремне око 19h навече и успон траје нека два сата. Чим буде снијега и доброг минуса да идемо, али да то буде или петак или субота?!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Тихи
Posts: 78
Joined: 28.09.2012. 04:01
Location: цео свет

Re: Sportsko penjanje

Post by Тихи »

Врста придружићу се излету, мало је 2 сата зашто не путем до равног брда... :smt006
НЕ ЗНАШ С КИМ СЕ КАЧИШ

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Sportsko penjanje

Post by aquarius »

Danas sam na potezu Ravno brdo - Svinjar sreo par entuzijasta.
Bilo je malo vjetra ali vrijeme idealno.
Vrsta, ja sam za. Ako Bog da, eto nam snijega naredne sedmice pa uz brdo :)
Kontaktiraću Mlađu za detalje ;)
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Sportsko penjanje

Post by vrsta8472 »

Вечерас покрет!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Post Reply