Fudbal u BiH/RS...vijest,rezultati i ostalo

U zdravom tijelu zdrav duh.

Moderators: Franz, Magyar

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

UAAAA POLICIJA!!! DABOGDA SE PODAVILI KONJI GLUPI!!!

IDEMO LESINARIIII!!!!

BORAC SAMPION!!!!
BORAC SAMPION!!!!
BORAC SAMPION!!!!

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Потписао Драган Шарац
Datum: 17.06.2008 18:09
Autor: Д. Цураћ

ЛAКТAШИ - Драган Шарац је нови фудбалер Лакташа. Бивши играч Обилића, Црвене звезде, те аустријских прволигаша Aустрије из Беча, Пашинга и Штурма у наредне двије године носиће дрес екипе из Лакташа која има велике планове за наредни шампионат у елитном такмичењу БиХ.

Шарац је посљедњих шест мјесеци играо за Златибор воду из Суботице са којом се пласирао у Прву лигу Србије (други степен такмичења).

- Имао сам неколико примамљивих понуда, али су људи из Лакташа били најупорнији и нисам могао да их одбијем. Такође, представници клуба изнели су своје планове и они се подударају с мојим амбицијама што је био додатни разлог да прихватим њихову понуду. Надам се да ћу својим играма оправдати указано поверење и да ћемо сви заједно остварити запажене резултате у Премијер лиги БиХ - рекао је Драган Шарац.

Овај фудбалер шест пута наступао је за селекцију Србије и Црне Горе, а менаџер Лакташа Будимир Станковић није крио задовољство након потписивања уговора:

- Велико ми је задовољство што смо успјели да наше редове појачамо овако квалитетним играчем који се у својој каријери дочепао и дупле круне с Црвеном звездом. Ми смо и раније нашим навијачима обећали да ћемо у сезони која је пред нама ићи на врх босанско-херцеговачког фудбала и сада када је са нама фудбалер оваквог калибра то није реално очекивати. Сигуран сам да ће Шарац бити задовољан нашим гостопримством, као и да ће он својим играма оправдати наше повјерерње.

Предсједник клуба Душан Коџоман такође је био видно задовољан ангажманом Шарца.

- У претходном шампионату били смо међу клубовима који су до самог краја водили борбу за опстанак и не желимо да се то више понови. Одлучили смо да појачамо наше редове квалитетним фудбалерима и мислим да је долазак Драгана Шарца пун погодак. Наш циљ је да у новој сезони будемо међу прве три екипе и уложићемо максималне напоре да до тога дођемо - истакао је Коџоман.

Дрес овог клуба у овом прелазном року већ су обукли Рафаел Переира, Екрем Хоџић и голман Душан Ђокић, а до краја ове седмице највјероватније биће познат комплетан играчки кадар за нову сезону.
Мариновић помоћник менаџера

Винко Мариновић, капитен Лакташа и најискуснији фудбалер, добио је понуду од клупске управе да буде помоћник менаџера Будимира Станковића. Он би требало у наредних неколико дана да се изјасни о овој понуди. Управа премијерлигаша из Лакташа жели да у својим редовима задржи једног од најзаслужнијих што клуб у посљедње двије године остварује одличне резултате.

Za ovu ligu Ronaldinjo iz najboljih dana licno. Samo da mu jagnjetina i pivo ne dodju glave.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Jeste, samo sto nije. Ovdje ima bar 50 boljih igraca od njega, samo se tebi cini da je to tako.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Meni je cudno uopste sto je dosao tu, doduse star je, mada je mogao da igra u trecoj Dojc ili Austrijskog ligi.
Ovdje ima bar 50 boljih igraca od njega, samo se tebi cini da je to tako
Pa Bosna i BiH su velika fabrika talenata, posebno drvne gradje.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Opet ti to najbolje znas, ti pratis najvise. 8)

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Nicky wrote:Opet ti to najbolje znas, ti pratis najvise. 8)
Ne pratim uopste, ali Sarac je pored sveg i svacega odlican igrac za tu ligu. Sa druge strane, nisam vidjeo neki zvucni transfer iz Bih spolja.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Sewerin
Posts: 1848
Joined: 17.12.2007. 16:40
Location: Sarajevska

Post by Sewerin »

Sredojevic sportski direktor Kozare

....Sa sigurnoscu se moze reci da ce mladi reprezentativac BiH Nemanja Stancic (18 godina) karijeru nastaviti u sarajevskom Zeljeznicaru. On ima ugovor sa Kozarom do 2010. godine ali ce se javiti na pripreme Zeljeznicara i tek poslije toga znacemo njegov status.
Image

User avatar
zeko_sisko
Posts: 383
Joined: 30.09.2007. 16:14

Post by zeko_sisko »

Sewa, da li je to onaj momak sto sam te pitao za njega?

User avatar
Sewerin
Posts: 1848
Joined: 17.12.2007. 16:40
Location: Sarajevska

Post by Sewerin »

zeko_sisko wrote:Sewa, da li je to onaj momak sto sam te pitao za njega?
Jeste, boli te briga sad si faca... :wink: :smt023
Image

User avatar
neko iz mase
Posts: 1371
Joined: 13.12.2007. 22:48
Contact:

Post by neko iz mase »

Sewa je li to onaj moj pajdo?

User avatar
Sewerin
Posts: 1848
Joined: 17.12.2007. 16:40
Location: Sarajevska

Post by Sewerin »

neko iz mase wrote:Sewa je li to onaj moj pajdo?

Aha... al' necu pisati sta ti je radio po terenu u nase vrijeme. :lol:
Image

User avatar
neko iz mase
Posts: 1371
Joined: 13.12.2007. 22:48
Contact:

Post by neko iz mase »

Aha nudio pare da mu pustimo da da gol :wink: .Smijurija,a sad u Želju.Odo i ja u Zvijezdu Gradačac

User avatar
zeko_sisko
Posts: 383
Joined: 30.09.2007. 16:14

Post by zeko_sisko »

Bio sa mnom na Primatijadi prije dvije godine. Ja ga nisam gledao kako igra, samo znam da je fizicki extra spreman. Ovi njegovi kazu da trenira svaki dan k'o nenormalan. Nije ni cudo sto je tako dobar.

User avatar
neko iz mase
Posts: 1371
Joined: 13.12.2007. 22:48
Contact:

Post by neko iz mase »

Dobar je.Što se tiče utakmica momak je napaljenik teški.Samo je imao neku krizu jednu polusezonu kad je igrao za juniore,nije ga išao gol nikako

User avatar
Sewerin
Posts: 1848
Joined: 17.12.2007. 16:40
Location: Sarajevska

Post by Sewerin »

У МЕТУ: Гдје је истина

Транскрипт телефонског разговора између играча и тренера трнске Слоге Aлександра Петреша и голмана Јединства из Жеравице Aлександра Стојановић није валидан доказ! У том транскрипту голман Жеравичана је оптужио свог тренера Драгана Скакића да је продао утакмицу Рудар Приједору!

У Фудбалском савезу Републике Српске има свега, али, чини се, понајмање истине. Умјесто да се једном заувијек искоријени сва негативност и прљавштина, из фудбалске организације одстране мешетари и гробари фудбала Српске, у кући фудбала у бањолучкој Aлеји Светог Саве, блок "Д" све гурају под тепих.

Забога, коме сада треба истина и утврђивање истине и одговорности око намјештања утакмице, лакше је прогласити првенство регуларним. Тако размишљају у ФС Српске. A наш фудбал? Потонуо је на дно Тихог океана!

Горан Косорић, тужилац ФС Републике Српске, послије суочавања свих актера "случаја Жеравица" је истакао да тог случаја нема и да преостаје једино да се првенство на друголигашком западу прогласи регуларно. Наравно то треба да верификује Извршни одбор ФС Српске који се, као и у претходним годинама, може назвати Одбором климоглава!

Шта ће савезу фудбалска влада која ће само климати главом на све предложено и верификовати чак и оно што није регуларно?

У Италији је прије двије сезоне фудбал сахрањен "афером Јувентус" коју је креирао директор Лучано Мођи са судијама. "Стара дама", колико год била популарна и богата, избачена је у нижи ранг такмичења, а велике санкције су претрпјели и славни Милан, Лацио, Ређина, Фјорентина... Све судије које су биле укључене у намјештање утакмица су елиминисане доживотно из фудбала. Ђанлука Песото, спортски директор Јувентуса је због овог скандала покушао да изврши самоубиство скочивши са зграде. То је савјест и фудбалска свијест!

A у ФС Републике Српске?

У кући фудбала из Бање Луке изгледа да је најбоље родило дрво са ђоновима које појединци лијепе на своје образе да би се замаскирали. Све је регуларно, поштено, чисто... A утакмице гледа, једва, по стотину гледалаца. Господо из ФС Српске гдје су докази за оно што тврдите и шта уствари кријете? Гдје су резултати који нам отварају погледе ка Европи?

Какав је то спорт и правда ако већ сада, тек што је завршена сезона, за наредно спортска јавност шпекулише да ће Козара, Рудар из Угљевика и трнска Слога ући у виши ранг такмичења? Ко то купује вријеме? Ко то себи резервише мјесто за наредне сезоне? И ко то појединцима из савеза омогућава да на такав начин, балансирајући, "тргују"?

Какав још доказ треба да буде презентован дисциплинским и такмичарским комисијама ФС Српске па да се нешто промијени, на боље? Или је наш савез километрима, по правди, далеко од италијанског и сваког "нормалног" у Европи?

"Случај Жеравица", за који у ФС Српске тврде да не постоји, могао је да окрене све на праву страну. Међутим, изгледа да је у савезу много оних којима одговара овакво стање. Зато и јесмо ту гдје смо, на самом зачељу табеле фудбалског региона. Није фудбал празне ријечи и прича, већ учинак на пољима инфраструктуре, такмичења и поштења. Најлакше је искривити истину.


http://www.glassrpske.com/vijest/13/spo ... stina.html
Image

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

regeman wrote:
Nicky wrote:Opet ti to najbolje znas, ti pratis najvise. 8)
Ne pratim uopste, ali Sarac je pored sveg i svacega odlican igrac za tu ligu. Sa druge strane, nisam vidjeo neki zvucni transfer iz Bih spolja.
Ma zezam se. Samo sam htio reci da ima puno boljih igraca od njega u ovoj ligi. To Ronaldinho za ovu liku je bas bezze.


Ovo za FS RS ne treba ni komentarisati, ultra je smijesno. Samo jos da dodam da je Aco Petres jedan od najvecih debila koji su se ikad bavili sportom, a o samom fudbalu veze nema. Poznat je pod nadimkom bokser. :wink:

User avatar
Sewerin
Posts: 1848
Joined: 17.12.2007. 16:40
Location: Sarajevska

Post by Sewerin »

Огњен Врањеш близу Звезде

Штопер бањалучког Борца и млади фудбалски репрезентативац БиХ Огњен Врањеш (19), по свему судећи, овог љета појачаће редове вицешампиона Србије, Црвене звезде. Он је јуче боравио на "Маракани", гдје је договарао услове под којима ће прећи у табор "црвено-белих".

- Задовољан сам након договора с представницима Црвене звезде и срећан због чињенице да сам близу доласка у велики клуб. "Црвено-бели" су бивши европски и свјетски прваци, а сан сваког играча је да заигра на "Маракани". Остаје још да се два клуба договоре око висине обештећења, а делегација Звезде ће у четвртак доћи на разговоре у Бањалуку – истакао је јуче у телефонском разговору Огњен Врањеш.

Врањеш има уговор са Бањалучанима на још годину дана, а у прошлој сезони био је стандардан у шампионском тиму "црвено-плавих".

- Огњен има уговор са нама, али смо му дозволили да иде на разговоре у Београд. То значи да за његов евентуални одлазак постоји и одређено обештећење. Клуб неће правити сметње играчима, уколико су понуде примамљиве и за фудбалера и за Борац – казао је спортски директор Борца Владо Јагодић.

Како смо успјели да сазнамо близу преласка у Звезду је и старији од браће Врањеш, Стојан.

(Глас Српске)
Image

Panagiotis-87
Posts: 847
Joined: 23.12.2007. 23:44
Location: Eto odmah tu

Post by Panagiotis-87 »

Sewerin wrote:Огњен Врањеш близу Звезде

Штопер бањалучког Борца и млади фудбалски репрезентативац БиХ Огњен Врањеш (19), по свему судећи, овог љета појачаће редове вицешампиона Србије, Црвене звезде. Он је јуче боравио на "Маракани", гдје је договарао услове под којима ће прећи у табор "црвено-белих".

- Задовољан сам након договора с представницима Црвене звезде и срећан због чињенице да сам близу доласка у велики клуб. "Црвено-бели" су бивши европски и свјетски прваци, а сан сваког играча је да заигра на "Маракани". Остаје још да се два клуба договоре око висине обештећења, а делегација Звезде ће у четвртак доћи на разговоре у Бањалуку – истакао је јуче у телефонском разговору Огњен Врањеш.

Врањеш има уговор са Бањалучанима на још годину дана, а у прошлој сезони био је стандардан у шампионском тиму "црвено-плавих".

- Огњен има уговор са нама, али смо му дозволили да иде на разговоре у Београд. То значи да за његов евентуални одлазак постоји и одређено обештећење. Клуб неће правити сметње играчима, уколико су понуде примамљиве и за фудбалера и за Борац – казао је спортски директор Борца Владо Јагодић.

Како смо успјели да сазнамо близу преласка у Звезду је и старији од браће Врањеш, Стојан.

(Глас Српске)

jakog li pojacanja,strasno.

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Dobar igrac. Igrao protiv mene nekoliko puta. :wink:

User avatar
Sewerin
Posts: 1848
Joined: 17.12.2007. 16:40
Location: Sarajevska

Post by Sewerin »

Image
Neven Subotić

U lov na Nevena Subotića

Neven Subotić, 20-godišnji Banjalučanin nikad nije kontaktiran od čelnika NSBiH. Mladi igrač njemačkog Dortmunda već u prvom kolu na gostovanju kod Leverkusena postigao je svoj prvi gol.


Subotić je već nastupao za reprezentaciju SAD-a U-17 i U-20, ali trenutno još nije odlučio za koga želi igrati.

Sada su mi najbitnije igre u Dortmundu. Mlad sam, a moje vrijeme u reprezentaciji će tek doći. Nisam se još odlučio za koga ću igrati, ali moram vam reći da me iz BiH niko nikada nije kontaktirao. Ne znam koji su razlozi i ko se pita za te stvari. Ni iz Srbije me niko nikada nije zvao, a ja ću odlučiti šta je za mene najbolja opcija normalno kada neko stupi u kontakt sa mnom - kaže igrač Dortmunda Neven Subotić.

Da li ćemo izgubiti još jednog dragulja i gledati ga u dresu drugih nogometnih reprezentacija zahvaljujući ljudima koji nisu u stanju ni stupiti u kontakt s igračima. Žalosno je da ljudi u bh. Savezu ne znaju koliko Asmir Begović igrač Portsmouta ima godina, ili da Dialibi Boubacaru nakon nastupa za reprezentaciju još nije riješena papirologija. – piše as.

Kažem vam ne mogu o stvarima pričati putem telefona i sa novinarima. Znam da je u BiH reprezentaciju došao novi selektor i da je bilo nekih problema, ali dosta stvari ne znam. Nikad nisam čuo za Ćiru Blaževića i ne mogu pričati ni o njemu. Nisam tip koji ishitreno donosi odluke, zato neću ni ovu oko reprezentacije, jer mi to nije trenutno prioritet - govori Subotić.

Od bh. igrača poznajem samo Džeku i Misimovića, a ostalih se stvarno ne mogu sjetiti. Njih dvojica su stvarno dobri igrači i siguran sam da su kostur bh. reprezentacije. Znam da je na bh. prostorima uvijek bilo dobrih igrača, a nadam se da ću biti i ja jedan od njih - rekao je nasmijani Subotić.
Image

User avatar
Sewerin
Posts: 1848
Joined: 17.12.2007. 16:40
Location: Sarajevska

Post by Sewerin »

Стојан Врањеш суспендован на два мјесеца

БAЊA ЛУКA - Дисциплинска комисија Фудбалског клуба Борац јуче је казнила првотимца Стојана Врањеша са два мјесеца суспензије и новчано 6.000 марака.

- За то вријеме Стојан Врањеш неће моћи да тренира с екипом већ ће да ради индивидуално. Такође, неће моћи да користи ни клупску опрему ни тренажне капацитете. Морали смо да донесемо овакву одлуку јер је недопустиво да се један играч Борца понаша онако како је то урадио Стојан у Орашју на утакмици против Црвене звезде - истакао је предсједник Спортско-фудбалског предузећа Борац Милорад Јањетовић.

Први човјек премијерлигаша с Градског стадиона је казао да Врањеша очекује и казна од ФС БиХ.

- Четврти арбитар утакмице у Орашју Русмир Мрковић из Сарајева пријавио је нашег фудбалера и предао дисциплинским органима савеза. Тако ће Врањеш сигурно бити кажњен и од стране ФС БиХ - рекао је Јањетовић.

На суботњој првенственој утакмици Премијер лиге БиХ у Орашју Стојан Врањеш је приликом измјене у 75. минуту скинуо дрес, поцијепао га и бацио према клупи с резервним играчима. Потом се упутио ка свлачионици. Овако нешто никада се, у 82 године дугој историји Фудбалског клуба Борац није догодило. Борац је поменуту утакмицу изгубио резултатом 0:2.

Дисциплинску пријаву против првотимца црвено-плавих поднио је шеф стручног штаба Миломир Одовић.


www.glasrpske.com
Image

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Subotić odbio da igra za BiH

Neven Subotić, fudbaler Borusije iz Dortmunda, poručio je Miroslavu Blaáeviću, selektoru reprezentacije BiH da ga "prekriži" iz svih kombinacija. Mladi fudbaler, inače rođeni Banjalučanin, rekao je za internet portal sportsport.ba da Ćiro ne treba da dolazi u Njemačku, jer ne želi da se susretne sa bh. delegacijom i razgovara o nastupu za BiH.
"Već sam dobijao naznake da bi ljudi iz FS BiH željeli da dođu u Dortmund i da razgovaraju o mom nastupu za tu reprezentaciju. Ne želim nikakvu vrstu pritiska i zbog toga ne želim razgovore na tu temu. Neka me Blažević 'prekriži' iz svih kombinacija", istakao je Subotić.

Oglasio se i bh. selektor, koji kaže da je razočaran činjenicom da igrači ne žele da igraju za zemlju u kojoj su rođeni, domovinu svojih očeva i djedova.

"Žalostan sam, ali valjda je to usud ove Bosne. Ipak, u svemu ima i jedna dobra stvar - riješene su naše dileme oko tog momka i sada krećem u potragu za novim štoperima", rekao je Ćiro.
Super stvar!!!!
Nadam se da ce pristati da igra za Srbiju!

Panagiotis-87
Posts: 847
Joined: 23.12.2007. 23:44
Location: Eto odmah tu

Post by Panagiotis-87 »

seljak iz skakavaca wrote:
Subotić odbio da igra za BiH

Neven Subotić, fudbaler Borusije iz Dortmunda, poručio je Miroslavu Blaáeviću, selektoru reprezentacije BiH da ga "prekriži" iz svih kombinacija. Mladi fudbaler, inače rođeni Banjalučanin, rekao je za internet portal sportsport.ba da Ćiro ne treba da dolazi u Njemačku, jer ne želi da se susretne sa bh. delegacijom i razgovara o nastupu za BiH.
"Već sam dobijao naznake da bi ljudi iz FS BiH željeli da dođu u Dortmund i da razgovaraju o mom nastupu za tu reprezentaciju. Ne želim nikakvu vrstu pritiska i zbog toga ne želim razgovore na tu temu. Neka me Blažević 'prekriži' iz svih kombinacija", istakao je Subotić.

Oglasio se i bh. selektor, koji kaže da je razočaran činjenicom da igrači ne žele da igraju za zemlju u kojoj su rođeni, domovinu svojih očeva i djedova.

"Žalostan sam, ali valjda je to usud ove Bosne. Ipak, u svemu ima i jedna dobra stvar - riješene su naše dileme oko tog momka i sada krećem u potragu za novim štoperima", rekao je Ćiro.
Super stvar!!!!
Nadam se da ce pristati da igra za Srbiju!


kad bi on pristao za srbiju da igra i onaj bojan onda bi mozda srbija imala neku solidnu ekipu.

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Hahahahahahaha, pa ti si stvarno smijesan. :lol: Pa ne moze on da igra ni za Srbiju, a i sta ce Srbiji takav stoper!? Imaju igrace iz vrhunskih ekipa na toj poziciji, a sad da im igra Subotic neki. Nema sanse. :wink:

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Sto se Bojana Krkica tice, on opet nije na spisku Spanske reprezentacije..
Namjerno ili slucajno, ko zna.. Uglavnom, Antic ce pokusati da ga nagovori...

Post Reply