NBA

U zdravom tijelu zdrav duh.

Moderators: Franz, Magyar

User avatar
neko iz mase
Posts: 1371
Joined: 13.12.2007. 22:48
Contact:

Post by neko iz mase »

Sinoć sam gledao prvo poluvrijeme.Imao sam neki osjećej da će i Hornetsi puknuti.Sve novine govore kako su dominantni u svojoj dvorani,kako su pobjeđivali SA sa preko 20 razlike....
Kad ono sinoć Paul i Stojaković ne mogu ništa(bar dok sam gledao :D ).
Eto ko kaže da su sve kečevi u NBA :lol:

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Pih, bas sam ocekivao d ce ih No dobiti. Ipak, iskustvo u ovakvim mecevima je na strani Dankana i co. Odigrali su desetine ovakvih meceva, a osim Pedje koji nije nista pokazao ovamo niko nema iskustva. Nadam se da ce ih lejkersi dobiti, dosadio mi SA.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Kirk
Posts: 1924
Joined: 20.04.2004. 12:33
Contact:

Post by Kirk »

Zao mi je Peje.. jbg.. dobro je odigr'o sezonu. Bice svakako zanimljivo..
Slazem se rege, volio bih i ja da to bude neko drugi, ne San Antonio.. prejaki su :lol: Npr. volio bih da Boston krunise sjajnu sezonu, a zasluzio je Kevin Garnet jedan prsten u karijeri :wink: Ne treba zaboraviti ni Detroit.. a hvala Bogu ni LA Lakerse. Boston je ubitacan kod kuce.. 8)
...And Justice For All

User avatar
drlonc
Posts: 242
Joined: 09.02.2007. 09:44
Location: Prnjavor

Post by drlonc »

Ne znam šta bih rekao za Peđu. I ove sezone, posebno na posljednjoj utakmici, dokazao je da je odličan, ali ne i veliki igrač.
Žalosno je bilo gledati ga kako bježi od lopte u napadu, a nominalno je glavni šuter. Mislim da je u posljednjoj četvrtini, kada su Hornetsi uhvatili 15 razlike i imali šut za izjednačenje minut i nešto prije kraja, on dobio ukupno 3 (tri) lopte. Igrao nešto odbrane i izvodio sa strane. Premalo.
Da je igrao, sigurno bi dobili i uzeli prstenje usudio bih se reći.

Slažem se da su Spursi dosadni. Ne samo zato što su u vrhu posljednjih godina, nego im je i igra dosadna.
Boston je prilično nestabilan i svoj skor u ligi mogu da zahvale tome što je Istok bio tanak ove sezone. Da su bili na zapadu, borili bi se za play off.
Mislim da je vrlo moguće finale Lakers - Pistons. Navijaću za LA...
Kaniš li pobijediti, ne smiješ izgubiti!

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Detroit- SA bi po meni najveci smor od kosarke bio..rvanje a ne basket. :roll:
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Gledao sam sinoc Boston - Detroit i mogu reci da ce Boston lagano u finale. Nabili ih pravo. Tesko ce da se nose sa dobrom igrom koju Boston ima, posebno na domacem terenu.

Finale Boston - Lakers

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Boston je prejak kuci..ali u zadnja dva dijela plej ofa su uzasno igrali u gostima..cini mi se sva tri poraza ili min dva od Atlante i sva tri od Klivlenda. Morace da brejkuju klipove ako hoce dalje.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
dogface_gremlin
Posts: 976
Joined: 12.10.2007. 02:19
Location: Prnjavor

Post by dogface_gremlin »

Čikago dobio prvi pik na draftu. Imali su sreće u izvlačenju. Inače i ja bi volio da Boston osvoji ove sezone. Dosta je i ovih.
Then I sit there gettin' mellow, stoned, groovy
And after while, I looked down the bar...
...at the bartender.
I said hey!
What do you want?
One bourbon, one skotch, one beer 8)

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

rege, zasto ce morati? Boston ima prednost domaceg terena ako se ne varam. Ako se varam, onda ce jako tesko proci, jer istina je da nisu dobili niti jedne u gostima u playoffu.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Ne kazem da ce morati, ali sa obzirom na dosadasnje igre u gostima vece su sanse da Detroit njih brejkuje nego oni Detroit. Imaju najkvalitetniji tim, sa tim se slazem.

SA ispustio pobedu u Los Anđelesu
AP

Košarkaši Los Anđeles Lejkersa savladali su kod kuće San Antonio, sa 89:85 (24:27, 19:24, 22:21, 24:13), u prvom meču finala Zapadne konferencije NBA plej-ofa. Lejkersi su slavili posle velikog preokreta, pošto su u jednom trenutku gubili sa 20 poena razlike. Ipak, Kobe Brajant je bio nezaustavljiv u drugom poluvremenu, kada je zabeležio 25 od svojih ukupno 27 poena, dok je Vladimir Radmanović postigao 10. Sledeći meč je u petak, ponovo u Los Anđelesu, a u veliko finale ići će tim koji zabeleži četiri pobede.

Brajant je bio pod kontrolom Brusa Bouena u prvom poluvremenu, kada je uputio samo tri šuta ka košu San Antonija i pogodio jednom. Ipak, as Lejkersa je u nastavku meča odgovorio. Domaći su dobili poslednju četvrtinu, sa 24:13, zahvaljujući između ostalog i očajnom šutu Sparsa, koji su pogodili samo 3 od 21 šuta iz igre i 1 od 9 trojki.

Sparsi su vodili na poluvremenu sa 51:43, da bi serijom od 14:2 na početku treće četvrtine povećali prednost na 65:45. Međutim, sa 14 uzastopnih poena Lejkersi se vraćaju, a minut ipo pre kraja meča koševima Brajanta preuzeli su vođstvo i čuvali ga do kraja. Đinobili je na drugoj strani promašio trojku, a Vujačić pogodio dva bacanja za trijumf Lejkersa, koji su, ipak, uspeli da sačuvaju prednost domaćeg terena u seriji.

Pau Gasol je bio drugi strelac Lejkersa, sa 19 poena, uz 7 skokova. Radmanović je bio bez promašaja iz igre, 5/5, uz 5 skokova za 24 minuta u igri. 10 poena postigao je i Vujačić, dok su Odom i Farmar imali po 8.

Na drugoj strani, Dankan je zabeležio 30 poena, 18 skokova i 4 blokade, Parker 18 poena i 10 skokova, Bouen 12 poena, Đinobili 10, uz slab šut 3/13, a Udoka 7 poena.

Lejkersima je to 13 uzastopna pobeda kod kuće, a sedma u plej-ofu. U noći između četvrtka i petka na progamu je drugi meč finala Istoka, između Bostona i Detroita. Seltiksi imaju prednost od 1:0 u seriji.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Image

Ево да се и ја сликам са једним NBA играчем. Играо је за Шарлот иначе је репрезентативац Словеније...а што је најважније - Прњаворски зет :lol:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Ja taman pomislio ti napisao nesto na sportu, a ti kao i obicno samo slike postavljas.

User avatar
tvrtko
Posts: 157
Joined: 31.03.2008. 14:54
Location: Marakana SEVER
Contact:

Post by tvrtko »

Uuuuuuuuuuuuuu...koliki covjek,a jel neko mozda sinoc gledao evroviziju kada je Vlade Divac izasao na scenu Zeljko Joksimovic i ona voditeljka bili su ko patuljci naspram njega :lol:
Image
Image

User avatar
Sewerin
Posts: 1848
Joined: 17.12.2007. 16:40
Location: Sarajevska

Post by Sewerin »

Image
Kobe Bryant

Kobe Bryant preskače bazen pun zmija...UF

Pogledajte video u kojem Kobe Bryant 'zakucava' preskočivši bazen pun zmija. Igricu su osmislili maštoviti likovi 'Jackass' družine…


http://www.youtube.com/watch?v=QBJZXyfL ... x?id=11736
Image

Panagiotis-87
Posts: 847
Joined: 23.12.2007. 23:44
Location: Eto odmah tu

Post by Panagiotis-87 »

i izgubise Lakersi da domacem terenu.Sad ce biti veoma tesko da se uzme Boston u gostima.

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Idemo Boston. :lol:

User avatar
K.G.
Posts: 175
Joined: 07.03.2007. 16:33
Location: Prnjavor

Post by K.G. »

Sinoć je Bryant zakazako (cini mi se 11 poena) tako da ništa drugo nije preostalo nego da se Boston lijepo američki popiša po Lakersima :lol:
SVE PROLAZI ZVEZDA TRAJE!!!!

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

ma ne mogu da vjerujem koliko su retardirani, nakon onakvog otvaranja da izgube, nisam uspjeo budan da docekam drugo poluvrijeme, al kad sam vidio da su izgubili kad nisam pao na dupe
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

Panagiotis-87
Posts: 847
Joined: 23.12.2007. 23:44
Location: Eto odmah tu

Post by Panagiotis-87 »

ma to je samo los dan ali oni ce uzeti tamo jednu pobedu.

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

ma gledajuci njihovu igru u finalnoj seriji, nemaju oni sanse
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

Panagiotis-87
Posts: 847
Joined: 23.12.2007. 23:44
Location: Eto odmah tu

Post by Panagiotis-87 »

Hunter wrote:ma gledajuci njihovu igru u finalnoj seriji, nemaju oni sanse
znam to ali se uveliko nadam pobedi i osvajanju prstena.

User avatar
Barba
Posts: 2126
Joined: 25.02.2005. 01:28
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Barba »

NBA draft: Peković 31, Dragićević 57. pik

Košarkaš Panatinaikosa Nikola Peković izabran je kao 31. igrač na NBA draftu, koji je prošle noći održan u Njujorku, dok je krilnog košarkaša Crvene zvezde Tadiju Dragićevića sa 53. mesta na draftu izabrala Juta Džez. Nakon noćas obaljenog drafta ekipu je promenio Marko Jarić, koji će u sledećoj sezoni nositi dres Memfis Grizlisa

Najkorisniji igrač Jadranske lige i MVP plej ofa Svislajon Superlige, koji je sa Partizanom osvojio triplu krunu, a u četvrtak predstavljen u glavnom gradu Grčke, izabran je kao prvi pik druge runde, a odmah zatim trejdovan iz Majamija u Minesotu.

Prvi pik bio je Derik Rouz, bek Univerziteta Memfis, koji ide u Čikago, na drugom mestu je krilo Kanzas Stejta Majkl Bizli, dok je poziciju tri zauzeo bek USC-a OJ Mejo, novi član Minesote. Jedini Evropljanin u prvih 19 na draftu je Roberto Galinari iz milanskog Armani Džinsa, kojeg je sa pozicije 6 izabrao Njujork.

Prva tri pika dolaze u NBA posle prve godine na koledžu, što se nikad ranije nije dogodilo, a izbor Rouza ispred Bizlija predstavlja iznenađenje. Pretpostavlja se da je faktor u izboru bila i činjenica da je Rouz odrastao u Čikagu.

Nekadašnjeg člana Partizana, Turčina Semiha Erdena, izabrao je Boston kao poslednjeg 60. pika. Iz NLB lige u NBA bi mogli i Ante Tomić (Zagreb), kojeg je sa 44. mesta pokupila Juta, i Goran Dragić iz Union Olimpije (45, San Antonio).

Marko Jarić prešao u Memfis

Košarkaš NBA ligaša Minesote Marko Jarić postao je noćas član ekipe Memfisa, za koju već nastupa srpski reprezentativac Darko Miličić.

Minesota je Jarića, Entoana Vokera i Grega Baknera poslala u Memfis, a kao deo trampe zauzvrat je dobila Majka Milera, Brajana Kardinala i Džejsona Kolinsa.
Minesota je, pored trojice igrača, dobila i prava na mladog Kevina Lava, a Memfis na O Džej Mejoa. Lav i Mejo su letos izabrani na draftu NBA lige.
Jarić je u NBA ligu došao 2002. godine u ekipu Los Anđeles Klipersa, odakle je tri godine kasnije prešao u Minesotu.
Srpski košarkaš je u dosadašnjoj NBA karijeri prosečno beležio 7,8 poena i 3,9 asistencija po utakmici.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Nema sta, posto nema Navara a imaju ova dva divljaka imace najgori skor.

Nekidan u NS vidim Milicica, vozi se u Bentli kabrioletu bijelom. Sorc, koka kola i igra rulet, kakav klosar :lol:
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
tehnol
Posts: 271
Joined: 20.04.2007. 23:27
Location: Prnjavor/NS

Post by tehnol »

regeman wrote:Nema sta, posto nema Navara a imaju ova dva divljaka imace najgori skor.

Nekidan u NS vidim Milicica, vozi se u Bentli kabrioletu bijelom. Sorc, koka kola i igra rulet, kakav klosar :lol:
I mercedes kabrio,igra basket na studentskom,a patike nosi u ruci :D

User avatar
tehnol
Posts: 271
Joined: 20.04.2007. 23:27
Location: Prnjavor/NS

Post by tehnol »

Sta bi s Golubovicem na draftu,zar se nije on spremao za ovaj draft?

Post Reply