Zimski sportovi

U zdravom tijelu zdrav duh.

Moderators: Franz, Magyar

Pratite li zimske sportove?

DA
24
75%
NE
8
25%
 
Total votes: 32

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Post by Darius »

Nicky wrote:Hehe, Darius...gledao sam sinoc Skote kako razbijaju...
Danas sam gledao na poslu moj omiljeni Biathlon, i naravno, nista se nije promijenilo...Bjoerndalen i dalje krsi po redu. :lol:
Gledao sam samo na vijestima da su ih je Skotska zgazila ! Obozavam biatlon gledao sam danas kako je Bjørndalen osvojio opet 1. mjesto, covjek je stvarno legenda osvojio je oko 80 prvih mjesta u svjetskom kupu! Vise nema smisla gledati biatlon kada se on takmici :)

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

ma ne znaju oni kako treba protiv njega, samo ga treba malo zaprasiti onom malokaliberkom :D
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Post by Darius »

Hunter wrote:ma ne znaju oni kako treba protiv njega, samo ga treba malo zaprasiti onom malokaliberkom :D
Nema druge Hunter nego da ga ti upucas iz te lovacke puske :)

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Post by Cipiripi »

Joj Darius kako sam ja volio tog Nikenena kao dijete....cova je lud,sve medalje i pehare popio :lol:

A,Slovenci...pa njima je najvece zadovoljstvo to sto je Janica prestala da skija...to ih je previse boljelo :lol:
Posten bez ambicija
luzerska tradicija.......

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Post by Darius »

Nikenen je i meni bio idol stvarno je covjek rasturao i pobijedjivao kada je htio! Nisam znao da je imao takvih problema sa alkoholom dok nisam pogledao film o njegovom zivotu, nije se trijeznio i pijan je vecinom skakao. Cujem da je nedavno opet skakao ali zamalo nije nastradao, ipak godine cine svoje.
Last edited by Darius on 09.12.2007. 16:05, edited 1 time in total.

zoki05
Posts: 725
Joined: 05.07.2005. 09:49
Location: Prnjavor

Post by zoki05 »

ljudi, bordanje je zakon.. ja bi trebao uskoro da palim kod brata u švicu..

znači isti dan kad stignem gore, idem da se zgotivim i zabijem u neku gomilu snjega!

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Данас скијање би прилично занимљиво :

SKIJANJE: Rajh preuzeo lidersko mesto
Nedelja, 9. decembar 2007. 15:27

Reprezentativac Austrije, olimpijski šampion i pobednik Svetskog kupa iz 2006. godine Benjamin Rajh preuzeo je vodjstvo u generalnom poretku tog takmičenja, pošto je u nedelju trijumfovao u slalomu, koji je održan u Bad Klajnkirhajmu.

Na dosta teškoj stazi Rajh je u prvoj vožnji stekao veliku predost od 24 stotinke u odnosu na Švedjanina Jensa Bigmarka, pa u drugoj nije imao razloga ništa da rizikuje.

U odlučujućoj vožnji imao je treće vreme, ali su pre njega njegovi glavni konkurenti bili dosta nesigurni, pa je Rajh bez ikakvih problema kontrolisao trku i na kraju je ostvario prednost od 66 stotinki u odnosu na Bigmarka.

Još jedan odličan nastup imali su reprezentativci Italije kojima su pripala naredna tri mesta. Manfred Melg, koji je u subotu bio drugi u veleslalomu, zauzeo je treće mesto, a od Rajha je bio sporiji 72 stotinke. Četvrti je bio Patrik Taler, a peti Kristijan Devil.

Posle pobede u Bad Klajnkirhajmu Rajh je preuzeo vodjstvo i u slalomu i u generalnom poretku Svetskog kupa.

U slalomu sada vodi sa 136 poena, ispred Melga (120) i Švajcarca Marka Djinija (113), dok u generalnom poretku ima 405 bodova, a slede ga Švajcarci Danijel Albreht sa 332 boda i Didije Kuše sa 273 boda.

(Tanjug)
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
djuka
Posts: 343
Joined: 27.09.2007. 15:31
Location: prnjavor

Post by djuka »

Za one koje stvarno prate zimski sport:

http://www.fis-ski.com/
Milan Đurđević - Đuka
Милан Ђурђевић - Ђука

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Ski Jumping

Post by Darius »

30. decembra u Obersdorfu pocinju novogodisnji skijaski skokovi sa 4 skakaonice. To pratim godinama a vidim da ima i forumasa koji su zainteresovani za taj sport :)
Mislim da je ove godine glavni favorit za pobjedu austrijanac Morgenstern, ove godine ga je pravo dobro krenulo. Sve u svemu bice pravo interesanto to gledati !

http://www.4schanzentournee.com/

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

novogodisnji skijaski skokovi sa 4 skakaonice
Посластица !
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Post by Darius »

aquarius wrote:
novogodisnji skijaski skokovi sa 4 skakaonice
Посластица !
Bila bi to jos veca poslastica to gledati uzivo :)

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Bila bi to jos veca poslastica to gledati uzivo
Ех, Шенгенене, Шенгене... :roll:
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
sneki
Posts: 400
Joined: 01.10.2007. 16:49
Location: Austrija

Post by sneki »

Austrijanci su daleko najveci favoriti na 4 sanse.
Neki piju od tuge,neki od radosti a neki od jutra...

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Post by Darius »

sneki wrote:Austrijanci su daleko najveci favoriti na 4 sanse.
Austrijancima nije niko ravan ove sezone u skijaskim skokovima tako da i nije bas interesantno gledati kako stalno pobjedjuju.

User avatar
Grobar
Posts: 377
Joined: 10.08.2007. 23:26

Otkazani skokovi u Insbruku

Post by Grobar »

Organizatori trećeg takmičenja u okviru turneje "Četiri skakaonice" u Insbruku odlučili su da otkažu ski skokove koji su bili planirani u petak zbog jakog vetra koji duva već nekoliko dana.

Direktor Valter Hofer saopštio je da su organizatori bili primorani da to učine zbog loših vremenskih uslova, koji su omeli i održavanje kvalifikacija i treninga dan ranije.

On je dodao da će to biti prvi put da takmičenje u Insbruku u okviru tradicionalne novogodišnje turneje bude otkazano u 56 godina dugoj istoriji.

Prvi put takodje odlučeno je da umesto u Insbruku treće takmičenje u okviru turneje bude održano u subotu u Bišofshofenu, a zatim da na istoj skakaonici i 24 sata kasnije budu i zvanično okončane "Četiri skakaonice" ove sezone.
S verom u Boga za Partizan do groba,
pa i posle toga!

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Post by Darius »

Steta sto su danas otkazani skijaski skokovi bas sam se bio pripremio za to. Malo je glupo da ce se u roku 24 sata na istoj skakaonici u Bišofshofenu odrzati zavrsni skokovi ali ne moze se protiv loseg vremena. Ocekujem barem jednu pobjedu finca Ahonena :)

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

A,ja taman htio da pitam kakvo je stanje bilo danas sa skokovima,a vidi otkazani skokovi zbog loseg vremena.Pa,sta rekose Darius,kad je zavrsna serija?
Image

User avatar
ULTRAS_BOG84
Posts: 197
Joined: 15.11.2007. 23:36
Location: Tamo gdje Bog izvodi kornere
Contact:

Post by ULTRAS_BOG84 »

Inzbruk "preseljen" u Bišofshofen

Po prvi put u 56 godina dugoj istoriji "Novogodišnje skakaonice", jedno takmičenje je u potpunosti otkazano i preseljeno na drugu lokaciju zbog lošeg vremena. Treće takmičenje u Inzbruku otkazano je u petak zbog jakog vetra, odlučili su organizatori, koji su praktično bili primorani na ovakvu odluku pošto su u četvrtak zbog jakog vetra otkazani trening i kvalifikacije. U nadi da će se popraviti vreme sve je „prebačeno“ za petak, ali su se slični problemi nastavili i 4.januara.

Zato je odlučeno da se poslednja dva takmičenja održe u subotu i nedelju u Bišofshofenu.

U subotu će biti održano takmičenje preneseno iz Inzbruka, a dan kasnije i poslednje, četvrto u sklopu Novogodišnje turneje.

Nakon takmičenja u Obertsdorfu i Garmišu vodi Austrijanac Gregor Šlierencauer, s minimalnom prednošću u odnosu na Tomasa Morgenšterna i Finca Jane Ahonena
Jednog dana, kada prodje sve
Kad me budu stigle godine
I te noci kada izdahnem
Zadnje pivo za tebe cu da popijem!!!
I NA NEBU TOM NA KOJE IDEM JA
SIJA MOJA ZVEZDA CRVENA!!!

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Post by Darius »

Zavrsna serija ce biti u subotu i nedelju, ne znam tacno u koliko sati moram da vidim program na internetu.

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Vjetar nenormalno duva, a snijeg otopljen.. nije ni cudo da je otkazano!
Bas mi drago, nece biti guzve na putu :P

User avatar
rema
Posts: 180
Joined: 30.06.2007. 20:56
Location: Prnjavor City
Contact:

zima zima brrrr

Post by rema »

Samo spust volim da pogledam
mes que un club

User avatar
GooneR
Posts: 248
Joined: 15.04.2003. 19:56
Contact:

Post by GooneR »

Image

Jedan jedini :wink:
Image
If everybody in the world loved everybody in the world what a glorious world this could be...

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Post by Darius »

Gooners svaka cast za ovo, Ahonen je legenda ski skokova i moj omiljeni skakac. Nadam se da ce opet doci u formu i pokazati austrijancima ko je najbolji ! Ko zna mozda krene stopama Nikenena
pa sa votkom dobije malo dopinga za bolje rezultate :D
Last edited by Darius on 05.01.2008. 01:43, edited 1 time in total.

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: zima zima brrrr

Post by Nicky »

rema wrote:Samo spust volim da pogledam
Ma...skok u vis na skijama, troskok na skijama, klizanje sa lijevom rukom iza desne noge, guranje 2kg kamena niz snijeg...Pretjeruju brate vise sa ovim bezveznim zimskim sportovima, sto jest' jest'. Ne mogu vise sve da ispratim. :lol:

User avatar
Grobar
Posts: 377
Joined: 10.08.2007. 23:26

Post by Grobar »

Darius wrote:Gooners svaka cast za ovo, Ahonen je legenda ski skokova i moj omiljeni skakac. Nadam se da ce opet doci u formu i pokazati austrijancima ko je najbolji ! Ko zna mozda krene stopama Nikenena
pa sa votkom dobije malo dopinga za bolje rezultate :D
Tesko da ce moci ista uraditi dok god je ovog momka!
The 17-year-old Austrian athlete unleashed the day's best jump of 141.0 meters to finish with 274.4 points.
Gregor Schlierenzauer
Image
S verom u Boga za Partizan do groba,
pa i posle toga!

Post Reply