Zimski sportovi

U zdravom tijelu zdrav duh.

Moderators: Franz, Magyar

Pratite li zimske sportove?

DA
24
75%
NE
8
25%
 
Total votes: 32

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Zimski sportovi

Post by Darius »

Pocela je sezona zimskih sportova od skijanja do ski skokova, interesuje me da li ko to prati od forumasa ? Znam da su ti sportovi sporedna stvar na Balkanu ali meni je to pravo interesantno gledati, posebno ski skokove koje gledam jos od vremena kada sam bio klinac. A imam tu srecu
da je ski skakaonica od moga stana 1 kilometar :) Sljedeci vikend je svjetski kup u nordijskim disciplinama i skijaskim skokovima u Trondheimu pa cu naravno biti tamo. :D

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Ma ja sve pratim, neces vjerovati. :lol: Od skokova, preko biathlona, pa sve do curlinga...Sta ces, sport-maniac.

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Post by Darius »

Nicky wrote:Ma ja sve pratim, neces vjerovati. :lol: Od skokova, preko biathlona, pa sve do curlinga...Sta ces, sport-maniac.
Svaka cast Nicky vidi se da si bas sportski fanatik nema sta :) Mogu sve da gledam od zimskih sportova osim curlinga, to sam pokusao da pratim ali nikako ne ide previse je staticna igra. Zamisli jednu sportsku dvoranu za Curling u Prnjavoru hehe ? Mislim da bi to bila svjetska atrakcija :D

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Hehe. Ja sam probao sa klizanjem, i kad sam umalo razbio glavu, odustao sam. :lol: Nije mi frka razbiti se 100 puta, ali kad zivot dodje u pitanje na sportu, tad odustajem, nista prije. :lol:

Ma ta igra je meni genijalna, ali ja svasta gledam, i meni je sve genijalno (osim onih glupih igara koje talijani izmisljaju) i misljenja sam da uglavnom za svaki sport treba biti mnogo talentovan...Evo cisto neko laicko razmisljanje...Zamisli, covjek gurne ono po ledu i pici 30 metara i stane tamo u cent...Ebote, ja bi promasio u 10 metara najmanje (kad bi naucio klizati prvo)

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

Naravno da pratim,a pogotovo ski skokove.Jos za vrijeme Jens Weißfloga (koga sam uvek obozavao gledati kako skace)poceo sam pratiti skokove.Covjek je uzeo sve sto se moglo uzeti i malo kome ce to poci za rukom.Prvi skakac u svijetu koji je pobijedio 4 puta na turniru cetiri skakonice84,85,91,96,i jos niz zapazenih rezultata.

Darius poz za tebe i tema ti je odlicna :wink: :!:
Image

User avatar
VUK-RS
Posts: 613
Joined: 03.08.2005. 04:41
Location: Прњавор

Re: Zimski sportovi

Post by VUK-RS »

Darius wrote: Sljedeci vikend je svjetski kup u nordijskim disciplinama i skijaskim skokovima u Trondheimu pa cu naravno biti tamo. :D
Obavezno obuci majicu Prnjavor.info
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Post by Cipiripi »

Volim pogledati neke vaznije utakmice hokeja,novogodisnju turneju 4 skakaonice i naravno letove na Planici.
Uh umalo zaboravih....legendarni spust u Kitzbühel... :wink:
Posten bez ambicija
luzerska tradicija.......

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Post by Darius »

Drago mi je cuti da dosta forumasa prati skijaske sportove. Rado bih obukao majicu Prnjavor.info
ali je nazalost nisam jos dobio. Klizanje nisam probao mada imam ovdje na svakom koraku sanse za to, ipak ne zelim nikakve povrede glave ! Curling je nevjerovatno popularan ovdje u skandinaviji a kako sam cuo i u USA i Canadi, ko zna mozda prodje jednom i kod nas ?
Pozdrav i za tebe Salcn :)

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Post by Darius »

U toku je evropsko prevenstvo u curling-u pratis li ti Nicky ? :)

User avatar
Weterinarka
Posts: 1964
Joined: 30.05.2005. 06:08
Location: Shaland

Post by Weterinarka »

Od zimskih gadosti jedino volim super g i umjetnicko klizanje...ostalo, bljak!
Guys with glitz to chicks with kicks.

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Darius wrote:U toku je evropsko prevenstvo u curling-u pratis li ti Nicky ? :)
Naravno! Radim mnogo, ali gledam kasno kad dodjem sve snimke... 8)

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Post by Darius »

Nicky wrote:
Darius wrote:U toku je evropsko prevenstvo u curling-u pratis li ti Nicky ? :)
Naravno! Radim mnogo, ali gledam kasno kad dodjem sve snimke... 8)
Treba da budes pocasni clan Curling kluba Prnjavor, skidam kapu :)

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Post by Darius »

8. i 9. decembra se prenose uzivo skijaski skokovi iz Trondheima na Eurosportu u 1600 sati.
Bicu naravno tamo, steta sto nemam nekakvu zastavu sa Prnjavor.info...
Nadam se da ce neko to gledati ? :D

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Obavezno pratim sve zimske sportove!
Image

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Covjece, ja ne volim zimu, zato i gledam sve u kuci, a napolje rijetko izlazim. :lol:

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Post by Darius »

Odlicno drago mi je da znam da necu to jedini gledati iz Prnjavora :D
Vrijeme je jako lose i pada kisa pa se nadam da se nece odgoditi skokovi kao prosle godine.
MrX bice i slovenski skakaci samo mi se cini da su jako losi ove godine. Norvezani su poceli dobro
sezonu, finci sa Ahonenom opet zakazali. Sve u svemu, bice interesantno sutra ! :)

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Da ove godine,pa i prosle totalno su podbacili Slovenci,a inace imaju dobar tim,samo je pojedincima udarila previse slava u glavu.Mali Peterka je stvarno vrhunski skakac i kad je osvojio sezonu i dobio jako veliku lovu i od sponzora novog passata i sta znam sta jos,love od reklama,ma brdo para,onda je pao i totalno je los.Nikako da se vrati u tu formu koju je imao.
Image

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Post by Darius »

Imas pravo za Peterku MrX bio je jedno vrijeme jako dobar i odjednom se izgubio, niji ni priblizno
dobro skakao kao prije. Meni je najbolji skakac svih vremena finac Nikenen, njegove rekorde nece niko uspjeti da srusi. Steta sto ga je alkohol unistio, gledao sam film o njegovom zivotu on je pola skokova izvodio u pijanom stanju :D

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

jos samo 7 dana do otvaranja klizalista u bl. jedva cekam, joj kako cu da se polomim :D
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Polomi se i za mene jednom. Onako kako samo ti znas. 8)

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

hocu, obecavam, kako sam samo prosle godine lijepo poletio preko ograde :D
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Post by Darius »

Upravo sam se vratio sa skakaonice Morgenstern je zasluzeno pobijedio, norvezanin Tom Hilde je osvojio jako dobro 3. mjesto. Bice skokovi i sutra nadam se boljem plasmanu vikinga.

Za Nicky-ja: Norveska je osvojila srebrnu medalju na evropskom prvenstvu u curlingu :D
Last edited by Darius on 08.12.2007. 18:44, edited 1 time in total.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

SKIJANJE: Blardone najbrži u Austriji
Subota, 8. decembar 2007. 17:03

Italijanski skijaš Masimilijano Blardone trijumfovao je u subotu u veleslalomu za Svetski kup u austrijskom centru Bad Klajnkirhajm, što mu je ukupno četvrta pobeda u karijeri u toj alpskoj diciplini.

Trećeplasirani posle prve vožnje skijao je mnogo sigurnije u drugoj, pa je na stazi "Franc Klamer" na kraju slavio s vremenom 2:10,75.

"Sjajan je osećaj pobediti na ovoj stazi. Nisam bio zadovoljan prvom trkom jer sam napravio nekoliko grešaka, ali sam u drugoj skijao veoma dobro i sve nadoknadio", izjavio je Blardone.

Sa devet stotih delova sekunde zaostatka drugo mesto je zauzeo njegov zemljak Manfred Melc, dok je trećeplasirani Amerikanac Ted Ligeti zaostao 17 stotinki iza pobednika.

Lidersku poziciju u generalnom plasmanu Svetskog kupa sa 317 bodova zadržao je Švajcarac Danijel Albreht, koji je danas bio peti s rezultatom 2:11,10.

U nastavku takmičenja za Svetski kup skijaša u nedelju će u Bad Klajnkirhajmu biti vožen slalom.
Ukupan poredak u veleslalomu: Ligeti 190, Albreht 154, Blardone 150, Melc 142, Rajh 132...

Generalni plasman Svetskog kupa: Albreht 317, Rajh 305, Didije Kuše (Švajcarska) 273, Aksel Lund Svindal (Norveška) 234, Ligeti 230...

(Tanjug)
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Sto ja mrzim zimu i zimske sportove, pune propalih i netalentiranih fudbalera, kosarkasa, itd....
Evo, sad ce novogodisnja skakaonica Bergizel - Innsbruck da sija... i da se dize zbrka niokocega... :roll:

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Hehe, Darius...gledao sam sinoc Skote kako razbijaju...

Danas sam gledao na poslu moj omiljeni Biathlon, i naravno, nista se nije promijenilo...Bjoerndalen i dalje krsi po redu. :lol:

Post Reply