Vijesti iz sporta

U zdravom tijelu zdrav duh.

Moderators: Franz, Magyar

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Robert Enke izvršio samoubistvo

Post by vrsta8472 »

РОБЕРТ ЕНКЕ ИЗВРШИО САМОУБИСТВО

ХАНОВЕР, 11. НОВЕМБРА (СРНА-АФП) - Њемачки фудбалер Роберт Енке извршио је самоубиство, бацивши се под воз, саопштила је полиција.

Енке /32/ се бацио под воз синоћ на жељезничком прелазу у мјесту Рибенберге, недалеко од Хановера, након чега је умро од задобијених повреда.

Мартина Штерн, портпарол полиције у Хановеру, потврдила је да је ријеч о самоубиству.

Да се Енке убио потврдио је и Јерг Неблунг, близак пријатељ и савјетник фудбалера.

"Могу да потврдим да је ријеч о самоубиству. Роберт се убио нешто прије шест часова. Детаљи ће бити саопштени сутра на конференцији за новинаре у Хановеру", изјавио је синоћ Неблунг.

Око 300 навијача и више фудбалера ФК "Хановер 96" окупили су се синоћ испред просторија клуба како би одали почаст Енкеу, који је играо за овај клуб и био гломан фудбалске репрезентације Њемачке.

"Сви смо у шоку, потпуно смо без ријечи", рекао је Оливер Бирфхоф, менаџер њемачког националног тима.

Мартин Кинд, предсједник ФК "Хановер 96", изјавио је да је то велика трагедија.

"То је апсолутна катастрофа. Не знам како је до ове трагедије могло да дође", истакао је Кинд, који се управо враћао са састанка Немачког фудбалског савеза, када је примио позив у коме су га обавестили о Енкеовој смрти.

Енке је био је ожењен. Прије три године, брачни пар Енке изгубио је двогодишњу кћерку Лару, која је била рођена са срчаном маном. Енкеови су маја ове године усвојили осмомјесечну дјевојчицу.
/крај/бн
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Re: Vijesti iz sporta

Post by seljak iz skakavaca »

Ćiro: Izdan sam, minirao me srpski lobi !

- Osjećam se izdanim! - rekao je u ponedjeljak Ćiro Blažević u prvom susretu sa zagrebačkim novinarima. Ali, dalje od te rečenice nije želio ići!


Razlog Ćirina razočaranja je Zvjedan Misimović, najbolji dodavač Bundeslige, koji se uoči utakmice s Portugalom potužio na tešku ozljedu koljena. A tri dana poslije igrao je za Wolsburg. Prema ocjenama njemačkih novina, najmanje za - vrlo dobar! I sad se citira jedan “ratnik” koji kaže: “Mogu oprostiti krađu, mogu prijevaru, ali izdaju - nikad”.


Doista je bilo čudno da se Zvjezdan Misimović, mozak bosanske reprezentacije, dan prije utakmice s Portugalom potuži na ozljedu koljena. Ćiro Blažević zna što su koljena, zbog vlastitog je falsificirao YU putovnicu ne bi li još igrao dvije godine, ali Švicarskoj nije prošlo, piše Jutarnji list.


Danas je izbornik “be-ha” reprezentacije u delikatnoj ulozi. Prisluškuju ga bosanske tajne službe, bojkotiraju ga Srbi i Hrvati, u udarnim bošnjačkim TV emisijama se pripremaju “istine o njegovim grijesima” ili - kako je maznuo 750.000 eura. A dvojica prvih suradnika Munib Ušanović i blagajnik bosanskog saveza Kureš su osuđeni na pet godina zatvora. I Ćiro želi izaći iz bosanskog lonca..., piše autor članka


- Optužuju predsjednika Sulju Čolakovića, a on je u tuzi kao i ja. Nije nam ni do čega. Suljo je previše u nogometu da ne bi bio ‘šubeli’.


Šubeli je - sumnja, Čolaković je sumnjičav, kaže Ćiro u razgovoru za Jutarnji list!


Ćiro, kako narod diše?


- Plebiscitarno su za mene! Nitko me ne želi istjerati, no, pitam vas, biste li vi željeli na mojem mjestu nastaviti raditi?


Što kaže visoki povjerenik za Bosnu Valentin Inzko?


- Plače! Mudar čovjek, no on je kamilica.


A Milorad Dodik?


- Vjerojatno u sebi kaže: ‘Jebo sam vam majku!’


Zašto? Jer je srpski lobi minirao Ćiru. Uz tihu podršku hrvatskog lobija. Danas doktor reprezentacije kaže, i ultrazvuk je rekao da Misimović nije bio spreman. A za tri dana igra jednu od boljih utakmica. I vjerojatno je Zvjezdan Misimović bio ucijenjen, kao što je bio ucijenjen i kada je odlučio igrati za bošnjačku reprezentaciju. Tada su mu otvoreno prijetili. No, od tog mišljenja se Ćiro želi ograditi. Iako...


- Doktor reprezentacije mi je prije utakmice kazao da Misimović najmanje petnaest dana ne može igrati. A za tri dana je najbolji igrač na svijetu. I ja kažem doktoru: ‘Više nisi doktor reprezentacije, jer si dopustio da te izmanipuliraju i mene si obmanuo...’


Čiro Blažević će reći: - Dan prije na treningu sam imao simptome da nešto nije u redu. Sad shvaćam, Republika Srpska bi sve izgubila da je Bosna otišla na Svjetsko prvenstvo...


Dok smo razgovarali, stigla je vijest iz Sarajeva da su ključni činovnici nogometne federacije dobili teške zatvorske kazne:


- Zamisli, pet godina robije zbog ‘nesavjesnog poslovanja’! Ajde...


Hoće li Ćiro ostati?


- Ogorčen sam, ali ne želim zatvoriti vrata! Iako sam poražen, a morao sam proći i prošao bih da je Misimović bio ‘zdrav’, spreman sam na novu avanturu.

Iako...

- Novinari su na mojoj strani, iako ‘delinkvenata’ uvijek ima. No, takvu toleranciju naroda nikad nisam vidio! Bez obzira na to što su Portugalci prošli, kako kaže Arsene Wenger, ‘na stražnja vrata’, bez obzira na to što sam bio sabotiran i bez obzira na to što mi se ne ostaje, jer ne mogu ja ispr avljati krive Drine, ne ide mi se ni u Šangaj, ni u Maroko...


Ćiro je kao Aleksa Šantić. Ostajte ovdje. Ali, čini mi se, bez obzira na nacionalnu osjetljivost, Zvjezdan Misimović više nikada neće biti pozvan u reprezentaciju BiH. Zbog izdaje, bez obzira na “ultrazvuk”, koji pokazuje da je Misimović imao tešku ozljedu koljena koja je, zahvaljujući intervenciji njemačkih doktora, zaliječena za tri dana. A Ćiro?


- Bez obzira na milijunski transfer u Kinu, ne želim i ne smijem otići s ovih prostora! Razbolio bih se. I ne smijem kalkulirati, imam još šestomjesečni ugovor. I čestitam Slovencima i Srbima na plasmanu. Srećom, nisu imali Portugalce za protivnika...


A što je sa zdravljem? Upravo ste došli iz klinike u Tuzli?


- Svatko u srcu ima jednog dirigenta, a ja imam cijeli orkestar! Nije mi lako...


Kad sam mu rekao - bježi iz vilajeta, samo je prijezirno pogledao. Nikad nije bio u dvojbi - unuci ili nogomet? Ne bi mogao preživjeti dvojbu “kralj ili prognanik Baščaršije”? I dalje, u 75. godini, bit će noćna mora za “presretače”, koji love vozače što voze više od 300 na sat. Iako, na intervju u Van Gogh došao je na Vespi. Makar je padala kiša..., zakljućuje Jutarnji list.

23.11.2009.
Pincom.info
Kakav debilizam!

P.S. Ovog puta se desilo da sam bio na "njihovoj" strani kada su igrali protiv Portugala.. Nesto takvo se vise nece desiti, pa da "navijam", kako to ovaj gospodin rece, za bošnjačku reprezentaciju!!!




Image
Srpski lobista u bosnjackom nogometu, i Ciro.. :lol:

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Re: Vijesti iz sporta

Post by seljak iz skakavaca »

Panteliću prišili "nacistička" tri prsta


Jedno pismo anonimnog Bosanca holandskom listu 'Het parol' pretvorilo je srpskog reprezentativca Marka Pantelića u nacistu. Sporan je bio pozdrav napadača Ajaksa s visoko uzdignuta tri prsta posle njegovog trećeg pogotka na meču sa Viteseom.
Sliku srećnog Pantelića sa tri prsta ispratio je sledeći komentar: „Za nas, izbeglice iz Bosne i Hercegovine, taj pozdrav je stravičan. On ima isto značenje kao visoko podignuta ruka nacista“.
Holanđani, koji na prvu loptu nisu mogli da pronađu drugačiju asocijaciju osim one da Pantelić s tri prsta proslavlja postignuti het-trik, proverili su tačnost komentara kod izvesnog Stefana Bokora.
"Njegov gest nema veze sa fašizmom, nacizmom ili sa nekom drugom provokacijom. Tri prsta predstavljaju religiozan pozdrav „U ime Oca, Sina i Duha svetoga“, kao što četiri slova S znače „Samo sloga Srbina spasava“. Pantelić je poznat kao veliki patriota posvećen pravoslavnoj veri. Nije sigurno fašista, slavio je het-trik, a ako pogledate njegove ranije fotografije, videćete da je i u dresu Herte slično otpozdravljao publici", završio je Bokor odbranu srpskog fudbalera.
Oooooooo, Tuuuuuurciiiiiii :lol:

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Re: Vijesti iz sporta

Post by Cipiripi »

ali pazi...za nas izbjeglice...!!!! Hajte kuci,rat je zavrsen davno.............
Posten bez ambicija
luzerska tradicija.......

User avatar
rocky
Posts: 1500
Joined: 22.04.2005. 21:09
Location: ITA / RS

Šahovnica na srpskoj zastavi?!

Post by rocky »

Šahovnica na srpskoj zastavi?!
Na predstavljanju zastava svih učesnica veleslaloma na mariborskom Pohorju slovenački organizatori su napravili propust stvorivši novu srpsko-hrvatsku zastavu.

Image

Za vreme predstavljanja zastava svih učesnika 46. Zlatne lisice, organizatori su napravili propust tako što su hrvatski grb smestili u sredinu zastave Republike Srbije, prenosi "Index.hr".

Umesto na hrvatski crven-beli-plavi barjak, šahovnica se našla na zastavi crvene-plave-bele boje.

"Dogodila se neugodna greška, baš kod hrvatske zastave. Teško nam je zbog toga. Svima nam je jako žao i izvinjavamo se svima u Hrvatskoj. Nije bilo ništa namerno", rekao je Srečko Vilar iz organizacionog odbora.

"Imamo vrlo dobre sportske odnose sa Slovenačkim skijaškim savezom. Napominjem, sportske odnose. To je propust organizatora i njima je jako žao", komentarisao je portparol hrvatskog skijaškog saveza Nenad Eror.

(MONDO)
Idemo dalje ...

srbin janez
Posts: 296
Joined: 06.09.2008. 15:23

Re: Vijesti iz sporta

Post by srbin janez »

-
Last edited by srbin janez on 18.10.2010. 03:56, edited 1 time in total.

User avatar
dogface_gremlin
Posts: 976
Joined: 12.10.2007. 02:19
Location: Prnjavor

Re: Šahovnica na srpskoj zastavi?!

Post by dogface_gremlin »

rocky wrote:komentarisao je portparol hrvatskog skijaškog saveza Nenad Eror.
Nema šta... greška. :lol:
Then I sit there gettin' mellow, stoned, groovy
And after while, I looked down the bar...
...at the bartender.
I said hey!
What do you want?
One bourbon, one skotch, one beer 8)

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Vijesti iz sporta

Post by aquarius »

12. februar 2010. | 21:36

Tragična smrt pred početak Igara
Gruzijski reprezentativac u sankanju Nodar Kumaritašvili (21) poginuo je u petak na treningu

Gruzijac je izgubio kontrolu nad sankama, preleteo zaštitnu ogradu i udario u obližnju banderu. Spasilačka ekipa odmah je došla na mesto nesreće, pružila prvu pomoć Gruzijcu, koji je potom helikopterom prebačen u bolnicu. Smrt Nodara Kumaritashvilija je prva pogibija nekog olimpijca na Zimskim olimpijskim igrama još od 1992. godine kada je u Albertvilu poginuo švajcarski brzi klizač Nikosal Bošatei.

Staza za sankanje u Vistler Parku jedna je oda najzahtevnijih na svetu i odavno ima reputaciju super-brzih staza, gde takmičari dostižu brzinu od preko 140 km/h. Pri tolikoj brzini takmičari u sankanju lako ispadaju iz sanki što se upravo i desilo Kumaritašviliju.

Delegacija Gruzije verovatno će se povući sa Igara u Vankuveru zbog smrti Kumaritašvilija, saopštio je šef tima Irakli Džaparidze.

"Još smo u šoku zbog iznenadne smrti našeg takmičara. Verovatno ćemo napustiti Vankuver posle svečanog otvaranja Igara", rekao Džaparidze.

Pogibiji Gruzijca prethodio je incident u kojem je aktuelni olimpijski šampion Armin Cegler takođe izleteo sa staze, ali je prošao bez ozbiljnijih povreda.

http://www.youtube.com/watch?v=OJNRY5sC30s&NR=1
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
*Maza*
Posts: 45
Joined: 11.02.2010. 17:23
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Vijesti iz sporta

Post by *Maza* »

aquarius wrote:12. februar 2010. | 21:36

Tragična smrt pred početak Igara
Gruzijski reprezentativac u sankanju Nodar Kumaritašvili (21) poginuo je u petak na treningu

Gruzijac je izgubio kontrolu nad sankama, preleteo zaštitnu ogradu i udario u obližnju banderu. Spasilačka ekipa odmah je došla na mesto nesreće, pružila prvu pomoć Gruzijcu, koji je potom helikopterom prebačen u bolnicu. Smrt Nodara Kumaritashvilija je prva pogibija nekog olimpijca na Zimskim olimpijskim igrama još od 1992. godine kada je u Albertvilu poginuo švajcarski brzi klizač Nikosal Bošatei.

Staza za sankanje u Vistler Parku jedna je oda najzahtevnijih na svetu i odavno ima reputaciju super-brzih staza, gde takmičari dostižu brzinu od preko 140 km/h. Pri tolikoj brzini takmičari u sankanju lako ispadaju iz sanki što se upravo i desilo Kumaritašviliju.

Delegacija Gruzije verovatno će se povući sa Igara u Vankuveru zbog smrti Kumaritašvilija, saopštio je šef tima Irakli Džaparidze.

"Još smo u šoku zbog iznenadne smrti našeg takmičara. Verovatno ćemo napustiti Vankuver posle svečanog otvaranja Igara", rekao Džaparidze.

Pogibiji Gruzijca prethodio je incident u kojem je aktuelni olimpijski šampion Armin Cegler takođe izleteo sa staze, ali je prošao bez ozbiljnijih povreda.

http://www.youtube.com/watch?v=OJNRY5sC30s&NR=1

o moj Boze....svasta....sta ce li tek biti do kraja OI? :( :smt107
KO DIRA NAJBOLJE NESLAVNO UMRE!!!

kum1
Posts: 450
Joined: 19.04.2007. 10:41
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Vijesti iz sporta

Post by kum1 »

Pilić: Navijaću za Srbe protiv mojih Hrvata!

Nikola Pilić: "Kada je tenis u pitanju, nemam emocija. Ako budem u srpskoj ekipi na meču protiv Hrvatske, naravno da ću navijati za Srbe.Pa, ja sam 1990. kao selektor Nemačke igrao protiv moje Jugoslavije"
Pred njim je teška odluka... Nikola Pilić putovaće u Split samo ako Novak Đoković to bude tražio od njega

Nikola Pilić, savetnik Dejvis kup reprezentacije Srbije i jedan od najcenjenijih teniskih stručnjaka današnjice, kaže da će navijati za našu zemlju u predstojećem četvrtfinalnom duelu sa Hrvatskom, ali i da će njegova uloga u ovom meču u velikoj meri zavisiti od stava Novaka Đokovića!

Hrvatski trener, koji već decenijama živi i radi u Nemačkoj, u intervjuu za naš list ističe da će biti uz srpske tenisere svuda osim u rodnom Splitu, mada bi i to moglo da se promeni ukoliko ga drugi reket sveta zamoli.

- Bio sam već u sličnoj situaciji kada sam 1990. bio selektor Nemačke, a za protivnika imao Jugoslaviju. Ja sam 20 godina nastupao za tu zemlju, slušao himnu „Hej, Sloveni", ali sam se našao u situaciji da sa druge strane mreže imam Gorana Ivaniševića, koji je živeo u mojoj kući. Međutim, tu nema mesta emocijama. Ako ja tamo budem sa srpskom ekipom, ne treba me ni pitati za koga ću da navijam. Ja sam naučio Novaka da igra i ako on bude tražio, ja ću biti uz reprezentaciju Srbije protiv Hrvatske. Tu nema zbora - izjavio je Pilić za Press.
a

Armenulić: Nole igra kao prvi reket sveta

Bivši selektor Dejvis kup reprezentacije Srbije Radmilo Armenulić bio je potpuno oduševljen Đokovićevom igrom protiv Iznera, naročito u poslednjim trenucima meča.

- Veliki pritisak je bio na Novaku, ali odigrao je fantastično. Svi su očekivali da pobedi, a nije lako nositi se s tim pritiskom. Igrao je kao prvi igrač sveta! Protiv Hrvata nas očekuje još jedan težak meč. Imamo podjednake šanse, mada Srbija ima kvalitetnije igrače. Oni će imati prednost domaćeg terena, a na nama je da se izborimo sa njim - rekao je Armenulić.



Savetnik selektora Bogdana Obradovića smatra da Srbija u ovom trenutku ima za nijansu veće šanse da se plasira u polufinale Dejvis kupa, ali da niko ne može da predvidi kakva će situacija biti za tri meseca.

- Ako bude igrao na svom nivou, Đoković će osvojiti dva boda, jer je bolji igrač i od Čilića i od Karlovića. U ovom trenutku Srbi imaju malu prednost, mada ne samo zbog Novaka, nego i zbog dubla. Međutim, ko zna šta će biti za tri meseca. Odavno pričam da je Čilić fenomenalan igrač i verujem da će on još napredovati. Ako hoćete da budem slikovit, mislim da su šanse Srbije 51 odsto. Jedino ne bih voleo da se igra u Splitu, to ne bi bilo dobro... Tražićemo Zagreb. Biću uz Srbiju ako igramo u Zagrebu, ali ako bude u Splitu, ne verujem. I ne znam baš da li ću nositi dres Srbije - kroz osmeh kaže Pilić, koji je sa Nemačkom osvojio tri, a sa Hrvatskom jednu titulu Dejvis kupa.

Čuveni teniski stručnjak napominje da ga i u reprezentaciji Srbije svi poštuju, da sa selektorom ima sjajnu saradnju, ali i da je morao da „zavodi red" u pojedinim vanterenskim aktivnostima naših tenisera.

- Sa Bogdanom Obradovićem sam jako dobar, odlično se slažemo i dopunjujemo. Ja sam malo stariji gospodin i oni imaju respekt prema meni, dok je Obradović skoro njihova generacija. Ali, savršeno se razumemo. Vrlo sam za disciplinu i tu mogu da ih pohvalim. Imaju respekta prema meni, od Novaka pa nadalje. Čak i Ziki, koji je najstariji. Otkako sam ja došao, broj ljudi na zajedničkim obrocima je četiri puta manji nego pre. Nema kod mene ni tetaka, ni stričeva, ni psa, ni mačke... Sada nas devet zajedno jede i tu nema izuzetaka. Lista koju ja sastavim se bez pogovora poštuje i da nije tako, ne bi me ni bilo ovde - kaže na kraju Nikola Pilić.
kraj

Komentari čitalaca hrvatskih medija na izjave Nikole Pilića

- Šta ti imaš tražit i po kojoj osnovi? Dvorana zadovoljava sve kriterije - zato začepi izdajico! nogometas 05

-Sad će nam Srbi još diktirat gde će se igrat, taman posla, treba igrat u Jasenovcu pecky_333

-IZDAJICO! Ne bi ti nitko ni slova A reka da ste otišli npr. u Njemačku, USA, Litvu, Irak, Palestinu, Egipat itd... Ali ić kod Srba, to samo izdajica može napravit! god of war

-A šta ga smatrate izdajicom, da nije bilo njega nikad ne bi osvojili taj kup... A posao izbornika je prihvatio zato što mu je firma u Njemačkoj propala. jax

-Ne znam zašto želi Zagreb, tamo će mu u „Arenu" doći 15.000 napaljenih Hercegovaca, a u Split 15.000 Thompsonovaca, što ti dođe na isto, ne može bit gore po njih. Nema šanse da osvoje game nit na zagrijavanju. Svetac

-Ne, ne, igrat će se u Splitu, a ti ćeš dobiti najviše žvižduka i uvreda jer si prodana duša. Piliću, znao si što te čeka kad si otišao tamo, sada trpi. Kada dobijaš novac, nije sve tako sjajno i bajno. rodbina

S. ĐORĐEVIĆ

:smt041 :smt039 :smt038

Post Reply