Vijesti iz sporta

U zdravom tijelu zdrav duh.

Moderators: Franz, Magyar

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Re: Vijesti iz sporta

Post by seljak iz skakavaca »

Zahtev za zabranu okupljanja navijača Partizana, Zvezde i Rada


Republički javni tužilac Slobodan Radovanović podneće danas MUP-u Srbije zahtev za zabranu organizovanog okupljanja, organizovanog odlaska i organizovanog prisustva na fudbalskim utakmicama i ostalim sportskim priredbama navijačima "Partizana", "Crvene Zvezde" i "Rada".

- Što se tiče fudbala, to podrazumeva pražnjenje severa i juga, a za to postoje više nego ozbiljni razlozi, jer sve ono što se desilo ovih dana predstavlja najgori vandalizam - kazao je Radovanović Tanjugu.

- Svako ko je pogledao zahtev za sprovođenje istrage i činjenično-pravni opis onoga što se desilo u centru grada kada je izgubio život Bris Taton, vidi da to prevazilazi najgore moguće divljaštvo - naglasio je Radovanović.

On je kazao da sprema inicijativu koju će podneti Ustavnom sudu Srbije za zabranu i brisanje iz registra određenih navijačkih grupa.

- To nisu navijači, navijači su ljudi koji podržavaju sport iz humanih razloga. Ovo su organizovane kriminalne grupe koji se bave kriminalom, što se vidi iz policijskih izveštaja koje sam pribavio ovih dana i koje ću iskoristiti kao dokazni materijal koji ću podneti Ustvanom sudu kao bi se oni zabranili i brisali iz registra - napomenuo je Radovanović.

On je objasnio da se tu ne radi samo o "grobarima" i "delijama", već je reč o nizu "navijačkih grupa i grupica koje se bave kriminalom, a koriste slobodno vreme da se okupe po gradu i da nekog ubiju ili pretuku".

Tužilac je napomenuo da je protiv njih pokrenut veliki broj krivičnih postupaka i podneto jako mnogo krivičnih prijava u vezi drugih događaj, dok se iz pojedinih dosijea vidi da je masa njih prijavljena za nedozvoljeno držanje i nošenje oružja i municije.

- Ovih dana ćemo prekontrolisati sve te krivične prijave i videti njihov ishod, da li se po njima postupalo ili su u nekom zapećku - kazao je Radovanović.

On je naveo da je tu reč o "jednostavnim i brzim postupcima" i da će proveriti da li su oni okončani, a ako nisu - zašto nisu, da li za to postoji odgovornost tužilaca i sudija.

- To moze da ukaže da možda postoje intervencije za neke ljude da ne budu procesuirani - zaključio je Radovanović.
Ovo demokratija? Vratite onda Zlobu Milosevic-a!
Primitizam!
Nesposobnost drzave, tj policije, da se obracuna sa nekolicinom narkomana i huligana umijesanih u redove navijaca, ne bi trebao biti razlog gasenja citavog kolektiva navijaca! Cemu to sve vodi? Neka odmah zabrane i bavljenje sportom, odrzavanje utakmica, itd.. Fino to oni generalizuju, svaka cast! :evil:

User avatar
night eagle
Posts: 112
Joined: 15.12.2008. 17:38
Location: Navaho desert, Arizona,USA

Re: Vijesti iz sporta

Post by night eagle »

KOJOM NEKOLICINOM NAVIJAČA PITAM JA OVDJE???
Takozvani "navijači" su ništa drugo nego huligani i vandali, kukakvice koje kada se ušlagiraju i popiju koju rade neviđene gluposti ali u jednom su odlični - organizovani su do besvjeti, da baš tako, oni se i maskiraju u navijače samo da bi pravili gluposti i u grupama demolirali okolinu ili ugrožavali ljudske živote, znate koliko takvih ima, bezbroj i svaki dan ih je sve više, dok roditelji crkavaju u trci za parama, djecu odgaja ulica i pravi nekompletne ličnosti koji ne samo da uništavaju svoj život već ugrožavaju i tuđe a sve pod krinkom navijanja i ljubavi za voljeni klub, nema od toga ništa. Još malo pa nigdje nećemo smjeti izaći od takvih monstruma koji smiju samo kad ih je deset na jednoga i kada su maskirani.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Vijesti iz sporta

Post by regeman »

Nesposobnost drzave, tj policije, da se obracuna sa nekolicinom narkomana i huligana
Slazem se sa tobom, samo sto nije u pitanju nekolicina vec dobro uhodana banda od par stotina ljudi koja dila, krade i reketira.
Zabranjivati grupe nece imati nikakvog efekta.
Inace, juce cujem da je jedan od likova grobara koji su ucestvovali u ubistvu Francuza optuzen i za reketiranje ljudi da bi se namakle pare za advokate Urosa misica-delije..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.


User avatar
Sewerin
Posts: 1848
Joined: 17.12.2007. 16:40
Location: Sarajevska

Re: Vijesti iz sporta

Post by Sewerin »

Kako prenose rumunski mediji domaćim pristalicama priključili su se Srbi, koji su pevali navijačke pesme Zvezde i Partizana, i započeli tuču sa Bed Blu Bojsima, u kojoj su Zagrepčani izvukli deblji kraj.
Naletili na tvrdo... :smt003
Image

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Re: Vijesti iz sporta

Post by seljak iz skakavaca »

@night eagle
Isprica se, ali, nigdje ne vidjeh nista konktetno. Sta si zeleo reci?
-Mozda da ce se brisanjem, recimo Delija, iz registra- probuditi svijest `nekompletnih licnosti`, kako ti rece...!? Maunu.
Policija jednostavno nije dovoljno snazna da stane na kraj sitnoj bandi, tj nemaju resenja, a stvari koje sada namjeravaju da ucinu su cisto za izgovor u slucaju da se opet nesto desi, i to u stilu "eto, mi smo ulozili sve napore, izbrisali ih, a oni opet lupaju...".. Ma, mani se suplje.
Gdje ona demokratija, koja se spominje? Sloboda ovoga-onoga?! Krimos u cuzu, normalan po volji..!?! Ovi sve u jedna kos!
-Ti isti huligani su skinuli predhodnu vlast nasilnim ponasanjem, i onda su ucinili odlican potez, bar po procjenama sadanje vladajuce garniture! Tebi tu nista ne smrdi?
Dalje, policija navodi kako traga za jos jednim grobarom, koji je ucestovao u tuci, a koji je, kako kazu- od ranije poznat policiji kao krimos i huligan.. Dakle, poznat, a oni nista nisu cinili? Kako to objasniti?
I, zasto se ta policija tek sada odlucila na obracun sa huliganima, tek nakon pogibije jednog francuza? Uvlacenje evropi? Ginuli su i prije toga, delije, grobari, a nista se poduzimalo nije.. Znaci li to da su ti zivoti manje vrijedni??
I, ako cemo zatvarati sve organizacije u kojima ima i kriminalaca- hoce li zatvarati i policiju, vladu, sudstvo, ... ....? Nekako mi je logicno, a sumnjam!

Zasto se ne primjeni sistem engleske, i oni su imali probleme, ali sada svi sjede kao bubice.. Ko napravi belaj- kazna i zabrana prisustva sportskim dogadjajima.. Nekidan lik uletio na teren, u utakmici izmedju ManU i ManCity, pa je zaradio kaznu zabrane od tri godine + novcana kazna.. A evo, prije par sedmica, delija je uletio na teren.. Sta je on dobio? Nista.. Niko nista nije poduzeo, i naravno da ce zbog takvih stvari huligani dati sebi za pravo da rade sta hoce, jer ionako nece biti sankcionisani..
Inace, juce cujem da je jedan od likova grobara koji su ucestvovali u ubistvu Francuza optuzen i za reketiranje ljudi da bi se namakle pare za advokate Urosa misica-delije.
Licno ne vidim nista lose u kampanji "Pravda za Urosa".. Tu se samo trazi pravda, nista vise! Da ga po zasluzenom kazne, uzimajuci u obzir i ostale.. Zar je pravda ako silovateljima, masovnim ubicama itd daju 2-4 godine (gdje bi se trebalo raditi o minimalno 20, 30 godina), a ovom ovamo 10, po prvim procjenama i vise?
Niko nije rekao da ne treba odrobijati zasluzeno, ali da kodex bude realniji.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Vijesti iz sporta

Post by regeman »

I, zasto se ta policija tek sada odlucila na obracun sa huliganima, tek nakon pogibije jednog francuza? Uvlacenje evropi? Ginuli su i prije toga, delije, grobari, a nista se poduzimalo nije.. Znaci li to da su ti zivoti manje vrijedni?
Kako se pravis glup a pametan si decko. Ko normalan uopste govori da su zivoti drugih manje vrijedni? poenta je u tome da je ovde ubijen strani turista a ne navijac a u vecini tuca koje si pomenuo su se tukli huligani. to je razlika.
uvlacenje Evropi? ne, radi se o gostoprimstvu po kome smo kao poznati.
Licno ne vidim nista lose u kampanji "Pravda za Urosa".. Tu se samo trazi pravda, nista vise! Da ga po zasluzenom kazne, uzimajuci u obzir i ostale.. Zar je pravda ako silovateljima, masovnim ubicama itd daju 2-4 godine (gdje bi se trebalo raditi o minimalno 20, 30 godina), a ovom ovamo 10, po prvim procjenama i vise?
Pa eto dobice 3, 4 godine a nadam se da ce nekom iz tvoje rodbine pokusati ugurati baklju u usta pa cu da vidim kako ces onda srati o pravdi. I koliko je po tebi zasluzena kazna?

Sto se tice toga da drZava nista ne radi, slazem se, kasno su se sjetili..ali kao i u svemu. Dok veliki tata iz Brisela ne kaze sta da se radi ovi bolidi ne znaju kako i sta da rade. bolje ista nego nista.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Re: Vijesti iz sporta

Post by seljak iz skakavaca »

Znali, a ništa preduzeli nisu!


Više od hiljadu kriminalaca krije se u navijačkim grupama Zvezde, Partizana i Rada, saznaje "Blic" u policiji. To godinama znaju i tužioci, sudije, ali i političari koji sede u upravama ovih fudbalskih klubova. Tek sada je, posle ubistva francuskog navijača Brisa Tatona, čitava država podigla glas protiv nasilja. I sada, međutim, svi lopticu odgovornosti prebacuju jedni na druge.

Da postoji veliki uticaj fudbalskih klubova na pravosuđe i policiju kad je tolerisanje huligana u pitanju, o čemu je ovih dana govorio i Slobodan Homen, državni sekretar u Ministarstvu pravde, potvrdio je juče "Blicu" izvor iz pravosuđa.
- Pre nekoliko godina bio je priveden jedan od vođa Partizanovih navijača, ali je jedan ministar zvao policiju i tužilaštvo. Nikakav postupak nije vođen protiv tog vođe i odmah je pušten. Ne smem više da vam kažem jer će se znati odakle informacija - rekao nam je on.
Da je od zla gore ćutanje o njemu, potvrđuje za "Blic" Boro Banjac, nekadašnji načelnik Uprave za borbu protiv organizovanog kriminala.
On kaže da niko neće javno da prizna da ministri i političari koji sede u upravnim odborima klubova pružaju podršku huliganima i vođama navijača. - Klubovi ih vode na utakmice, plaćaju im smeštaj, prevoz, otvaraju im agencije u kojima rade. To sve odobravaju političari koji sede u upravnim odborima. Političari imaju uticaj na pravosuđe, na policiju i tako ih štite od progona kada nešto naprave. Niko ni za šta nije odgovoran u klubovima, a kad se nešto desi, policija je kriva za sve - navodi Banjac.
On ističe da je veliki problem u neefikasnosti sudova, koji huliganima nisu sudili u skraćenom postupku.
- Huliganstvo se sprečava efikasnim suđenjem i oštrim kaznama, a kod nas su ti postupci dugi. U Srbiji se nešto preduzima tek kada nego pogine, kao sada posle ubistva francuskog državljanina Brisa Tatona. Razvlači se i onaj postupak Urošu Mišiću, koji priča kako su ga navodno tukli u policiji, a Zvezda stoji iza toga - kaže Banjac.
On navodi da problem sa huliganima nije tako teško rešiti i da je to pitanje volje i spremnosti države.
Izjavu Slobodana Radovanovića, glavnog tužioca Srbije, da će isprazniti tribine na kojima se okupljaju navijači Zvezde, Partizana i Rada, mnogi nisu shvatili. Niko od naših sagovornika nije znao da nam odgovori na pitanje kako to učiniti. U Tužilaštvu nam je obećano pojašnjenje ove izjave iduće nedelje. Tada će Tužilaštvo podneti zahtev Ustavnom sudu za zabranu navedenih navijačkih grupa.
U Crvenoj zvezdi, u čijoj Skupštini skoro četvrtinu čine predstavnici navijača, njih ukupno 19, ne komentarišu najavu javnog tužioca dok ne vide koje se konkretne mere planiraju.
- Čekamo dopis o predstojećim merama države, a situacija je previše ozbiljna da bismo se napamet izjašnjavali. Odluke državnih organa, pa i ona koja najavljuje pražnjenje severa na „Marakani", biće poštovane - kaže portparol Marko Nikolovski.
Generalni sekretar Partizana Darko Grubor najavljuje da će crno-beli zauzeti stav na sednici Upravnog odbora početkom sledeće nedelje:
- Najavljene mere su posao države, a Partizanovo je da ih poštuje. Kakve god budu, samo vreme može da pokaže njihove efekte. MUP ima pravo ne samo da isprazni jug nego i ceo stadion ako oceni da je bezbednost ugrožena, jer je tragedija francuskog navijača velika opomena.
Šta će učiniti Ministarstvo pravde, mnogo je jasnije.
Kako "Blic" saznaje, do kraja godine biće urađene izmene zakona koje će olakšati borbu sa huliganima.
Milan Škulić, profesor za krivično pravo Pravnog fakulteta, kaže za "Blic" da zakon u Srbiji spada među najoštrije u Evropi, ali da je moguće uraditi još neke izmene da bude efikasniji.
- Nedavno usvojenim izmenama zakona o sprečavanju nasilja na sportskim događajima uvedene su još oštrije kazne. Treba uvesti izmene Zakonika o krivičnom postupku koje bi omogućile da se nekom ko bude uhvaćen kako čini krivično delo, na primer u slučajevima tuče na tribinama, uništavanja inventara na stadionu ili gađanja bakljama, bude suđeno po ubrzanom postupku i da sve bude gotovo za nekoliko dana. Takođe, može se uvesti i trajna zabrana prisustva na utakmicama i urediti koje su konsekvence ako neko prekrši privremenu zabranu koja sada postoji - objašnjava profesor Škulić.
On navodi da su sada stupile na snagu izmene zakona koje je predložilo Ministarstvo pravde i kojima je već ubrzan krivični postupak.
- Neće moći ponovo da se obori presuda navijaču Zvezde Urošu Mišiću, već će morati da se donese konačna odluka. Ukinute su i mnoge mogućnosti za žalbe, čime je takođe ubrzan postupak - kaže profesor Škulić.
On navodi da se neke stvari mogu poboljšati izmenama Zakona o sportu, čime bi se sprečio veliki uticaj navijačkih grupa na klubove.
Naš sagovornik iz policije kaže da više od hiljadu takozvanih navijača Zvezde, Partizana i Rada imaju prekršajne, krivične prijave i da među njima ima dosta i maloletnika. Međutim, malo ih je osuđeno.
S druge strane, sagovornici "Blica" iz suda navode da praktično nijedan vođa navijača nije izveden pred njih da bi mu se sudilo.
- Najviše postupaka se pokreće protiv osoba koje i nisu učestvovale u nekom nasilju ili su sporedni učesnici - kažu u Okružnom sudu.
Profesor Milan Škulić kaže da policija, tužilaštvo i sud moraju da nađu kompromis i da samo zajedno mogu da suzbiju huligane.
- Policija mora da se usmeri prema najekstremnijim navijačima, a tužilaštvo i sud moraju efikasno da vode postupke. Problem je što u sudu generalno izriču kazne bliže minimumu, ali kada su u pitanju najekstremniji navijači, moraju da budu efikasni i da izriču adekvatne kazne - kaže profesor Škulić.

(Blic)

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Re: Vijesti iz sporta

Post by seljak iz skakavaca »

regeman wrote:Ko normalan uopste govori da su zivoti drugih manje vrijedni?
Ja sam samo hteo da kazem da su se ostrije mjere trebale vec ranije uvesti, jer ovo nije prvo ubistvo. I da me iz tog razloga na neki nacin iritira ova, pokasno pristigla a ´iznenadna´, odlucnost da se suzbiju huligani.
Mislim da je jasno da se ovakva stvar mogla ocekivati (stradanje neduznih), a nikome nije bilo stalo da se uvedu preventivne mjere.
Jer, bolje sprijeciti, nego lijeciti.. ali se mi nikad necemo dozvati pameti! (nemoj reci da nije bilo upozorenja, smrtnih)
Kod nas se bukvalno mora desiti neka katastrofa, da bi oni uopste poceli da o tome razmisljaju.. A tad je obicno kasno.
Pa eto dobice 3, 4 godine
Nisam rekao da treba da dobije 3,4 godine, 10 godina je realno, s obzirom da se radi o sluzbenom licu, a i prvenstveno- o kakvom se uzasnom djelu radi!
Medjutim, iste mjere zakona BI SE TREBALE primjenjivati i prema ostalim nasilnicima, koji nisu nista bezazlenije ucinili, cak sta vise.. Ovako mi izgleda kao izivljavanje nad ovim, dok su ostali postenjeni istog procesa. To sam hteo reci.
a nadam se da ce nekom iz tvoje rodbine pokusati ugurati baklju u usta pa cu da vidim kako ces onda srati o pravdi
Molim da svoje nade poreknes. Kako ne bi tebe prvo trazio :lol: :lol: :D

User avatar
night eagle
Posts: 112
Joined: 15.12.2008. 17:38
Location: Navaho desert, Arizona,USA

Re: Vijesti iz sporta

Post by night eagle »

Da se mene pita bio bi gori od Adolfa (ne rokera Dade Topića već onog njemačkog "pravog") ali srećom ne pita me se :D . Govorio sam o društvenom problemu, nisu "navijači" jadni krivi što država ne funkcioniše već minimalno 30 godina i oni su samo slika stanja društva u cjelini - kakva šuma takvi zecovi :D , ali me ljuti bezobrazluk, oni znaju da glavešine neće i nemogu da preduzmu ništa protiv njih (što da se brinu kad njihova djeca ne idu na te utakmice, već se šetkaju po Evropi - druga je stvar šata bi bilo, ne daj Bože nikome, da se to desi i nekom od njihove djece) njima je bitnije da lovu zgrnu u svoje džepove, idem čak toliko daleko da mislim da političarima i nije u interesu da pristupimo Evropi jer tamo se znaju pravila igre kako će onda pjačkati narod ali to je već tema za drugačiju diskusiju.
Naravno da su, između ostalih, navijači srušili Slobu ali kad to već spominješ ko kaže da su ovi novi bolji, devet godina prođe skoro a Srbija nije ništa bolja, čak sad ima i gorih stvari.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Vijesti iz sporta

Post by regeman »

J
a sam samo hteo da kazem da su se ostrije mjere trebale vec ranije uvesti, jer ovo nije prvo ubistvo. I da me iz tog razloga na neki nacin iritira ova, pokasno pristigla a ´iznenadna´, odlucnost da se suzbiju huligani.
Pa naravno da je trebalo, to ni ja ne sporim. ovo nije iznenadna vec je stvar koja je prevrsila mjeru. Iz cista mira ubiti turistu. Bolje ikad nego nikad. koji je tvoj prijedlog? Da se zbog toga sto je u proslosti bilo propusta treba precutati ovo ubistvo?
djutim, iste mjere zakona BI SE TREBALE primjenjivati i prema ostalim nasilnicima, koji nisu nista bezazlenije ucinili, cak sta vise..
Kako god, nepravde ima, ali nisu sve sudije iste ocigledno.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Ibanez
Posts: 302
Joined: 30.04.2009. 18:18

Slobodan Radovanovic!

Post by Ibanez »

Pozdravljam ovaj potez hrabrog covjeka ,i na zalost vec sad sam pomalo skeptican u ishod .Naime ,narod ne dozivljava isto kad probleme prave "njihovi"uslovno receno,a svi znamo da Frau Justicija ima povez na ocima.Pravda je zakonitost u prirodi nista manje djelatan nego npr.sila zemljine teze.Nikome nece biti od koristi ako recimo "nase huliganstvo"izbjegne pravdi i provucemo se jos jednom kod Fife,kad nasa djeca ne smiju ici na nogometne derbije zbog sigurnosnih razloga.Realno receno i kad bi se mene pitalo ,ovdje je potrebna suradnja svih pravosudnih organa na nivou cijele bivse SFRJ,koordinirana sa tijelima Fife,kako bi se iznasao modalitet suzbijanja huliganstva,cak i onim najnepopularnijim a to je zabrana nastupa na evropskoj sceni.Ja volim nogomet i to bi bilo katastrofalno za nas ,medjutim sjetite se 85 i Hejsela .Engleski huligani su dobili zabranu u trajanju od 5 godina ,a huliganstvo u Engleskoj je desetkovano.Na njihovim tribinama danas se mogu vidjeti i djeca ,zene,cuje se pjesma a zastitne ograde gotovo da i ne postoje...
Navijacke skupine bi se trebale ograditi od izgrednika i samozabranjivati ,recimo pirotehniku u svojim redovima ,voditi pozitivne kampanje nenasilne itd.I kao sto rekoh na pocetku malo sam skeptican kad je u pitanju nase podneblje,dokle god se budemo dicili lopovima ,nasilnicima ,pa makar dolazili i od nasih najblizih.

P.S. Dole BBB,DElije ,Grobari,Robijasi ..itd
Ne tako davno je sam gledao Celik -Zvezda susrete vise nego deset puta i ne pamtim niti jedan incident sa tih susreta...
Tad sam bio sretno dijete na tribinama sa ocem i starijim bratom!

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Re: Vijesti iz sporta

Post by seljak iz skakavaca »

Dacic rekao da od ukidanja navijaca nema nist´, vec da ce se uvesti druge mjere suzbijanja huliganstva, sto apsolutno podrzavam!

Ibanez me ´prisilio´ da se sjetim nekih prica, jer je spomenuo ranije vrijeme, misleci ono prijeratno, pretpostavljam.
Imam osjecaj da se zeli reci kako je to huliganstvo plod novijeg vremena, sadasnjice... ALI,
ne podcjenjujuci tadasnji Celik, uporedicu te utakmice sa sadasnjom utakmicom, recimo, Zvezda - OFK Beograd.. Nema ni tu nereda..
Neredi uglavnom nastaju kada se igra "derbi", dakle utakmice ekipa koje se bore za sam vrh, teski suparnici.. Danas su to Zvezda-Partizan, Dinamo-Hajduk... a nekada svaka utakmica izmedju ove 4 ekipe!!! Eto, ja sam cuo za pricu kada su Delije gostovale u Splitu, i kad su ponijele BG tablice, i stavili na auta mjestana Splita, oko stadiona.. I da je Torcida zasla i polupala ta auta :wink:
Tuca je isto bilo, ubistava, otimanja.. Ali tada nisu postojali forumi, niti danasnja ´sloboda´ medija.. Komunisti su dopustali samo one informacije u zemlju, koje su njima odgovarale..

Sada, onda... isto.. Budala bilo i bit ce..

User avatar
Sewerin
Posts: 1848
Joined: 17.12.2007. 16:40
Location: Sarajevska

Re: Vijesti iz sporta

Post by Sewerin »

Idemo dalje...

U Širokom Brijegu upucan navijač Sarajeva

Uoči utakmice sa Širokim Brijegom u BiH Premierligi navijači iz Sarajeva počeli su raditi nerede po gradu koji su kulminirali sukobom ispred stadiona gdje je jedan navijač ubijen iz vatrenog oružja.

Kobno gostovanje

Grobari ubili navijača Toulousea
Nekoliko dana nakon što je iz Beograda stigla tužna vijest da je od posljedica premlaćivanja Grobara preminuo 28-godišnji navijač Toulousea Brice Taton, u Širokom Brijegu je pala nova žrtva navijačkog divljanja.

Sarajevski navijači, koji se nazivaju Horde zla, su odmah nakon dolaska u hercegovački gradić počeli raditi nerede i razbijati aute, no prava drama se dogodila ispred stadiona Pecara gdje je u sukobu iz vatrenog oružja ubijen jedan gostujući navijač, a više desetaka ih je ozlijeđeno.

Prema neslužbenim navijačima ubijeni navijač je policajcu oteo pištolj i počeo pucati, nakon čega su ga ustrijelili drugi plavci.

Horde zla su nerede započeli pred ulazom na tribinu gdje su se 'zakačili' s policijom, a ubrzo je sukob eskalirao i proširio se na okolne kafiće gdje su sarajevski navijači tukli koga su stigli, a navodno su ulazili i u privatne kuće u kojima su na nedužnim stanarima demonstrirali silu i pritom noževima ozlijedili dvije osobe!

U nezapamćenom divljanju sarajevskih huligana stradale su prostorije Širokog Brijega, brojni kafići, zapaljeno je policijsko vozilo, a utakmica, naravno, nije dočekala svoj početak.
Image

User avatar
Ibanez
Posts: 302
Joined: 30.04.2009. 18:18

Re: Vijesti iz sporta

Post by Ibanez »

seljak iz skakavaca wrote: Ibanez me ´prisilio´ da se sjetim nekih prica, jer je spomenuo ranije vrijeme, misleci ono prijeratno, pretpostavljam.
Nisam narocito nostalgican prema komunistickim vremenima,al se mora priznati ,jedno, da je tad vladalo stanje mira,defakto ,a i u ljudima.Bilo je tu i tamo incidenata .Sredstva informiranja su bila kontrolirana od vlasti al daleko od toga da se za nekakvo huliganstvo vecih razmjera nebi culo,pa nismo bili Korea zaime svijeta.U to vrijeme recimo u Engleskoj su harale skupine huligana ,obracunavajuci se medjusobno na mrtvo ime tako da su neke "Firme "postale nadaleko poznate po okrutnosti,a o njima su snimali i filmove.Takav odnos je neumitno vodio "Hejselu"i desilo se sto se desilo.Tad Europa pravi zaokret,a mi tek tada stupamo na scenu.Ti kritikujes "bivsi sustav",a ja bih raspalio po novonastalim takozvanim"Demokracijama".Prvo ono sto se desilo na Maximiru prije izbijanja rata ,a poslije cijelih devedesetih naprosto katastrofa.."Firme su ojacale na krilima nacionalizama i krenule u sverusilacki pohod.Horde su se razracunavale najprije medjusobno ,a zatim su se osjetile pozvane da mjenjaju politicke sustave,da smjenjuju nogometna rukovodstva i sta ti ja znam sve ne.Podsjecam jos jednom da nisam nostalgicar al, Bog da me sacuva demokratskih poredaka u kojima ce rulja odlucivati o mojoj sudbini i o sudbini naroda koji me okruzuju.Nekako simbolicno rat je i krenuo sa pojavom nogometnog huliganstva,a ja se toplo nadam da ce zavrsiti sa konacnim obracunom naprednih i demokratski orjentiranih ljudi koji ce naci dovoljno hrabrosti i sposobnosti da se suprotstave ovoj zahuktaloj avetinji,rusilastva ,gluposti,mrznje i svake druge netolerancije ...

P.S. Meni nije namjera da vrijedjam postene ljude ukljucene u skupine :Torcide ,BBB,Delija,Grobara,Robijasa...itd,medjutim ove iste bi trebale razmisliti o stvarnim ciljevima navijanja za svoj tim i posvetiti se njima,a odreci se huligana.

User avatar
Ibanez
Posts: 302
Joined: 30.04.2009. 18:18

Re: Vijesti iz sporta

Post by Ibanez »

Sewerin wrote:Sarajevski navijači, koji se nazivaju Horde zla, su odmah nakon dolaska u hercegovački gradić počeli raditi nerede i razbijati aute, no prava drama se dogodila ispred stadiona Pecara gdje je u sukobu iz vatrenog oružja ubijen jedan gostujući navijač, a više desetaka ih je ozlijeđeno.
Imali jos ljudi koji misle da nije dosao cas da se odreknemo huligana!

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Vijesti iz sporta

Post by regeman »

Bravo ibanez, svaka je na mjestu. I nisu se gorde, da dodam, osjetile pozvanim da ucestvuju u rat vec su direktno regrutovane. Vec naucene na komandu mase i sl.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Vijesti iz sporta

Post by aquarius »

Donijeti ili primjeniti adekvatne zakone sa drakonskim kaznama i sistematski ući u obračun sa maloumnim idiotima.
Mene, kao dugogodišnjeg navijača FK Partizan, boli činjenica da je veliki dio Grobara upravo dio priče o huliganima na fudbalskim terenima i van njih, ali smatram da se pod hitno moraju dovesti u red pa makar to bilo i dugogodišnjim zatvorskim kaznama.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Re: Vijesti iz sporta

Post by seljak iz skakavaca »

Evo kako neki dozivljavaju dogadjaje u Sirokom:
Halid Genjac: "za ovakvo stanje na našim sportskim terenima isključivu krivicu snose političari iz RS-a"
Cini mi se da je ovaj, Halid, nekakav zajednicki nam ministar za bezbjednost..

S´ kim mi "kucu gradimo"... :roll:

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Vijesti iz sporta

Post by regeman »

Vise bi mu stajalo Halid Kenjac..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ananasmijana
Posts: 1907
Joined: 04.06.2008. 23:28
Location: Zagreb

Re: Vijesti iz sporta

Post by ananasmijana »

Halid invalid Harry

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Vijesti iz sporta

Post by regeman »

Drogba: Mama me zvala 'maršal Tito'
Centarfor Čelsija Didije Drogba izjavio je za „San“ da je njegov nadimak u detinjstvu bio „Maršal Tito“.

Drogbina majka Klotild bila je veliki obožavalac jugoslovenskog komunističkog vođe, Josipa Broza Tita, čiji je „borbeni duh i hrabrost“ želela i da prenese na svog sina, kada mu je davala nadimak. „Kada sam bila trudna sa Didijeom, postojao je jedan čovek koji je bio vođa Jugoslavije, Maršal Tito i ja sam ga cenila zbog njegovih vrlina i posvećenosti“, rekla je gospođa Drogba.

„Volela sam ga puno zbog njegovog borbenog duha i zato smo ga zvali Didije Tito“, rekla je Klotild Drogba.

Posvećenost koju je Tito pokazivao kao lider Jugoslavije inspirisala je Drogbu da se bavi fudbalom, čak i kada su okolnosti bile protiv njega.

Kada je imao 11 godina, zbog finansijske krize koja je pogodila Obalu Slonovače, Drogba se preselio u Francusku sa svojim ujakom, Mišelom Gobom, profesionalnim fudbalerom.

Prvu prepreku pri bavljenju fudbalom imao je već u 13. godini kada su mu roditelji zabranili da trenira godinu dana, zbog toga što je ponavljao razred u školi.

Par godina kasnije, u 17. godini, ponovo je godinu dana bio van fudbalskog terena, ovaj put zbog slomljenog stopala na treningu.

Veliki proboj centarfor Obale Slonovače načinio je u svojoj 25. godini kada je iz Marselja prešao u Čelsi za 24 miliona evra i kada je postao velika zvezda.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ananasmijana
Posts: 1907
Joined: 04.06.2008. 23:28
Location: Zagreb

Re: Vijesti iz sporta

Post by ananasmijana »

znaci Drogba je stari partizanovac :)

User avatar
dogface_gremlin
Posts: 976
Joined: 12.10.2007. 02:19
Location: Prnjavor

Re: Vijesti iz sporta

Post by dogface_gremlin »

Au, kakva nameštaljka!!! (VIDEO)

Ponedeljak, 19. oktobar 2009. 15:08

Fudbaleri brazilske Vijane shvatili su u 81. minutu meča poslednjeg kola Divizije 2 protiv Kapandinja da im je za plasman u viši rang potrebno da postignu DEVET golova.

Deluje kao nemoguća mislija, ali... Da li je?

Kada su igrači Vijane čuli da je njihov rival za mesto koje vodi u Diviziju 1, Moto klub pobedio sa 5:1, dali su sve od sebe postignu dovoljan broj golova kako bi na kraju ipak imali bolju gol razliku. Problem je bio u tome što su i momci iz Kapandinja dali sve od sebe da to njihovim rivalima pođe za rukom.

Vijana je za devet minuta postigla devet neophodnih golova. Pogledajte...




Naravno ova lakrdija nije prošla neopaženo, a čelnici Fudbalskog saveza Brazila već su poručili da će dobro istražiti šta se dogodilo. Ni njima nije normalno da pred golmana jedne ekipe istrči šest protivničkih napadača, a da njegovi defanzivci to gledaju sa strane...

(MONDO)
Then I sit there gettin' mellow, stoned, groovy
And after while, I looked down the bar...
...at the bartender.
I said hey!
What do you want?
One bourbon, one skotch, one beer 8)

User avatar
Sewerin
Posts: 1848
Joined: 17.12.2007. 16:40
Location: Sarajevska

Re: Vijesti iz sporta

Post by Sewerin »

Image
Veliki igrač i danas oduševljava svijet

Majstor ostaje majstor
Nevjerovatan gol Piksija Stojkovića

Dragan Stojković Piksi spada u red najboljih igrača na prostoru bivše Jugoslavije svih vremena. Mnogo puta je svojim lucidnim potezima znao dizati publiku na stadionima širom Jugoslavije i svijeta. Volili su ga svi, osim navijača Partizana kojima je redovito remetio san.

Od svih klubova gdje god je igrao, niškog Radničkog, Crvene Zvezde, Verone, Olimpiquea Marseillea i Grampus Nagoye, te reprezentacije Jugoslavije, ostavljao je veliki i neizbrisiv trag.
Napravio je mali milion poteza kojih se navijači još uvijek sjećaju, ali da neko slučajno ne bi zaboravio na njegove poteze Piksi je u Japanu napravio novi spektakularan potez. Zabio je gol s klupe, ali je dobio crveni karton jer je sudija mislio da je prekršio pravila.

http://www.youtube.com/watch?v=XQPR43v64e4
Image

Post Reply