Formula 1

U zdravom tijelu zdrav duh.

Moderators: Franz, Magyar

kinder_bueno
Posts: 72
Joined: 31.10.2008. 15:18

Post by kinder_bueno »

Jel taj Nicky sve zna il se samo pravi da zna?Mislim jel se razume u F1?

User avatar
lisnato_testo
Posts: 758
Joined: 12.11.2007. 11:23

Post by lisnato_testo »

Ponizno se izvinjavam ;)

A onaj moj prethodni svitak-move to strike!!!
Image

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

kinder_bueno wrote:Jel taj Nicky sve zna il se samo pravi da zna?Mislim jel se razume u F1?
Pa ako malo pogledas u nazad i procitas par postova videces da decko bas,bas sve "zna"!!!

@ lisnato,nije problem ljudski je grijesiti tako da nije frka!

kinder_bueno
Posts: 72
Joined: 31.10.2008. 15:18

Post by kinder_bueno »

Pa vidim da se petlja u sve pa zato pitam!!!

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Mr X wrote:Mozda nisi znao da je Lewis Hamilton veliki prijatelj od Nicky-a,a da ne pricam o Bernie Ecclestonu gazdi F1 on je sa njim u rodu i Bernie ga posle svake utrke obavijesti o pojedinostima koje nisu za javnos. :smt005
S´ obzirom da je Bernie Laktaski zet (iliti po novoj geografiji: Dodik selo), nevjerujem da je Nicky prijatelj sa njim.. :wink:

User avatar
zeko_sisko
Posts: 383
Joined: 30.09.2007. 16:14

Post by zeko_sisko »

Koliko se ja sjecam Mclaren je kaznjen za spijunazu, i to proslu sezonu. A i sta je to Mclaren koristio na svom bolidu od svih tih vrhunskih dostignuca iz Ferrarija koje je dobio od VASEG inzinjera?

A kakav lobi Ferrari ima u Formuli 1, bolje da ne pisem. Pa od vremena Schumachera, koji je namjerno udario Hilla i izbacio ga iz trke da bude sampion, preko tog da je to isto pokusao uradit i Vilnevu, samo sto mu nije uspjelo, a nije bio kaznjen, pa sve do ove godine kad su Hamiltona kaznjavali za koje kakve gluposti.

Zao mi je sto vas to toliko pogadja, al' djecko je the best.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Ferari je govhno od tima, i sve sto im se desava su zasluzili.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Sewerin
Posts: 1848
Joined: 17.12.2007. 16:40
Location: Sarajevska

Post by Sewerin »

regeman wrote:Ferari je govhno od tima, i sve sto im se desava su zasluzili.
Kako mislis od tima? 8)
Image

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Pa F1 timovi..tako ih barem nasi novinari zovu :lol:

edit: ili ti mislis o govnetu :lol:
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Sewerin
Posts: 1848
Joined: 17.12.2007. 16:40
Location: Sarajevska

Post by Sewerin »

regeman wrote:Pa F1 timovi..tako ih barem nasi novinari zovu :lol:

edit: ili ti mislis o govnetu :lol:
A kako mislis novinari? 8) Nisam mislio na to... :D
Image

User avatar
borg 7/9
Posts: 201
Joined: 29.05.2007. 08:21
Location: Prnjavor

Post by borg 7/9 »

Hamilton je prvak to ce ostati zapisano, ali je cinjenica da je na dosta sumnjiv nacin zavrsena poslednja trka. Misljenja sam da je prosle godine trebao uzeti titulu, ali je ipak to uspio ove godine kad je bio u daleko losijem izdanju. Jednostavno je momak imao srece. To se ogleda u cinjenici da smo ove godine vidjeli najvise pobjednika u poslednje vrijeme. Da nije tako on ne bi imao sta da trazi jer bi po ranijem sablonu pobjedjivali vozaci Ferarija, Meklarena (Kovalainen) i Alonso (2 puta ;). Misljenja sam nakon dvije sezone da Hamilton ipak nije jos uvjek sazreo u pravog sampiona kao sto je Sumi ili od aktuelnih vozaca Alonso. Ipak pravi vozaci se dokazuju kad je najteze, a zna se da je najteze dokrajciti protivnike koji su vec jednom nogom porazeni. Prosle godine mu nije poslo za rukom ali ove jeste.
Alonso je trenutno po mom skromnom misljenju najjaci vozac iako ga iskreno ne volim. Ni Sumahera nisam volio sto znaci da sam uvjek na gubitnickoj strani. ;)
Da li hrabrost da se čeka, ili strah novog početka? Tek još sam ovdje!

User avatar
borg 7/9
Posts: 201
Joined: 29.05.2007. 08:21
Location: Prnjavor

Post by borg 7/9 »

Fernando Alonso od 2011 je u Ferariju ili ja nisam dobro obavješten. Ako je tačno onda stvarno nemam riječi ... :smt021
Da li hrabrost da se čeka, ili strah novog početka? Tek još sam ovdje!

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

AUSTRALIA | Melbourne
27,28,29 March 2009
FRI Practice 1 in:
04D 15H 58M 30S

Jedva čekam !!!
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Iiiiiiii dočekao !!!

Šta reći poslije jutrošnjih kvalifikacija !?

Oduševljen sam. Ko bi rekao da će novajlije iz Brawn GP team-a pukupiti kajmak. Iako sam ferarrista milo mi je kad vidim osmjehe na licu Batona i Barišela.

Biće ovo izuzetno zanimljiva sezona. :P
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

edit

GLupo mi da sam pišem na ovoj temi, ali čisto da ispoštujem događaj.

Jutros ( po našem vremenu ) se u Australiji pisala nova F1 istorija. Dramatični preokreti, pobjeda iskusnih asova ( Baton i Barišelo u BGP-u i Trulija za Tojotu ), fantastična vožnja BMW-ovog Kubice ( sa tužnim krajem...

Odlično ! Nemogu dočekati narednu nedelju i novu stazu u Maleziji.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Ja prespavao aqua,a isto sam mislio da gledam,pa sam popodne gledao snimku!
Image

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Hamilton priznao da je lagao

Vozač Meklarena Luis Hamilton skrušeno je u Sepangu priznao da mu je menadžer tima Dejv Rajan rekao da laže nadzornike na prošlonedeljnoj trci za Veliku nagradu Australije u Formuli 1


Opisujući događaje koje su izazvani time kao najgoru stvar koju je iskusio u životu, svetski šampion se izvinio nadzornicima i svojim navijačima zbog ponašanja i uverio ih da se tako nešto neće ponoviti.

- Bio sam obmanut. Nisam lažov, nisam nečasna osoba, ja sam timski igrač i svaki put kada bi mi neko rekao da uradim nešto, ja sam ga slušao. Shvatam da sam ovog puta napravio veliku grešku. Skupo me je koštala - rekao je Hamilton.

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Post by Cipiripi »

Smak svijeta na formuli..... :lol:
Posten bez ambicija
luzerska tradicija.......

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

JEBIIIIIIIIIIIIII IDIOTE IZ FERARIJA KOJI NE MOGU DA SE SASTANU S LOPTOM. Eto sta se desava kad se malo bolidi 'poravnaju'. Sad se vidi ko traktor vozi a ko kapiju otvara. :wink:

P.S. Kakav retardiran sport. :roll:

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Dominacija favorizovanih ( čitaj prebogatih ) timova F1 je konačno postala prošlost. Pravo je zadovoljstvo gledati kako dojučerašnji autsajderi pokazuju šta zapravo znaju.

Malezija ko Malezija. Vlaga, ovog puta potop, pokvariše pokušaj pisanja još jedne istorijske stranice u F1, a to je druga dvostruka pobjeda za redom debitanata iz BGP-tima.

Mislim da bi FIA i menadžment F1 trebali da vrate pravilo da se start trke, bez obzira na razmaženu evropsku publiku, vrati na 13,55 po lokalnom vremenu. To se u slučaju Malezije pa i Australije savršeno pokazalo.
Bilo je nešto u tim ranim jutarnjim trkama po našem vremenu. Ili sam ja totalno lud za F1.
To neki poput uvaženog kolege Nikija nikada neće skontati. :P
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

LOL. Gledao sam ja druze to, vise nego sto ti mislis, samo je to meni smijesno uvijek bilo, bas iz razloga koji sam naveo mnogo puta. Vozi ti Yugo a ja cu recimo Golf4 ...mozemo da se vozimo 15 godina i uvijek cu ja da budem 'bolji vozac' od tebe. Komedija 'sport' Sad je realnije kao sto kazes, ali sad je gotovo, vec se ogadilo i Bogu i narodu...posjeta pada, para je sve manje...ko im je kriv.

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

Ово се зове формула један. У сред града. :wink:
http://www.youtube.com/watch?v=Gtr-RO3wxAo
Image

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Re: Formula 1

Post by Mr X »

Formula 1 pred raspadom!


Osam timova FOTA - Ferari, Meklaren, Bron GP, BMW-Zauber, Tojota, Red Bul, Toro Roso i Reno - će od sledeće sezone istupiti iz Formule 1 i pokrenuti sopstveno takmičenje!

Odluka velikana najbržeg cirkusa usledila je posle novog u nizu propalih sastanaka predstavnika FIA i FOTA (Udruženje timova Formule 1), na kome nije postignut dogovor oko pravila za sledeću sezonu. Od ekipa koje ove sezone nastupaju u Formuli 1 će 2010. godine ostati samo Vilijams i Fors Indija. Za takvu situaciju iz FOTA krive FIA i predsednika komercijalnih prava takmičenja Bernija Eklstona.
Image

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Re: Formula 1

Post by Mr X »

Legendarni Šumaher se vraća u F1!
Image

User avatar
borg 7/9
Posts: 201
Joined: 29.05.2007. 08:21
Location: Prnjavor

Re: Formula 1

Post by borg 7/9 »

Srpska F1 u Bahreinu

http://www.novosti.rs/code/navigate.php ... pski%20tim

PUT Bahreina, gde 14. marta startuje prva trka ovogodišnjeg šampionata sveta Formule 1, zaplovio je brod natovaren kontejnerima koji sadrže opremu prvog srpskog gran pri tima, Stefan GP!
- Jeste, pišemo istoriju srpskog automobilizma - kaže Zoran Stefanović prvi čovek Stefan GP tima - poslali smo kontejner pun opreme na stazu u Bahreinu.
Da li to znači da ste dobili mesto u šampionatu?
- Očekujemo potvrdu svakog časa - tvrdi Stefanović.
Bolid se i dalje, užurbano priprema u Kelnu, po rečima Stefanovića. Ceo tim je spreman da od starta krene punim gasom. O imenima vozača ne želi
da priča, iako nezvanično kuloari bruje o jednom “zvučnom imenu”. To nam je najmanji problem, ponavlja na ovo pitanje Stefanović ne želeći da potvrdi da li je istina da je “red podugačak” i da je posle Ralfa Šumahera na razgovoru bio i Kristijan Klien, Bruno Sena, Miloš Pavlović...
Zanimljivo je da je Stefan GP tim koji je već obavio kreš testove FIA u Italiji, već ranije zakazao i prve test vožnje novog bolida, sa mehanikom koja je pazarena od “Tojote”, i to u Portugalu.
- Test bolida biće obavljen od 25. do 27. februara u Portimaou, a na pisti Algarve u Portugalu - škrt je kao i uvek na rečima Zoran Stefanović.

HRONOLOGIJA DOGAĐAJA
U leto 2009. Stefan GP tužio FIA Evropskoj antimonopolskoj komisiji jer su zahtevali kao uslov za učešće u F1 šampionatu, kupovinu motora Kosvort.
U decembru potvrđeni, a nedavno i uspešno okončani, pregovori Stefan GP tima i Tojote F1 o kupovini “tehnike”.
PoČetkom januara 2010. Stefan GP raspisao konkurs za “radnike u timu Formule 1”. Sedište tima u Kelnu i Beogradu.
Sredinom januara u Beogradu boravili čelnici Dalare, proizvođača bolida, a odmah zatim i gazde Kampos F1 tima, čije će mesto u šampionatu 2010. najverovatnije zauzeti srpska ekipa.
U Kelnu se sastali Zoran Stefanović i Ralf Šumaher. Pregovori oko angažmana i dalje “obavijeni velom tajne”. U međuvremenu se “u igri” pojavio i Kristijan Klien, a zatim Bruno Sena...
Krajem januara Stefanović saopštio da je “istorija počela da se piše” i spakovao ekipu za Bahrein.
Da li hrabrost da se čeka, ili strah novog početka? Tek još sam ovdje!

Post Reply