Vitez prejak za Ljubić

Fudbaleri Ljubića poraženi su danas u 1/16 finala Kupa BiH, na domaćem terenu od ekipe Viteza 6:0.

Epitet favorita premijerligaš iz Viteza u potpunosti je opravdao, pa se s lakoćom plasirao u 1/8 finala. Od prvog sudijskog zvižduka gosti su imali terensku inicijativu, diktirali tempo, a kvalitet je došao do izražaja. Mreža Ljubića prvi put se zatresla u 20. minuti kada je pogodio Bibić, dva minuta kasnije Bojo je povisio na 2:0, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

U drugih 45 minuta gosti su tresli mrežu Prnjavorčana još četiri puta, a strijelci pogodaka bili su Bibić, Vranjić, dok se Selmin Đogić dva puta upisao u listu strijelaca.

Vitez će u 1/18 finala na noge Zvijezdi 09, dok Ljubića već u subotu očekujte prvenstveni duel protiv Slobode iz Novog Grada.