Ukrina u gostima bolja nego kući

Za vikend su odigrane posljednje utakmice jesenjeg dijela prvenstva, Druge odbojkaške lige Republike Srpske, u kojoj se takmiči ŽOK “Ukrina” iz Prnjavora.

U okviru 5. kola, Prnjavorčanke se u subotu na domaćem terenu poražene od OK “Olimpik” 3:0 u setovima. Prvi set, gostujuće odbojkašiće dobile su dosta lako i uvjerljivo 25:12. U drugom setu, Ukrina je pružila znatno jači otpor, ali je na kraju set opet otišao na stranu Olimpika 25:21. U trećem setu gošće su susret privele kraju, osvojivši ga 25:17.

Nakon pet odigranih kola, Ukrina se nalazi na 5. poziciji sa dvije pobjede i tri poraza. Obje pobjede Prnjavorčanke su ostvarile na gostujućim terenima, u prvom kolu kod ekipe Gradiške 3:1, te u četvrtom kolu na gostovanju u Brodu, gdje su porazile Mladost sa 3:0. Uz pomenuti poraz od Olimpika i u drugom susretu na domaćem terenu, prnjavorske odbojkašiće doživjele su poraz, bolje su bile odbojkašice Laktaša, trijumfujući 3:0. Na to treba dodati i gostujući poraz od trenutnog lidera na tabeli, ekipe OK “Servitium” 3:0.

Do februara mjeseca slijedi pauza, kada će se utakmicama 6. kola nastaviti takmičarski dio sezone. Drugi dio Ukrina bi trebala otvoriti 11.02. na svom terenu, a rival sa druge strane mreže biće odbojkašice OK “Kozare” iz Gradiške.