U devedesetoj, Grahovac iz kornera u devedesetku za tri boda Ljubiću

Fudbaleri Ljubića upisali su prvi proljećni trijumf, pošto su danas u okviru 17. kola Druge lige RS porazili Slogu iz Trna 3:2.

Stadion “Siniša Peulić” bio je danas poprište dobre fudbalske predstave. Sadržajna utakmica sa dosta prilika, preokreta, pogodaka, ponudila je neizvjesnost do posljednih sekundi. Već u uvodnim minutama utakmice dalo se naslutiti da mreže neće mirovati danas u Prnjavoru. Igrao se 10. minut utakmice kada su gosti mogli do pogotka. Tepić se dobro ubacio iz drugog plana, šutirao, ali njegov udarac završava pored gola. Na priliku Sloge, Ljubić je uzvratio sa tri, a sve tri su viđene između 11. i 15. minuta. Prvo je Ančić šutirao sa 25 metara, ali je Bekić odbranio. Nakon toga u šansama su bili Segić i Kovačević ali je mreža Sloge ostala netaknuta. U 15. minuti šok za domaće, katastrofalno je reagovao štoper Simić, a njegovu grešku koristi Paripović koji dovodi Slogu u vođstvo 1:0.

Uprkos primljenom pogotku, Ljubić je nastavio sa inicijativom. Atakovali su domaći ka golu Sloge, stvarali šanse, ali je mreža mirovala. Najprije je pokušao A. Žižak u 19. minuti, ali je Bekić bio na visini zadatka. Isti igrač pokušao je minut kasnije, ali njegov udarac završava preko gola. Ništa manje precizan nije bio ni Danko Segić koji u 35. minuti nakon centaršuta Žiška, glavom šutira preko gola. Još bliže pogotku Segić je bio u 38. minuti, ali njegov udarac glavom brani danas odlični Bekić.

Sa rezultatom 0:1 otišlo se na odmor, a na prvu priliku u drugom poluvremenu čekalo se 7 minuta, kada se Mušinović ubacio, ali njegov udarac završava preko gola. U 64. minuti nova uzbuđenja, Grahovac je fauliran u kaznenom prostoru Sloge, a arbitar Mačkić pokazuje na bijelu tačku. Siguran egzekutor bio je Kovačević koji poravnava na 1:1. Za novo vođstvo ekipi iz Trna je bio potreban nepun minut. Nakon brzo izvedenog centra, neopreznost odbrabe Ljubića Iskoristio je Lukajić koji pogađa za 2:1.

Ljubić je do poravnjavanja mogao u 74. minuti, kada je Žižak izašao sam pred Bekića koji ponovo brani. Ipak dva minuta kasnije zatresla se mreža Sloge. Subić je iskosa sa lijeve strane lob udarcem savladao Bekića za 2:2. Igrao se 90. minut kada je Subić još jednom pokušao, ali je Bekić bio na visini zadatka.

Najljepši trenutak susreta, koji je odlučio pobjednika desio se u drugoj minuti sudijske nadoknade, kada je Stefan Grahovac direktno iz kornera pogodio za 3:2, čime je Prnjavorčanima donio  tri vrijedna boda.

U narednom kolu Ljubić će put Teslića, dok će Sloga ugostiti imenjaka iz Srpca.