Trijumf Ljubića protiv Sloge FOTO

A.Atić foto

U okviru 24. kola Druge lige Republike Srpske fudbaleri Ljubića porazili su danas na domaćem terenu Slogu iz Srpca 3:1.

Veoma bitna tri boda u borbi za očuvanje drugoligaškog statusa, upisali su danas Prnjavorčani na svoj konto. Stigli su domaći do prednosti već u 6. minuti kada je Segić savladao Babića za 1:0. U 20. minuti novi pogodak u mreži gostiju iz Srpca. Subić je uposlio A. Žižka koji snažnim udarcem povisuje rezultat na 2:0. Igrao se 40. minut kada se Segić nakon solo prodora po drugi put upisao u listu strijelaca za visokih 3:0.

Više prilika, a manje pogodaka viđeno je u drugih 45 minuta. Prvu izgledniju propustio je A. Žižak u 61. minuti, ali njegov pokušaj zaustavlja čuvar mreže Sloge Babić. Uzvratili su gosti u 69. ali se istakao golman Ljubića, koji je izbacio loptu u korner. Nakon kornera u kaznenom prostoru Ljubića visoko skače Kutić, koji smanjuje rezultat na 3:1. Mogla je Sloga u 75. minuti i do drugog pogotka. Devušić je proigrao Zukanovica, koji snažno šutira, ali lopta pogađa prečku. U finišu susreta domaći propuštaju još dvije prilike. Pokušaje A. Žižka i Živkovića ukrotio je golman gostiju Babić.

Sljedeće nedjelje, ekipa Ljubića će u okviru 25. kola gostovati u Kozarskoj Dubici kod ekipe Borca.