Težak poraz Ljubića, pobjeda Obilića

Klub malog fudbala Ljubić pretrpio je jedan od najtežih poraza od osnivanja kluba. Prnjavorčani su u okviru 11. kola Prve futsal lige Republike Srpske gostovali u Ugljeviku, gdje su poraženi 14:1.

Kvalitetna ekipa Ugljevika, kojoj još jedan bod nedostaje da i matematički izbori plasman u Premijer ligu BiH, i činjenica da je Ljubić na gostovanje otputovao sa pet igrača, doveli su do  ovako visokog poraza gostiju.

Sve dileme oko pitanja pobjednika, ako ih je uopšte i bilo, riješene u prvih sedam minuta, kada su Ugljevičani vodili sa 5:0. Do kraja poluvremena domaći su povećali prednost na 8:0. Cijepanje Ljubićeve mreže nastavljeno je i u drugih 20 minuta, a sve što je Prnjavorčanima pošlo za nogom, bio je utješni pogodak kojeg je postigao A.Žižak u 34. minuti.

Do kraja šampionata ostalo je da se odigraju još tri kola. Iskupljenje za ovako težak poraz, ali i bodove spasa, Ljubić će tražiti za vikend  kada će na domaćem parketu ugostiti Brčko.

I Klub malog fudbala Obilić odigrao je svoj prvenstveni susret. Nakon poraza u prošlom kolu od Kotor Varoša kada je  riješeno pitanje prvaka Druge lige, “vitezovi” su ugostili Starčevicu, koja ove sezone ne zna za pobjedu protiv Obilića. Tako je bilo i ovog puta, pošto su Prnjavorčani trijumfovali 8:4.