Sloga trijumfalno počela sezonu

U okviru prvog kola Druge lige Republike Srpske rukometaši prnjavorske Sloge, na domaćem terenu ubjedljivo su savladali ORK “Laktaše” 33:25.

Pred vise od 150 gledalaca u dvorani Sloga danas je viđena odlična igra domaćih rukometaša, koji su stigli do zaslužene pobjede.

Odlično su domaći rukometaši otvorili utakmicu i već u 16. minuti imali ogromnu prednost 9:2. Ipak poslije tajmauta gostujuće ekipe i nekoliko tehničkih grešaka u napadu rukometaša Sloge, gosti iz Laktaša uspijevaju prići na samo dva gola zaostatka 14:12. Upravo je tim rezultatom i završeno prvo poluvrijeme.

Početak drugog poluvremena ponovo bolje otvaraju domaći igrači i serijom 3:0, odlaze na plus pet 17:12. Gosti iz Laktaša nisu uspijevali pronaći način da savladaju odličnog Šljivića na golu Sloge, što su iskoristili domaći igrači i u 55. minuti došli do najveće prednosti od 9 golova razlike (31:22). Do kraja šansu su dobili mlađi igrači, ali je prednost održavana, pa je utakmica završena rezultatom 33:25.

Kod domaćina treba izdvojiti Šljivića sa 20 odbrana, Crnogaću sa 13 postignutih golova i Ninkovića sa 9.

U drugom kolu prnjavorski rukometaši gostuju u Kozarskoj Dubici ekipi ORK “Kozara” Gradiška.