Slobodi tri boda u Prnjavoru

A.Atić- foto

Fudbaleri Ljubića poraženi su danas u okviru 7. kola Druge lige Republike Srpske od Slobode iz Novog Grada 2:0.

Imao je Ljubić u prvom poluvremenu igru, stvarao prilike, ali su do pogotka prvi stigli gosti. Od prvog sudijskog zvižduka domaći su imali terensku inicijativu, a na prvu priliku se čekalo četiri minuta. A. Žižak je prošao po desnoj strani, ušao u kazneni prostor šutirao, ali je Majkić odbranio. Još bolju priliku Žižak je imao u 27. minuti, kada je topovski šutirao sa 15-ak metara, ali lopta pogađa prečku. Imao je Ljubić još nekoliko konkretnih napada, poluprilika, ali je mreža Majkića ostala netaknuta. Gosti su prvi put priprijetili u 39. minuti kada je udarac Kuridže završio pored gola. Dva minuta kasnije Sloboda dolazi do prednosti. Ljuban Antonić je šutirao, Mrkobrada loše reagovao za 0:1.

Drugih 45 minuta nije gotovo ništa vrijedno pomena ponudilo. Gosti su se povukli, svoju šansu vrebali iz kontranapada, dok su domaći imali blagu prednost kada je posjed lopte u pitanju, ali bez konkretnih prilika. Treba izdvojiti 53. minut kada je Ivančević bio u prilici da udvostruči prednost gostiju, ali njegov udarac završava preko gola. Igrao se 4. minut sudijske nadoknade kad je Sloboda kreirala dobar kontranapad, kojeg je Kovačević krunisao pogotkom, postavivši konačnih 2:0.

Novljani sa nova tri boda i dalje ostaju lideri na tabeli, sa 15 osvojenih bodova, dok Ljubić ostaje na tri osvojena boda. Pred Prnjavorčanima je već u srijedu nova utakmica. Na stadionu “Siniša Peulić” gostovaće Borac iz Šamca u zaostaloj utakmici 5. kola.