Rukometaši Sloge bronzani u Bijeljini

Od 10. do 12. avgusta Bijeljina je bila domaćin Trećeg međunarodnog turnir “Bijeljina Cup 2018” koji je okupio 46 ekipa iz Slovenije, Crne Gore, Hrvatske, Srbije i Bosne i Hercegovine.

Na turniru su učestvovali i pioniri prnjavorske Sloga. Oni su u okviru grupne faze zauzeli prvo mjesto u grupi B, ispred ekipa Opus, ORK Laktaši, Bijeljina i Metaloplastika Šabac.

Osvajanjem prvog mjesta u grupi Prnjavorčani su izborili polufinale koje je donijelo okršaj sa jednom od najkvalitetnijih ekipa iz Srbije u ovom uzrastu, ekipom Prigrevica.

Nakon velike borbe plasman u finale izborila je ekipa Prigrevica, a prnjavorskim rukometašima uslijedila je borba za bronzanu medalju protiv ekipe Opus iz Hrvatske.

Uprkos porazu u polufinalu, pioniri Sloge nisu poklekli, te su u borbi za treće mjesto porazili ekipu Opus rezultatom 16:12, čime su osvojili bronzu.

Pored bronzane medalje u Prnjavor je došla i nagrada za najperspektivnijeg igrača turnira, koju je osvojio Đorđe Dimitrić. Treba napomenuti i činjenicu da su prije ovog velikog uspjeha pionira, i najmlađe selekcije RK Sloga Prnjavor takođe u Bijeljini u kategoriji mini rukometa osvojile treće mjesto.