Prva liga sve bliža

U okviru 9. kola Druge košarkaške lige Republike Srpske, košarkaši OKK “Prnjavora” gostovali su danas u Novom Gradu, gdje su porazili KK “Slobodu 73” 67:62.

Ovom utakmicom Prnjavorčani su otvorili proljećni dio šampionata. Nakon što su u prvom dijelu u osam utakmica zabilježili isto toliko pobjeda, na pobjedničkom kolosijeku su ostali i nakon devete utakmice. Ekipa Slobode pretrpjela je težak poraz, kada je u okviru prvog kola gostovala u Prnjavoru. Priliku da se revanširaju, Novljani su imali danas, ali su bodovi otišli put Prnjavora. Na kraju prve četvrtine izabranici Aleksandra Bokura imali su prednost 18:13. Drugi period Sloboda rješava u svoju korist 18:16, pa se na odmor otišlo sa rezultatom 31:34 u korist Prnjavorčana.

Rezultatski neizvjesno, uz mali broj poena bilo je i drugo poluvrijeme. Nakon velike borbe treći i četvrti period igre “Buldogzi” su riješili u svoju korist 17:16 i 16:15, čime je na kraju postavljen konačan rezultat 67:62 za goste.

Devet košarkaša upisalo se u listu strijelaca u redovima gostiju, a više od ostalih istakli su se Marić sa 14 i Jugović sa 12.

OKK Prnjavaor: Petrović 2, Jugović 12, Jokić -, Vasić 2, Rogić 5, Marić 14, Kalabić 7, Stakić 7, Selimović – , Lazić 7, Kolobarić – , Slijepčević 11.