Prnjavorski atletičari po navici dobri: Pet medalja u Brčkom

Na 21. izdanju Međunarodne Vidovdanske trke, koja je juče održana u Brčkom, zapažene rezultate ostvarili su članovi Atletskog kluba “Prnjavor”.

Ovogodišnje izdanje Vidovdanske trke okupilo je oko 5.000 učesnika, koji su se takmičili u 16 različitih kategorija. U juniorskoj cestovnoj trci na 10.000 metara, a koja je ujedno bila i trka za prvaka BiH, kao prvoplasirani ciljnom ravninom prošao je prnjavorski atletičar Nikola Petrović. On se tako po četvrti put ove godine okitio titulom državnog prvaka, a titule su osvojene u četiri različite discipline. Društvo na pobjedničkom postolju, Petroviću je pravio njegov klupski drug Ajdin Čajić, koji je trku završio kao drugoplasirani.

Na slici: Petrović i Čajić

Uspjeh višečlane ekipe Prnjavora, upotpunili su mladi atletičari, koji su se kući, takođe vratili sa medaljama. U kategoriji cicibana Filip Radulović osvojio je drugo, a Lana Đuraš treće mjesto. U trci zadovoljstva Vesna Radoluvić osvojila je treće mjesto, pa će Prnjavorčani ovogodišnje izdanje Vidovdanske trke pamtiti po pet osvojenih odličja.