Prnjavorska košarkaška bajka se nastavlja

U zaostaloj utakmici 8. kola Druge košarkaške lige Republike Srpske, OKK Prnjavor je večeras kao gost deklasirao Igokeu 2 iz Aleksandrovca 82:54.

U susretu dvije ekipe, koje su u dosadašnjem dijelu šampionata ostvarile po sedam pobjeda, Prnjavorčani su upisali i osmu, dok je Igokea po prvi put parket napustila pognute glave. Da će “Buldogsi” put ka pobjedi graditi jakom odbranom, vidjelo se već u prvoj četvrtini, koju je gostujuća ekipa riješila u svoju korist 19:4. Ravnopravna košarka viđena je u drugom periodu igre. Drugo poluvrijeme proteklo je u apsolutnoj dominaciji izabranika Aleksandra Bokura, koji su treći period igre riješili u svoju korist 19:13, a četvrti 25:16.

“Igrali smo sa skraćenom rotacijom, lišeni usluga Stefana Stakića koji igra za juniore banjalučkog Borca finalni turnir RS, dok je nekolicina igrača izostala zbog privatnih obaveza. Ipak, od naše igre nismo odustajali, agresivno u odbrani, brzo u napadu. Naši igrači su odigrali hrabro, protiv iskusnog protivnika, a rezultat na kraju nije izostao”, riječi su trenera Prnjavorčana Aleksandra Bokura.

“Buldogse” su do pobjede vodili Kalabić i Rogić koji su ubacili po 21 poen. U 9. kolu narednog vikenda, Prnjavorčani će gostovati u Novom Gradu kod ekipe Slobode.

Strijelci za OKK Prnjavor: Kalabić 21, Rogić 21, Slijepčević 11, Lazić 10, Jugović 9, Petrović 6, Vasić 2, Novaković 2.