Poraz Ljubića na Predgrađu

A.Atić foto

Fudbaleri prnjavorskog Ljubića poraženi su danas u okviru 20. kola Druge lige Republike Srpske od banjalučkog Željezničara 4:0.

Iako su domaći u susret ušli kao apsolutni favoriti, prvi do pogotka mogli su gosti. Igrao se 4. minut kad Živković proigrava A.Žižka, koji lobuje istračalog čuvara mreže domaćih, ali lopta umjesto u mreži završava pored gola. U 19. minuti ekipa sa “Predgrađa” kreirala je dobru akciju, ali udarac Jokanovića završava pored gola. Tri minuta kasnije kazneni udarac za domaće. Krunić je uposlio Markovića, kojeg ruši Davidović, a arbitar Panić pokazuje na bijelu tačku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Branislav Krunić, koji dovodi Željezničar u vođstvo 1:0.

U 30. minuti nova lopta u mreži Prnjavorčana. Nakon nekoliko dobrih duplih pasova, loptu je prihvatio Petrović, koji sa vrha kaznenog prostora pogađa same rašlje za 2:0. Novu dobru priliku domaći propuštaju u 37. minuti. Nakon centaršuta Bosančića, Krunić glavom šutira preko gola.

Sadržajno je bilo i drugo poluvrijeme, a prva uzbuđenja viđena su u 55. minuti, kada je arbitar iz Prijedora igranje rukom gostujućeg igrača okarakterisao kao kazneni udarac. Udarac Šatare zaustavio je golman Ljubića. U 61. minuti sam ispred Davidovića izašao je prvi strijelac lige Marković, ali je gostujući golman dobro intervenisao.

Po treći put Ljubić je kapitulirao u 70. minuti. Krunić je proigrao Markovića, koji ovog puta ne griješi za 3:0. Do pogotka su mogli i gosti u 75. minuti, kada je Vasić izašao sam ispred Kukrike, ali je čuvar mreže Željezničara dobro reagovao. Konačan rezultat susreta postavljen je u prvoj minuti sudijske nadoknade, kada je Šatara iz slobodnog udarca sa 30-ak metara pogodio mrežu Davidovića, koji je mogao i morao bolje reagovati.

U narednom kolu Prnjavorčani će na domaćem terenu ugostiti Proleter iz Teslića.