Pobjeda Borca, porazi Budućnosti i Bisera

U okviru Područne lige Gradiška, minulog vikenda odigrano je pretposlednje 12. kolo jesenjeg dijela polusezone.

Fudbaleri Borca iz Šibovske konačno su uspjeli doći do pobjede. Oni su u okviru 12. kola na svom terenu ugostili Borac iz Maglajana kojeg su porazili 4:1. U utakmici u kojoj bi i bod bio ravan porazu, domaći fudbaleri od samog starta kreću veoma ofanzivno. Ekipa iz Šibovske u vođstvo dolazi već u 3. minuti pogotkom Domuza. Imenjak iz Maglajana uzvraća u 12. minuti, kada pogotkom Kukila stižu do izjednačenja. U finišu prvog poluvremena domaći uspijevaju doći do nove prednosti. Mrežu gostiju zatresao je za Kovač.

U drugih 45 minuta viđena su još dva pogotka u mreži gostiju iz Magljana. Prvo je Domuz u 57. minuti povisio rezultat na 3:1, da bi Kovač u 83. postavio konačnih 4:1.

U okviru Opštinske lige LSP odigrane su utakmice posljednjeg kola jesenjeg dijela sezone. Deveto kolo neće ostati u lijepom sjećanju ekipama Budućnosti i Bisera, koje su doživjele poraze. Biseri su u derbi susretu na svom terenu poraženi od trenutnog lidera na tabeli Potkozarja iz Aleksandrovca 1:0. Fudbaleri Budućnosti gostovali su u Novoj Vesi, gdje su poraženi od Crvene Zemlje 4:2. Novim porazom ekipa iz Galjipovaca ostala je prikovana za dno tabele.

Fudbaleri Bisera i Budućnosti imaju odigrati još međusobnu zaostalu utakmicu, koja je prvobitno trebala biti odigrana 15. oktobra. Ovaj susreta zakazan je za nedjelju (13.11.)