Pionirke Atletskog kluba “San” iz Prnjavora ekipne prvakinje Srpske i BiH

Ekipa pionirki Atletskog kluba “San” iz Prnjavora na posljednjem ovogodišnjem Ekipnom prvenstvu Republike Srpske i BiH, održanom u Doboju, osvojila je titulu prvaka u trci na 1.000 metara, čime je potvrdila status najbolje ekipe u BiH u ovoj godini.

U ekipi su Magdalena Katana, Kristina Stojković, Belma Ćuran, Ines Šabantić, Sara Marić i Maja Đurić.

Na takmičenju u Doboju uspješni su bili i muški timovi pionira i seniora iz ovog kluba.

Ekipa pionira na 2.000 metara, u sastavu Goran Gamber, Kristijan Marić, Aleksandar Đurić, David Gamber i Benjamin Šabantić, osvojila je treće mjesto na Prvenstvu Republike Srpske i Prvenstvu BiH.

Ekipa seniora na 10.000 metara, u kojoj su bili Dejan Ivić, Miloš Popović, Predrag Kuzmanović i Đorđe Đukić, zauzela je treće mjesto na Prvenstvu Srpske.

Ovim takmičenjem završena su prvenstvena takmičenja u BiH i Republici Srpskoj u ovoj godini, a predstoje još kros trke i dvoranski mitinzi, kao i pripreme na novu atletsku sezonu.

Atletski klub “San” iz Prnjavora je u ovoj godini na zvaničnim prvenstvima Srpske, BiH, Srbije, Slovenije i Balkana od cicibanske do veteranske kategorije osvojio ukupno 48 medalja, od čega je 14 zlatnih, 9 srebrenih i 25 bronzanih.

Sa uličnih trka, kroseva i mitinga širom regiona ovaj klub je donio 22 zlatne medalje, 25 srebrnih i 22 bronzane, a iz uprave Kluba kažu da će zbog predstojećih nastupa do kraja godine bilans osvojenih medalja biti znatno povećan.