“Petarda” Bisera za proboj na drugo mjesto

Pored fubalera Ljubića proteklog vikenda bili su aktivni i ostali prnjavorski klubovi. Slast pobjede jedino su osjetili Biseri iz Lišnje, dok su preostala dva kluba poražena.

U okviru Međuopštinske fudbalske lige fudbaleri Bisera iz Lišnje su na svom terenu ugostili ekipu Bratstva iz Poveliča čija se mreža pet puta zatresla. Tek što je lopta krenula sa centra, hladan tuš za goste, nepunih 30-ak sekundi bilo je dovoljno Biserima da povedu 1:0, a strijelac jednog od najbržih pogodaka bio je H.Dzinić. Rano vodstvo nije uspavalo domaće, pa su veoma brzo udvostručili prednost, igrao se 17. minut kada Dedukić povisuje na 2:0. Sa rezultatom 2:0 se otišlo na odmor. U nastavku susreta mreža gostiju se još tri puta tresla. Prvo je J.Džinić povisio na 3:0 u 55. minuti, da bi deset minuta kasnije svojim drugim pogotkom Dedukić matirao čuvara mreže Bratstva za visokih 4:0. Završnu riječ ponovo su imali Biseri kada je J.Dzinić postavio konačnih 5:0. Ovim trijumfom fudbaleri Bisera su se probili na drugu poziciju na tabeli, gdje za aktuelnim liderom Vrbasom zaostaju dva boda.

U Donjim Galjipovcima fudbalska lopta juče nije krenula sa centra. Susret između Budućnosti i Crvene Zemlje nije odigran. Teren nije ispunjavao sve potrebne uslove propisane pravilima fudbalske igre, da bi se utakmica mogla odigrati, pa službena lica nisu dozvolila odigravanje susreta koji će biti registrovan službenim rezultatom 3:0 u korist gostujuće ekipe.

Svoj susret u okviru Područne lige Gradiška odigrali su i fudbaleri Borca iz Šibovske koji su gostovali u Turjaku kod ekipe Kozare. Epitet favorita Kozara je opravdala, te je slavila sa 4:1.