Odličan početak sezone prnjavorskih tekvondoista

Na dvodnevnom međunarodnom turniru “Serbia Open” koji je održan ovoga vikenda u Bačkoj Topoli, članovi tekvondo kluba “Prnjavor” u jakoj konkurenciji takmičara iz dvanaest zemalja, osvojili su petnaest medalja. Osvojeno je šest zlatnih, tri srebrne i šest bronzanih medalja.

Prvi takmičarski dan bio je rezervisan za mlađe starosne kategorije. Predvođeni trenerom Kalaba Draganom naši mlađi takmičari osvojili su tri medalje. Miloš Šljivić je osvojio dvije bronze u borbama i formama, a Nemanja Tomašević jednu bronzanu medalju u borbama.

Zapažen nastup je imao David Malešević ali ovoga puta nije mogao do medalje.

Drugi takmičarski dan, najbolji rezultat postigao je Sava Njegovan, koji je u juniorskoj konkurenciji osvojio dvije zlatne medalje, u borbama kategorija -63kg i formama – crni pojas.

Elda Mešić i Milan Stojanović osvojili su zlatne medalje u borbama i bronze u formama, a Marina Popović osvojila srebrnu medalju u borbama i bronzanu medalju u disciplini forme.

Prnjavorski tekvondoisti su postigli dobre rezultate i u seniorskoj konkurenciji gdje je Jovana Njegovan osvojila zlatnu medalju u formama – crni pojas 2.dan i srebrnu medalju u borbama -63kg, Aleksandar Fešiš srebro u kategoriji -64kg, a njegov stariji brat Stefan zlatnu medalju u kategoriji -71kg.

Pored takmičara ekipu su činili trener Branislav Njegovan i Vuk Milinčić kao sudija.

Sledeća aktivnost je priprema i organizacija 15.PRNJAVOR OPENA, međunarodnog turnira koji se održava 11. i 12. marta u SD”Sloga”.