Obilić brojao do 11! Ljubić projurio Istočnim Sarajevom

U devetom kolu Prve futsal lige RS-a, Obilić je lakše od očekivanog upisao tri vrijedna boda slavivši protiv Kmf Brčko sa 11:3. Ono što su iz redova domaćina najavljivali prije početka susreta to su i demonstrirali na samom terenu.

Od prvog sudijskoga zvižduka „vitezovi” su krenuli odlučno i agresivno u namjeri da se dokopaju tri boda koja bi im zanačila i bijeg iz opasne zone.Već u prvom minutu domaći su poveli pogodtkom Jasminka Kovača, samo minut kasnije novi šok za Brčake jer je na 2:0 povisio Lukić. Do kraja prvoga poluvremena domaći su nastavili da pune mrežu Brčkoga te se na odmor otišlo sa visokih 6:1. Mada je već u prvom poluvremenu pitanje pobjednika bilo riješeno, u nastavku susreta Prnjavorčani nisu smanjivali u brzinu niže, već su punim gasom i u drugom poluvremenu nastavili da igraju. Brčaci su bolje otvorili nastavak susreta te su preko Vujića smanjili na 6:2, ali su onda domaći nastavili tamo gdje su stali u prvom poluvremnu. Igrač koji je prvi zatresao mrežu na utakmici učinio je to i poslednji put ,svojim het-trikom Jasminko Kovač je postavio konačnih 11:3.

Da Prnjavor nikako ne odgovara Brčacima još jednom se pokazalo,pa nakon 14 pogodaka koje su primili od Ljubića, gosti se u Brčko ponovo vraćaju sa dvocifrenim brojem pogodaka u svojoj mreži. Ovom pobjedom „vitezovi“ su upisali desеti bod na svoj konto,čime su poručili da i sledeće sezone žele da imaju status prvoligaša.

Drugi Prnjavorski prvoligaš je bio gost Slavije u Istočnom Sarajevu, nakon oduziamnja bodova za zelenim stolom Ljubiću su znatno umanjene šanse za šampionsku titulu ipak Prnjavorčani su odigrali još jedan sjajan meč u kome su savladali Slaviju sa 3:4.

Slavija je sjajno otvorila meč pa je pogotcima Dzebe u 2. i 13. minuti imala vodjstvo od 2:0, nadu Ljubiću vratio je Žižak smanjivši rezultat na 2:1, sa tim rezultatom se i otišlo na odmor. Nastavk susreta opet bolje otvara Slavija koja je povela sa 3:1, i tada se malo ko od prisutnih u dvorani nadao da Ljubić može do preokreta. Igrači Ljubića su ipak vjerovali pa su nakon auto-gola Blažića, mrežu Slavije zatresli Boris Žižak, i Nebojša Žižak koji je u 36. minutu postavio konačnih 3:4.

Uprkos oduzimanja bodova i umanejnu šanse da se okite šampionskom titulom, Prnjavorčani su večeras pokazali da će se boriti do kraja,te da će u svaki meč do kraja sezone ulaziti sa željom da pobijedei da svoju premijernu sezonu u Prvoj ligi RS-a završe u samom vrhu tabele.