Novi poraz Ljubića

A.Atić- foto

Ni nakon 8. prvenstvenog kola fudbaleri Ljubića ne znjaju za pobjedu. Oni su danas poraženi u Žeravici od ekipe Jedinstva 4:1.

Do prednosti su domaći stigli već u 3. minuti kada je Škorić iskoristio grešku odbrane Ljubića, te donio prednost svojoj ekipi. Jedinstvo je prednost udvostručilo u 8. minuti kada je Dujaković pogodio iz slobodnog udarca. Prvu pravu priliku Ljubić je imao u 16. minuti Segić je izašao jedan na jedan sa golmanom Đakušićem, obišao ga, šutirao, ali je Paspalj očistio sa gol linije. U periodu od 24. do 32. minuta domaći su imali dvije prilike, ali su pokušaji Ilića i Dujakovića završili pored gola. U 34. minuti domaći su kreirali dobar kontranapad, Tučić je promiješao odbranu Ljubića, uposlio Huskića, koji pogađa za 3:0.

Drugih 45 minuta Prnjavorčani su bolje otvorili. Igrao se 54. minut kada je Segić fauliran u kaznenom prostoru, a arbitar Vukojević pokazuje na bijelu tačku. Siguran sa 11 metara bio je Ćirković,koji smanjuje na 3:1. Do novog pogotka gosti su mogli u 70. minuti kada je Segić šutirao sa poludistance, ali je njegov udarac završio pored gola. U 83. minuti postavljen je konačan rezultat. Dujaković je centrirao, a loptu u mrežu glavom skreće Ilić za konačnih 4:1.

Domaći su upisali petu prvenstvenu pobjedu, sa kojom su se probili u vrh tabele, dok je Ljubić sa tri boda ostao na 15. mjestu.