Ljubić zablistao na startu fudbalskoga proljeća

U okviru 16 kola Druge lige Rs-a Zapad, fudbaleri Ljubića su na domaćem terenu ugostili ekipu Laktaša. Ne premijeri „plavi“ su konačno pružili vrhunsku partiju na domaćem terenu te su porazili Laktaše sa 4;1.

Nakon početnoga ispitivanja snaga prvi su priprijetili gosti , krilni napadač gostiju Lekić se u 7. minutu sjurio u kazeni prostor Ljubća , ali se golman domaćih Radulović istakao dobrom interevenciom. A onda je usledilo nekoliko furioznih minuta Ljubića u kojem je riješeno i pitanje pobjednika. Igrao se 10. minut susreta kada je golman Laktaša igrao rukom izvan svoga kazenoga prostora , nakon dosudjenoga slobodnoga udarca , Žižak je dobro šutirao , golman Laktaša nije najbolje intervenisao i Ljubić je poveo 1;0. Igrao se 16. minut kada je Aleksandar Žižak sapleten u šesnaestercu Laktaša , a arbitar Jelić je pokazao na bijelu tačku , siguran realizator je bio Boris Žižak koji je povisio rezultat na 2:0. Samo dva minuta kasnije Aleksandar Žižak je prekrasnim udarcem sa poludistance matirao nemoćnoga čuvara mreže Laktaša za visokih 3:0. Do kraja prvog poluvremena Ljubić je imao još dvije dobre prilike ali Segić i Ančić nisu uspjeli zatresti mrežu gostiju. Laktaši su u 30. minuti imali kolosalnu priliku da smanje rezultat , na petercu Ljubića sam kao duh se našao Lekić koji je dobro šutirao glavom , i kada su svi već vidjeli loptu u mreži, sjajno je intervenisao Boris Žižak koji je izbacio lotpu sa same gol linije.Na odmor se otišlo sa visokih ali zasluženih 3:0 za Ljubić.

Nastavak susreta su gosti opet otvorili dobrom prilikom ali je udarac Stamenkovića prohujao tik pored desne stative Ljubićevoga gola. Igrao se 60. minut susreta kada je Segić dobro izveo slobodan udarac, ali se stativa ispriječila, pa je rezultat i dalje ostao nepromijenjen. Deset minuta kasnije vidjena je možda i najljepša akcija na utakmici , Aleksandar Žižak se sjano oslobodio dvojice svojih čuvara na sredini terena , a onda je sjajnim dubinskim pasom uposlio Segića koji je izbacio iz igre svoga čuvara i pospremio loptu u mrežu za 4:0. Samo što su krenuli sa centra gosti su uspjeli smanjiti rezultat , smušenost odbrane Ljubića iskoristio je rezervista Vasilić koji je smanjio rezultat na 4:1, što se na kraju ispostavilo i kao konačan rezultat.

Premda u pripremnom peridou igrači Milorada Segića nisu osjetili slast pobjede , Ljubićeva mašina je proradila onda kada je to bilo najpotrebinije , pa su nastavak šampionata otvorili na najbolji mogući način , upisavši tri vrijedna boda na svoj konto.U sledećem kolu Ljubić će gostovati u Brodu kod ekipe Liješća.