Ljubić u 1/4 finalu Kupa BiH

Klub malog fudbala Ljubić plasirao se u 1/4 finale Kupa BiH pošto je večeras u 1/8 finala savladao ekipu Brčkog 5:3.

Iako su gosti u susret ušli kao favoriti, s obzirom da se radi o premijerligaškoj ekipi, Prnjavorčani su uspjeli, sasvim zasluženo izboriti sljedeći krug. U prvih 20 minuta susreta igralo se čvrsto, uprkos nekolicini izglednih prilika na obe strane, mreže su mirovale. Najbolju priliku u prvom poluvremenu imali su domaći u 19. minuti, kada je Kovačević sa 3 metra šutirao pored gola.

Ono što nismo vidjeli u prvom, vidjeli smo u drugom poluvremenu koje je ponudilo pravu goleadu. Domaći su do prednosti stigli u 27. minuti, kada je mrežu Brčkog zatresao kapiten Boris Žižak. Samo minut kasnije gosti preko Milakovića poravnavaju na 1:1. U posljednjih 6 minuta susreta ušlo se sa rezultatom 1:1, a potom je usledila “kiša golova”. Žižak, Kovačević dva puta i A. Žižak su za tri minuta potopili goste, pa je u 37. minuti rezultat na semaforu glasio 5:1 za Ljubić. Sve što je gostima pošlo za nogom do kraja utakmice je da pogocima Manojlovića i Mirića u posljednjoj minuti susreta smanje rezultat na 5:3.