Ljubić sa igračem manje preokretom do tri boda u Šamcu

Fudbaleri Ljubića stigli su do nove pobjede, pošto su danas, na gostovanju u Šamcu porazili Borac 3:1. Pobjeda još više dobija na značaju ako se uzme u obzir da je izvojevana sa igračem manje, pošto je Ljubić od 39. minuta igrao bez isključenog Subića.

Prvo poluvrijeme nije puno toga ponudilo. Igralo se većinom na sredini terena, a domaći su prvi put priprijetili u 14. minuti. Mićić je napravio slalom kroz odbranu Ljubića, ušao u kazneni prostor, šutirao ali se Davidović istakao. U 34. minuti Borac je poveo. Đumušić je šutirao iskosa sa lijeve strane, a lopta nakon loše reakcije Davidovića ulazi u mrežu. U 39. minuti novi šok za Ljubić. Subić je nesportski reagovao prema arbitru Tripunoviću, koji mu je opravdano pokazao put u svlačionicu.

Sa rezultatom 1:0 za domaće otišlo se na odmor. U nastavku susreta, kao da je na teren izašao neki novi Ljubić, konkretniji, odlučniji, a rezultat nije izostao. Na prvu priliku čekalo se pet minuta, a imali su je domaći. Maslić je bio sam u kaznenom prostoru Ljubića, ali je Davidović odbranio. Igrao je Ljubić hrabro, imao inicijativu uprkos igraču manje, a do izjednačenja stiže u 77. minuti. Segić je centrirao sa lijeve strane, a B. Žižak glavom poravnava na 1:1. U 85. minuti potpuni rezultatski preokret. Sijevnula je kontra Ljubića, Segić se sjurio ka golu Borca, te rutinski akciju završio golom za 2:1 i muk na Gradskom stadionu. Pobjedu Ljubića dva minuta kasnije ovjerio je A. Žižak udarcem sa vrha kaznenog prostora.

Drugom uzastopnom pobjedom Ljubić je zaplovio ka mirnoj luci, a u narednom kolu u Prnjavoru će gostovati Laktaši.