Ljubić remizirao sa Slobodom

Fudbaleri Ljubića odigrali su danas četvrtu prijateljsku utakmicu, koja je ujedno bila i generalna proba pred početak proljećnog dijela Druge lige Republike Srpske.

Prnjavorčani su gostovali u Novom Gradu, gdje su remizirali sa Slobodom 1:1. Dobro je ekipa Ljubića odigrala prvih 45 minuta. Na prvu priliku nije se dugo čekalo. Igrao se 8. minut kada je Segić prihvatio loptu u kaznenom prostoru, ali njegov udarac čuvar mreže Novljana brani, odbijanac dolazi do Živkovića, ali je golman Slobode ponovo na visini zadatka. Dva minuta kasnije mat u tri poteza. Desni bek Todorić upošljava Vasića, koji pronalazi A.Žižka, čiji udarac završava u mreži Slobode za 1:0. Mogli su domaći ekspresno do izjedančenja, ali se istakao golman Prnjavorčana Davidović, koji je dobro intervenisao u 15. minuti. Da su napadači Ljubića bili prisebniji u dva-tri navrata, mreža Slobode se mogla zatresti još koji put do kraja prvog poluvremena.

Drugih 45 minuta domaći su otvorili dobrom prilikom. Igrao se 51. minut kada napadač Slobode sa 5 metara šalje loptu pored gola. Usledio je period igre u kojem se uglavnom igralo na sredini terena bez ozbiljnijih prilika za pogodak. Tako je bilo do 76. minuta kada su Prnjavorčani kreirali dobru akciju. Po desnoj strani prolazi A.Žižak, koji u srcu kaznenog prostora pronalazi Prodanovića, ali njegov udarac završava preko gola. Mreža Novljana mogla se zatresti minut kasnije, kada je B.Žižak lukavo pokušao sa 30-ak metara, ali lopta umjesto u mreži, završava na prečki.

Za propuštene prilike gosti bivaju kažnjeni u finišu susreta. Igrao se 85. minut kada neodlučnost čuvara mreže Ljubića koristi Antonić, koji poravnava rezultat na 1:1.

Iako su Prnjavorčani danas igrali bez 4 standardna prvotimca, već dio susreta bili su bolji rival. Napredak u igri koji je danas bio evidentan, uliva dozu optimizma da će ekipa Ljubića dobro otvoriti proljećni dio. U prvom proljećnom kolu Ljubić će naredne subote gostovati u Trnu kod ekipe Sloge.