Ljubić prokockao 5:0

Sportska dvorana Sloga u nedjelju je bila poprište prvenstvene utakmice Prve futsal lige Republike Srpske, u kojoj su snage odmjerili KMF “Ljubić” i KMF “Jošavka.

Ova utakmica ostaće upamćena po neobičnoj situaciji, koja se ne viđa često. Ekipa Ljubića u prvom poluvremenu stigla je do kapitalne prednosti od 5:0, da bi susret na kraju završen podjelom bodova 7:7. Od prvog minuta Prnjavorčani su krenuli silovito, odlučni da dođu do pobjede. Već u 2. minuti pogotkom Kovačevića domaći stižu do prednosti, da bi na 2:0 povisio  A. Žižak u 9. minuti. Do kraja poluvremenu mrežu Jošavke tresli su Ćirković dva puta i Segić.

Premda se činilo da je pitanje pobjednika riješeno već nakon prvih 20 minuta, ispostavilo se da ni prednost od 5 golova Prnjavorčanima nije bila dovoljna. U razmaku od 22. do 27. minuta, gostujuća ekipa pogocima Jovanovića, Radujkovića i Zeljića (dva pogotka) ekspresno smanjuje rezultat na 5:4. Na furioznih 5 minuta Jošavke, Ljubić je adekvatno odgovorio. Prvo je Ančić u 28. povisio na 6:4, a potom i Ćirković u 29. minuti na 7:4.

Finiš susreta ponudio je pravu dramu. Iz rezultatskog minusa Jošavka se u potpunosti uspjela vratiti, te na kraju iz Prnjavora odnijeti bod. Branković je u 32. minuti smanjio rezultat na 7:5, da bi rezultatsku neizvjesnost vratio Zeljić koji trese mrežu Ljubića za 7:6. U posljednjim sekundama utakmice Aleksandar Radujković donio je bod Jošavki, postavivši konačnih 7:7.