Ljubić prekinuo seriju loših rezultata pobjedom protiv Jahorine

U zaostaloj utakmici 6. kola Prve futsal lige Republike Srpske, KMF “Ljubić” pobijedio je sinoć na domaćem terenu ekipu Jahorine 8:4.

Prnjavorčani su na kraju 2016. prekinuli seriju loših rezultata, koja ih je pratila od početka šampionata. Odmah od prve sekunde krenuli su domaći odlučno, a već u 45 sekundi prekrasnim pogotkom Kovačevića i poveli 1:0. U prvom poluvremenu koje je završilo 3:1 za Ljubić, Prnjavorčani su propustili niz izglednih prilika, pa je vođstvo moglo biti i uvjerljivije, da su domaći igrači bili precizniji u završnici.

U drugom poluvremenu nije izostalo uzbuđenja, lijepih poteza i pogodaka. Mreža Jahorine se zatresla pet, a Ljubića tri puta, za konačnih 8:4. U redovima domaćih Segić je postigao tri pogotka, Kovačević dva, dok su se po jednom u listu strijelaca upisali Žižak, Subić i Ančić. Za ekipu Jahorine pogađali su Tadić dva puta, te Cerović i Dubovina.

Ovom utakmicom završen je jesenji dio Prve futsal lige, pa će majstori “petoparca” na zasluženi odmor do februara.