Ljubić poveo, Proleter slavio

Fudbaleri Ljubića odigrali su danas drugu kontrolnu utakmicu. Oni su gostovali u Banji Vrućici, gdje su poraženi od Proletera iz Teslića 4:2.

Nakon početnog ispitivanja snaga, gdje se uglavnom igralo između dva kaznena prostora, prvi prijete Prnjavorčani. Igrao se 16. minut, kada Segić prihvata loptu na vrhu kaznenog prostora, šutira, ali je golman Proletera dobro intervenisao. Na dobru priliku Ljubića, uzvratio je Proleter samo minut kasnije. Nakon nekoliko dobro izmijenjenih pasova, izostala je realizacija, s obzirom da napadač Teslićana šutira pored gola.

Do prednosti prvi stiže Ljubić, Vasić je dobro proigrao A.Žižka koji se sjurio u kazneni prostor, gdje sigurnom realizacijom dovodi svoju ekipu u vođstvo od 1:0. Nakon vođstva Ljubića, Proleter preuzima terensku inicijativu. Imali su “proleteri” dvije-tri izgledne prilike, ali je mreža Ljubića mirovala. U finišu poluvremena, izjednačenje. Igrao se 43. minut kad krilni igrač Proletera dobro prolazi po desnoj strani, ulazi u kazneni prostor, te šalje loptu u donji lijevi ugao nemoćnog Radulovića. Mogli su Teslićani i do potpunog preokreta u finišu, nakon dobro izvedenog slobodnog udarca, lopta završava na prečki.

Sa rezultatom 1:1 otišlo se na odmor. U nastavku susreta, Proleter je diktirao tempo, imali su nominalni domaćini loptu u svom posjedu, a rezultat nije izostao. Igrao se 50. minut kad Proleter dolazi u vođstvo. Nakon dobrog prodora po lijevoj strani, usledio je centaršut, u srcu kaznenog prostora Ljubića sam kao duh našao se centarfor Proletera kojem nije bilo teško zatresti mrežu za 2:1. Deset minuta kasnije, nova dobra akcija. Izmijenili su Teslićani 3-4 dobra pasa, a sve je krunisano pogotkom za 3:1.

U 72. minuti Ljubić je prvi put ozbiljnije priprijetio u drugom poluvremenu, udarac Segića ukrotio je čuvar mreže Proletera. Ono što nije pošlo za nogom Segiću, jeste Vasiću u 76. minuti koji smanjuje na 3:2. Do kraja susreta viđen je još jedan pogodak u mreži Ljubića. Brza akcija Proletera ponovo je okrunjena golom u 79. minuti, kada je postavljeno i konačnih Proleter – Ljubić 4:2.

Izabranici Nebojše Đekanovića sutra će put Banjaluke, gdje boraviti na mini pripremama koje će trajati dva dana.