Ljubić poveo, Omarska okrenula

A.Atić foto

Fudbaleri Ljubića pretrpjeli su novi gostujući poraz, pošto su danas u okviru 27. kola poraženi na gostovanju u Omarskoj 3:1.

Ništa vrijedno pomena nije se dešavalo u prvih 30 minuta. Iz prve ozbiljnije prilike na utakmici, zatresla se mreža, i to domaćina. Igrao se 30. minut kad su gosti kreirali brz kontranapad, sam ispred čuvara mreže Omarske izlazi A.Žižak, koji rutinski trese mrežu za 0:1. Samo minut kasnije domaći su mogli vratiti stvari na početak, dobro se ubacio lijevi bek Rosić, obišao golmana Ljubića, ali je njegov udarac završio pored gola.

Priliku da udvostruče prednost, gosti su imali u 34. minut, kada poletarac Živković sam izlazi ispred Jokića, koji dobro interveniše. U finišu prvog poluvremena domaći su imali dvije dobre prilike, ali se čuvar mreže Radulović u oba navrata istakao, sa druge strane Segić je imao priliku za goste, ali je Jokić ponovo bio na visini zadatka.

Drugih 45 minuta domaći bolje otvaraju. Igrao se 49. minut kada se nakon kornera u kaznenom prostoru Ljubića najbolje snašao Višić, koji je izjednačio na 1:1. U 65. mogli su gosti ponovo do prednosti. Kovačević je prošao po lijevoj strani, uposlio A. Žižka, koji sa desetak metara šutira preko gola. Na isti način kao što su stigli do izjednačenja, domaći dolaze do prednosti. U 66. minuti nakon kornera, najbolje se snalazi Krecelj, koji dovodi svoju ekipu u vođstvo od 2:1.

U finišu susreta po jedna prilika na obje strane, i jedan gol u mreži Ljubića. U 88. minuti Rosić izlazi sam, oči u oči sa Radulovićem, koji brani. Minut kasnije isti akteri, ali je Rosić ovaj put uspio poslati loptu u mrežu za 3:1. Posljednju priliku na utakmicu imali su gosti u sudijskoj nadoknadi, Živković je šutirao, ali lopta pogađa prečku.