Ljubić osvojio Kup grada

Fudbaleri Ljubića osvojili su Kup grada, pošto su u finalnom susretu savladali Borac iz Šibovske sa 3:2.

U finalu viđeno je svega, pogodaka, kaznenih udaraca, crvenih kartona. Na kraju, teže nego što se očikavalo “plavi” su došli do pobjede. Ljubić je došao do prednosti u 22. minuti, kada je kapiten Segić zatresao mrežu Borca. Primljeni pogodak nije pokolebao goste. Oni su zaigrali još bolje, te su u finišu prvog poluvremena golovima Kovača preokrenuli rezultat na 2:1. Sa tim rezultatom se otišlo na odmor. U nastavku susreta, Borac je nastavio sa dobrom igrom, ipak Prnjavorčani uspjevaju izjednačiti u 60. minuti. Nakon dosuđenog kaznenog udarca, precizan sa bijele tačke bio je B. Žižak. Priliku da dođe do novog vodstva Borac je imao u dva,tri navrata. Posebno treba izdvojiti 75. minutu, kada je napadač gostiju Mandić bio oči u oči sa golmanom Ljubića, ali je njegov udarac završio pored gola. I kako to obično u fudbalu biva, za propuštene prilike stiže kazna. U samom finišu susreta A. Žižak je dobro reagovao na centaršut sa lijeve strane, te je glavom pospremio loptu u mrežu za konačnih 3:2.

Ovom pobjedom Ljubić se plasirao u šesnaestinu finala Kupa Republike Srpske, gdje će snage odmjeriti sa Župom iz Milosavaca.