Ljubić osigurao opstanak

Brige oko opstanka fudbaleri Ljubića prebrinuli su danas. Prnjavorčani su trijumfovali protiv Mladosti iz Donje Slatine 4:3, a na ruku im je išao i ishod iz Žeravice, gdje je direktni konkurent za opstanak Borac poražen 2:0.

Domaći su do prednosti stigli već u 7. minuti kada je A. Žižak doveo svoju ekipu u vođstvo 1:0. Ljubić je prednost mogao udvostručiti u 20. kada je dosuđen kazneni udarac, ali je udarac B. Žižka odbranio čuvar mreže gostiju. Prednost je udvostručena u 33. minuti kada je A. Žižak povisio na 2:0.

Nije dugo trebalo u drugih 45 minuta pa da domaći stignu i do trećeg pogotka. Igrao se 55. minut kada je Petrović povisio na 3:0. Usledilo je opuštanje u igri Prnjavorčana, što su gosti Iskoristili, prvo preko Žerića, a potom i Đurića da smanje na 3:2. Efikasnu utakmicu zaključili su Segić u 75. koji je povisio na 4:2, da bi u finišu susreta poraz gostiju ublažio Đurić, postavivši u 87. minuti konačnih 4:3.

Do kraja prvenstva ostalo je da se odigraju još dva kola, Ljubić će prvo na noge Mineralu, a prvenstvo će zaključiti na domaćem terenu protiv Slobode iz Novog Grada.