Ljubić na krilima Ančića slavio protiv Borca

U okviru 25. kola Druge lige RS, fudbaleri Ljubića su ugostili ekipu Borca iz Kozarske Dubice, te su trijumfovali sa 3:1.

Utakmica je počela minutom ćutanja, čim su prisutni na stadionu odali počast nedavno preminulom Zijadu Hamziću, nekadašnjem prvotimcu Ljubića. Prvih 15 minuta susreta nisu ponudili ništa vrijedno pomena, igralo se uglavnom između dva kaznena prostora, bez ozbiljnih prilika. Prvu priliku nа utakmici imali su gosti, ali je udarac Marinkovića završio pored gola. U 21. minutu gosti su došli do vodstva. Najprije je Marinković imao dobar solo prodor, ali je njegovo udarac izblokirao štoper Ljubića Vrhovac, nakon ubacivanja iz ugla, u kaznenom prostoru “plavih” najbolje se snašao Pušibrk koji dovodi svoju ekipu u vodstvo. Ljubić je pokušao uzvratiti u 26. minuti, nakon ubacivanja iz ugla, Ančić je dobro skočio, čuvar mreže gostiju brani njegov udarac, na odbijenu loptu natrčava Ćirković ali je šalje visoko preko gola. Priliku da udvostruče vodstvo gosti su imali u 30. minutu kada se Jaćimović dobro ubacio, ušao u kazneni prostor, šutirao, ali je Radulović dobro intervenisao. Do izjednačenja Prnjavorčani dolaze u 36. minuti, nakon dosuđenog slobodnog udarca, Prodanović je dobro centrirao, Ančić se izvukao na lijevu stranu, te je preciznim udarcem glavom zatresao mrežu gostiju. Priliku da povede Ljubić je imao u finišu prvog poluvremena, ali je udarac A.Žižka završio pored gola. Drugo poluvrijeme je imalo identičan uvod kao i prvo, gotovo da se ništa nije dešavalo u prvih 15-ak minuta. Da bi opet prvi do šanse došli gosti. Igrao se 62. minut susreta, kada je nakon dobrog centaršuta sa desne strane, dobro šutira Pušibrk, ali je Radulović bio na visini zadatka. Mat u tri poteza viđen je u 67. minuti, kada je Ljubić poveo sa 2:1. Prodanović je proigrao Ančića, koji je sjajno prošao po desnoj strani, ušao u kazneni prostor, nesebično poslužio A.Žižka koji iz neposredne blizine trese mrežu nemoćnog Krivdića. Priliku da povećaju prednost “plavi” su imali u 73. minuti kada je udarac Kovačevića prohujao iznad prečke. Ipak u 82. minuti Prnjavorčani dolaze do novog pogotka. Desni bek Adamović je dobro prošao po strani, uputio još bolji centarašut, Ćirković spušta loptu Ančiću koji rezantnim udarcem dovodi svoju ekipu u vodstvo od 3:1. Do kraja susreta gosti nisu imali snage da uzvrate, dok su domaći iskusno čuvali stečenu prednost, mreže su mirovale, pa je susret završen pobjedom Ljubića 3:1.

Prnjavorčani su u proljetnom dijelu od šest odigranih susreta na svom terenu zabilježili pet pobjeda, a jedini kojima je za rukom pošlo da Prnjavor napuste neporaženi su bili fudbaleri Sloge iz Doboja, koji su odnijeli bod iz Prnjavora.