Kotor Varoš slavio u Prnjavoru

Klub malog fudbala “Obilić” poražen je u subotu u okviru 6. kola, Druge futsal lige Republike Srpske, od ekipe Kotor Varoša 7:4.

Nakon dva poraza u gostima, “vitezovi” su u subotu upisali prvi poraz na domaćem terenu. U derbi susretu Druge lige, Prnjavorčani su propustili priliku da se pobjedom izjednače sa Kotor Varošom na liderskoj poziciji. Dobro su domaći otvorili utakmicu, pa su pogocima Milakovića i Kovača već nakon pet minuta vodili 2:0. U finišu prvog poluvremena, gosti se vraćaju u igru. Prvo je Malijević u 17. minuti smanjio na 2:1, da bi Tatar u 19. izjednačio na 2:2.

Do prvog vođstva na utakmici Kotor Varoš dolazi u 24. minuti, pogotkom Kragića. Samo minut kasnije, Kovač je izjednačio na 3:3. Novu prednost domaćim donosi Milaković, svojim drugim pogotkom u 26. minuti. Opet je završnica susreta bila kobna za Prnjavorčane. U posljednih deset minuta, Kotor Varoš je postigao četiri pogotka, te je stigao do četvrte uzastopne pobjede. Najprije je Hibić izjednačio na 4:4 u 29. minuti, a dva minuta kasnije gosti stižu do potpunog rezultatskog preokreta, pogotkom Tatara. U posljednoj minuti susreta mreža Obilića se još dva puta zatresla. Pogađali su Nedić i najbolji igrač utakmice Senedin Tatar, koji je het trikom vodio goste do nove pobjede.

Ovom pobjedom Kotor Varoš se učvrstio na liderskoj poziciji sa 15 osvojenih bodova, dok je  Obilić ostao na drugoj sa 9 osvojenih bodova.