“Kiša golova” na Ozrenu

U okviru 22. kola Druge lige RS, u Petrovu su snage odmjerili Ozren i Ljubić. Domaća ekipa je slavila pobjedu rezultatom 4:2.

Premda je Ljubić u Petrovo putovao na krilima dvije uzastopne pobjede, Ozren je pitanje pobjednika riješio već u prvih 25 minuta susreta. Igrao se 12. minuta susreta kada je nakon jednog ubacivanja sa desne strane, Mjastorović visoko skočio te doveo ekipu Ozrena u vodstvo od 1:0. Samo dva minuta kasnije na sličan način domaći su udvostručili prednost a strijelac pogotka je bio Ćirić. Igrala se 25. minuta susreta kada je viđena jedna lijepa akcija koja je krunisana trećim pogotkom u mreži Ljubića. Lukić je primio loptu na sredini terena dobro je kontrolisao dvadesetak metara, nakon toga je preciznim pasom uposlio Majstorovića koji povećava rezultat na 3:0. Potpuni rezultatski šok Ljubić je doživio u 44. minutu kada je nakon udarca iz ugla Božić glavom po četvrti put spremio loptu u mrežu “plavih”. Nakon blijedog prvog poluvremena, u nastavku Ljubić je pokušavao nešto boljom igrom saprati gorak okus prvog poluvremena. U 50. minutu Prnjavorčani su prijetili preko A.Žižka, ali je njegov udarac zaustavio čuvar mreže domaćih, odbijenu loptu Vasić je pokušao poslati u mrežu, ali se golman Ozrena ponovo ispriječio. U 65. minutu novu priliku je imao A.Žižak, koji iz neposredne blizine nije uspio zatresti mrežu. 38. minuta je ponudila dobru akciju Ljubića, Deket je proigrao Segića koji šutira, ali se na gol liniji našao štoper domaćih koji je loptu izbacio u korner. Nakon ubacivanja iz ugla Todorović je uspio smanjiti rezultat na 4:1. Ljubić je poraz uspio ublažiti u 86. minuti kada je nad Segićem načinjem prekršaj u šesnaestercu Ozrena, nakon koga je arbitar Vukota pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač bio je B.Žižak koji je postavio kanačnih 4:2.

Ljubić je već u prvom poluvremenu položio oružje, pa se stiče utisak da su “plavi” mogli puno bolje u ovom susretu. Priliku za popravni Prnjavorčani će imati sledeći

vikend kada u Prnjavor dolazi ekipa Proletera iz Teslića.