Još jedan uspješan vikend “Sokolova”.

Prošli vikend “Sokolovi” nastupili su na dva velika džudo takmičenja u Republici Srpskoj i Srbiji.

Jedna grupa džudista zajedno sa trenerom Bojanom Milijašem nastupili su na takmičenju u Laktašima gdje je učestovalo preko 800 takmičara u dva dana takmičenja iz 57 džudo kluba. Druga grupa džudista nastupila je u Temerinu sa trenerm Živkom Milijašem. Na takmičelju u Temerinu učestovalo je oko 750 takmičara iz 60 klubova iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Hrvacke, Slovenije, Crne Gore, Rumunije i Mađarske.

U izuzetno jakoj konkurenciji starijih pionira, kadeta i juniora u Temerinu naši džudisti osvojii su 6 medalja i to: Popović Marija u kategoriji kadeta i juniora dvije srebrene medalje, Kusić Suzana i Milijaš Dejan u kategoriji starijih pionira srebrene medalje. Kusić Snježana u kategoriji kadeta srebrenu medalju i Ignjatić Marko srebrenu medalju u kategoriji juniora.

U Laktašima ugavnom su nastupile mlađe kategorije tako da je u kategoriji mlađih poletaraca medalje su osvojili: Malešević Marija i Malešević Mladen srebrene medalje, Stojanović Mladen srebrenu medanju. U kategoriji poletaraca Suvajac Luka zlatnu osvaja zlatnu medalju. U konkurenciji mlađih pionira Stojanović Darija i Mišić Miloš zauzimaju prva mjesta, a Stojanović Stefan i Mikić Andrej bronzane medlje. U kategoriji starijih pionira Moravac Nikola je zauzeo treće mjejsto a u konkurenciji kadeta Ilišković Jovana zauzela je drugo mjesto.

Ovo je još jedan dokaz da “sokolovi” ne prestaju da uspješno predstavljaju našu opštinu i da vrijedno rade i postižu odlične rezultate kako na teritoriju Bosne i Hercegovine tako i na evropskoj sceni.

Sleldeći vikend džudisti nastupaju na prvenstvu Republike Srpske za seniore i seniorke.