Gosti vodili, domaći slavili

U 4. kolu Druge futsal lige Republike Srpske, KMF “Obilić” sinoć je na domaćem terenu porazio Starčevicu 6:4.

Prnjavorčani su opravdali epitet favorita i tako se na najbolji mogući način iskupili za poraz u Kotor Varošu. Do pobjede su “vitezovi” ipak došli malo teže nego što se očekivalo. Prvi do prednosti dolaze gosti, pogotkom Kremenovića u 9. minuti. Minut kasnije, domaći preko Ilića izjednačuju rezultat na 1:1. Prednost Obiliću donosi Danilović u 13. minuti, da bi u finišu prvog poluvremena Starčevića pogotkom Stevandića izjednačila na 2:2.

Kao i u prvom poluvremenu, gosti i u drugom prvi uspijevaju zatresti mrežu. U 23. minuti Stevandić je doveo goste u novo vođstvo. Usledio je preokret Prnjavorčana, prvo je Lukić izjednačio, a Danilović u 33. minuti doveo Obilić u vođstvo 4:3. Dušan Stevnadić u 35. minuti ponovo vraća stvari na početak, izjednačivši na 4:4. U finišu susreta “vitezovi” su slomili otpor gostiju. Ilić u 36. minuti pogađa za 5:4, da bi konačnih 6:4 postavio Krajišnik u poslednjoj minuti utakmice.

Treba naglasiti da su Prnjavorčani do pobjede stigli i zahvaljujući rasploženom čuvaru mreže Maleševiću, koji je u nekoliko navrata, kada se utakmica “lomila”, odličnim intervencijama spašavao svoju ekipu. U sljedećem petom kolu, Obilić će gostovati kod ekipe Gradiške.