Kako preboljeti prvu pravu ljubav?

Pamtim to kao da je bilo danas...
User avatar
rocky
Posts: 1500
Joined: 22.04.2005. 21:09
Location: ITA / RS

Kako preboljeti prvu pravu ljubav?

Post by rocky »

Kako preboljeti prvu pravu ljubav? Pitanje je na koje mnogi ni dan danas nemaju odgovor.
Sta vi mislite o tome?
Idemo dalje ...

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

:smt017 JEDINI NACIN JE DA NADJES DRUGU I ZAVOLIS JE JOS VISE OD PROSLE ILI JEDNOSTAVNO POGLEDAS NEKOG JADNIKA KAO MENE :lol: KOJI SE OZENIO I MISLI DA JE PROSAO BEZBOLNO A U STVARI JE NAJEBO I SAD MJESTO DA SJEDI U KAFANI SLEPA DJECURLIJU PO GRADU; IMA DA JE PREBOLIS ZA SEKUNDU !!! :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
tasmanian_devil
Posts: 93
Joined: 13.02.2007. 14:19
Location: Prnjavor

Post by tasmanian_devil »

ne postoji pravi odgovor....
To se desi samo po sebi...Jednog dana se probudis i ....Nista
vise ne osjecas prema toj osobi ... :D :D

wunderkind
Posts: 82
Joined: 19.09.2005. 01:19

Post by wunderkind »

1.rana nikad neće u potpunosti zarasti, ostati će ožiljak...
treba skupiti snage, složiti kockice u glavi i ne kopati po toj "rani" na srcu... da može brže zarasti

2.izbjegavati kontakt i susret sa tom osobom- drustvu zabraniti da ja/ga spominju(neko vrijeme)

3.ubjediti sebe da te on/ona i ne zasluzuje...jedini ko dobija si ti jer si slobodan/na i mozes da lutas i trazis bolju/boljeg :-)

4.shvatiti da je to bila prva prava ljubav i nesto sto mora da se ima u zivotu...ali upravo tako, za sve ima prvi put pa kako ima prvi put za prvu pravu ljubav bice mogucnosti i za prvi put da se druga prava dozivi :-) razlika ce na kraju biti u tome da ces biti zreliji i pametniji kad se ta druga nadje...i u tome sto ce se zvati "druga prava" a ne vise prva :-) i ostace za kraj samo oni "cudesni" trenuci srece za pamcenje....kao neka sjena , neke mutne slike....i bices bez "leptirica" u stomaku za tu "prvu lj." ..sjecanje je sve sto ostaje...i koji oziljak... :-) I onda ako te jos i druga prava razocara :-( bices u stanju sve da posaljes do djavola i zaboravis :-) i naci ces trecu... :-)

To bi bio moj recept...a ti sad vidi...mozda nekima treba jaca doza od ovoga...ali uz zdrav razum..ide sve
umri prije smrti dok jos nije prekasno za to

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Franz »

wunderkind wrote:1.rana nikad neće u potpunosti zarasti, ostati će ožiljak...
treba skupiti snage, složiti kockice u glavi i ne kopati po toj "rani" na srcu... da može brže zarasti

2.izbjegavati kontakt i susret sa tom osobom- drustvu zabraniti da ja/ga spominju(neko vrijeme)

3.ubjediti sebe da te on/ona i ne zasluzuje...jedini ko dobija si ti jer si slobodan/na i mozes da lutas i trazis bolju/boljeg :-)

4.shvatiti da je to bila prva prava ljubav i nesto sto mora da se ima u zivotu...ali upravo tako, za sve ima prvi put pa kako ima prvi put za prvu pravu ljubav bice mogucnosti i za prvi put da se druga prava dozivi :-) razlika ce na kraju biti u tome da ces biti zreliji i pametniji kad se ta druga nadje...i u tome sto ce se zvati "druga prava" a ne vise prva :-) i ostace za kraj samo oni "cudesni" trenuci srece za pamcenje....kao neka sjena , neke mutne slike....i bices bez "leptirica" u stomaku za tu "prvu lj." ..sjecanje je sve sto ostaje...i koji oziljak... :-) I onda ako te jos i druga prava razocara :-( bices u stanju sve da posaljes do djavola i zaboravis :-) i naci ces trecu... :-)

To bi bio moj recept...a ti sad vidi...mozda nekima treba jaca doza od ovoga...ali uz zdrav razum..ide sve
Image
Its too late to change events
Its time to face the consequence

svjetlana
Posts: 151
Joined: 20.01.2007. 15:53
Location: Kod semafora ljevo.
Contact:

Post by svjetlana »

Po mom misljenju prva se ljubav nikada nezaboravlja. Mislim kad prodje dosta vremena:) onda ce biti jedno ljepo sjecanje i rado cemo se sjecati tome.

A za sve one koji su zaljubljeni i ostavljeni, meni je moja baba ovako rekla kad sam prvi put bila razocarana: "Jedan se oteg drugi se protego" - pa vi sada kontajte:)

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

svjetlana wrote: "Jedan se otego drugi se protego" :)
TO JE TEBI BABA GOVORILA DA SVE ONO STO ONA NADJE IMA TAKAV ; OTEGNUT ILI PROTEGNUT ; :smt018 A TI DA TRAZIS NESTO NORMALNO !!! :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ana
Posts: 1139
Joined: 05.02.2007. 15:41
Location: Prnjavor

Post by ana »

KAMIKAZA wrote:
svjetlana wrote: "Jedan se otego drugi se protego" :)



Mislim Svjetlana da stariji ljudi daleko vise imaju iskustva u svemu,
pa i u ljubavi i da je ta konstatacija tvoje babe ok!
Baba je to na vrijeme skontala! :D :D
Lijep pozdrav :D
Život nam vraća samo ono što mi drugima dajemo...

User avatar
Krang
Posts: 22
Joined: 18.02.2007. 15:42

Post by Krang »

Ja sam uvijek govorio da su babe najzanimljivije osobe. Uvijek imaju neke trosmislene komentare. Ovo nisam nikome rekao ali cu se vama povjeriti... MISLIM DA SU ONE VANZEMALJCI!!! :? :? :?

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

svjetlana wrote:Po mom misljenju prva se ljubav nikada nezaboravlja. Mislim kad prodje dosta vremena:) onda ce biti jedno ljepo sjecanje i rado cemo se sjecati tome.

A za sve one koji su zaljubljeni i ostavljeni, meni je moja baba ovako rekla kad sam prvi put bila razocarana: "Jedan se oteg drugi se protego" - pa vi sada kontajte:)
:smt119 :smt119 :smt119 :smt119 :smt119 :smt119
Image

svjetlana
Posts: 151
Joined: 20.01.2007. 15:53
Location: Kod semafora ljevo.
Contact:

Post by svjetlana »

Moja je baba bila legenda:)

ja sam
Posts: 43
Joined: 06.02.2007. 13:06

Post by ja sam »

Prva ljubav se ne zaboravlja,a da je bila prava trajala bi !
Medjutim,posle izvjesnog vremena,u svakom slucaju ostane uspomena na tu ljubav,e sad dali kao lijepa ili ruzna zavisi od same veze,a da se zaboravi nema sanse,a u svakom slucaju se preboli!

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

svjetlana wrote:Moja je baba bila legenda:)
Legenda SEREGA :lol:
Image

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

NADES DRUGU A MISLIS NA TRECU ITD
Image

User avatar
TANJA
Posts: 72
Joined: 17.01.2007. 17:53
Location: Novi Sad

Post by TANJA »

Teško. Znate onu, PRVA LJUBAV ZABORAVA NEMA: :lol:

User avatar
Weterinarka
Posts: 1964
Joined: 30.05.2005. 06:08
Location: Shaland

Post by Weterinarka »

Ma samo se malo vise potrudis i sve je ful kul! 8)
Guys with glitz to chicks with kicks.

User avatar
HEKTAP
Posts: 817
Joined: 19.05.2005. 02:49
Location: Trg ratni profitera/Prnjavor

Post by HEKTAP »

Weterinarka wrote:Ma samo se malo vise potrudis i sve je ful kul! 8)
nemojte puno da se trudite ,mozete ostati TRUDNI :lol:
Nisam lijep al sam zato PAMETAN!!!

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Ко фластер. Затвориш очи и повучеш...
:lol:
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

TANJA wrote:Teško. Znate onu, PRVA LJUBAV ZABORAVA NEMA: :lol:
KAKO ZA KOGA :lol:
Image

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Cemu tuga, cemu bol, kad postoji alkohol :D
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Kundacarka mara
Posts: 1526
Joined: 07.03.2007. 17:29
Location: tu je,ako ne i blize...

Post by Kundacarka mara »

vrsta8472 wrote:Cemu tuga, cemu bol, kad postoji alkohol :D
Hodces reci pepsi? :D

Postoji par taktika kako prboljeti prvu ljubav:
1.Prestanes spavati da je ne sanjas i ne "mokris gace" :D :wink:
2.Prestanes prolaziti pored parkova,klupica,mjesta gdje stalno izlazis...
3.obrises sve poruke iz telefona od nje/njega koje krijes i o samog sebe(samo kad si cuga citas,ispod jorgana)
4.prestanes se druzit sa prijateljima jer te stalno(namjerno ili slucajno) podsjecaju
5.prestanes "slucajno" prolaziti pored njenog/njegovog stana
6.Gumicom obrises taj dio zivota vezan za nju/njega
7.prestanes trazliti slicnost u drugim ljudima....
.
.
.
.
Jendostavno zar ne???? :D

freedom
Posts: 183
Joined: 27.04.2007. 18:21
Location: ovdje sam.....

Post by freedom »

eh , Maro, Maro. .. .da je sve to izvodljio, ne bi se ovdje pisalo o tome, svi bi jednostavno(kako ti kazes) uradili to sto si napisao . ..
meni ne pada na pamet , da nekog napustam, izbjegavam , ili tako nesto. . .
naprotiv, izlazim na ista mjesta, uzivam sa prijateljima, a sada to kada cu ga preboliti o tome ne razmisljam, jer mi je puna glava toga, nego ja sada "vrebam" nekog macana, koga cu zavoljeti vise nego predhodnog .. .mislim da se sve moze promjeniti, samo ti treba volja i zelja, a sada ako ti mislis citav zivot sliniti za jednim nema od toga nista . .. .
ne kazem da sada ne volim, naprotiv luda sam od ljubavi , ali naravno ona nije obostrana, i mogu reci da mi je to prva i prava ljubav ali kazem prebolicu ja to samo mi treba neki macan .. . eto :wink:

a da i nije nekada na odmet da se dobro isplaces, meni je to super, opustis se , izbacis to iz sebe i 'ajmo dalje(samo nemojte pretjerati)!!!!
...DEJMT...

User avatar
Weterinarka
Posts: 1964
Joined: 30.05.2005. 06:08
Location: Shaland

Post by Weterinarka »

Kako cemo? Lako cemo! :smt023
Guys with glitz to chicks with kicks.

zacaria
Posts: 1041
Joined: 20.08.2006. 19:35

Post by zacaria »

kundacarko jel ti to iz iskustva?????????? :D
O fredlani gruntibugli..Vaše mikturacije jesu mi ko plurdlani garblikoči i lurdgni sni
Grupe, zazivam Ti,I huptozno da dranglaš me krinklim bindlvurdlama / ili da te bacim međ gobervarte svojim blarglgnječuronom čuvaj se ako te ne!"

User avatar
Kundacarka mara
Posts: 1526
Joined: 07.03.2007. 17:29
Location: tu je,ako ne i blize...

Post by Kundacarka mara »

Na zalost DA :cry: :D

Locked