Rat za srpski jezik i naciju

Unošenje u politički život intriga, podvala iz ličnih, sebičnih interesa

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: rat za srpski jezik i naciju

Post by grlica »

svraka wrote:Slobodan stil? Jednostavno ne mogu da vjerujem sta sam procitao.
:lol: :lol: :smt005 :smt005 :D
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: rat za srpski jezik i naciju

Post by svraka »

grlica wrote:
svraka wrote:Slobodan stil? Jednostavno ne mogu da vjerujem sta sam procitao.
:lol: :lol: :smt005 :smt005 :D
Ovo je tvoj komentar? U kolo ljepotice. Znas vec s kim.

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: rat za srpski jezik i naciju

Post by grlica »

baš radim skeč gdje peripetija -- ajmo u KOLO AJMO MALO KOLATI... :smt005 :smt005 :lol:
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
BigBang
Posts: 109
Joined: 19.10.2012. 21:13

Re: rat za srpski jezik i naciju

Post by BigBang »

Nemanjići vanzemaljci
Datum kreiranja ponedeljak, 29 april 2013 17:10
Autor Dušan Jokić



Dugo su Srbi tvrdili da su nebeski narod, ali nažalost niko ih nije ozbiljno shvatao. Sad će ti isti koji su tu tezu osporavali morati da se izvini istinskom nebeskom narodu.


Naime, radi se o sprovedenom zajedničkom istraživanju profesora Univerziteta društvenih nauka u Kopenhagenu i tehničkih nauka u Lozani. Profesor Jakob Oland Kristijansen (Danska) i Fric Jobl (Švajcarska) došli su do epohalnog otkrića da je loza Nemanjića vanzemaljska, odnosno, da potiče sa jedne od najstarijih i najdaljih galaksija u univerzumu. Riječ je o galaksiji MACS 1149-JD, a ovome svjedoči i jedna od freski na kojoj se jasno vide dva leteća tanjira sa kojim su došli na Zemlju.

Naime, u jedanaestom vijeku, kod Ribnice, spustio se leteći tanjir. Kako tvrdi profesor Kristijansen, riječ je o žućkastom letećem tanjiru koga je oslikao nepoznati slikar iz Vizantije. Kako govori u svom intervjuu koji dao za Danski istorijski časopis "Historie", Srbi su narod koji potiče od vanzemaljaca.

Na pitanje zašto su došli na Zemlju, on je odgovorio da je u pitanju plan uspostavljanja svemirske ravnoteže, odnosno, takozvanog nomokanonskog svemirskog procesa.

Sa ovim stavom složio se i profesor Jobl, koji smatra da ovakav slijed događaja dokazuje da je galaksija uređena po principima svetosavlja, a ako se dobro pogleda položaj Hilandara i ostalih srpskih svetinja, vidjećete da je svaki zvonik okrenut u pravcu ove daleke galaksije odakle potiču Nemanjići.

Glas zvona je, kako kaže profesor Kristijansen, zvuk letećeg tanjira kojim su Nemanjići došli na Zemlju iz te daleke galaksije iz koje potiču, pa upravo današnja zvonjava, kako on kaže, doziva posljednjeg Nemanjića da dođe na Zemlju iz te galaksije i spasi svijet koji tone sve dublje i dublje.

U prilog ovoj tezi ide i to što većina sveštenika na propovjedi i liturgijama podiže ruke ka nebesima i priča jezik nerazumljiv običnom čovjeku. Naime, mnogi naivni naučnici su tvrdili da je u pitanju Staroslovenski jezik, ali je to poznati lingvista sa Univerziteta u Solunu Teodoras Tamanis opovrgnuo dokazanom tvrdnjom da je u pitanju Starogalaktički srpski jezik, gdje je pokazao jedan dokument, pod nazivom MACS OMEGA 324, koji predstavlja odluku da se krene na Zemlju, ispisan je galaktičkom ćirilicom koja neodoljivo podsjeća na srpsku ćirilicu.

Sve ovo dokazuje da je u pitanju nebeski narod, nastao od galktičke loze Nemanjića, koja svako svoje žitije počinje sa riječju "voznesimo se braćo". Dakle, nije u pitanju nikakva svetorodna dinastija, nego galaktička, još više od samih svetaca.

Sam Sveti Sava nije nikakav svetitelj, u pitanju je i nadčovjek, da kažemo, vanzemaljac, koji je imao mogućnost čudotvrostva. U prilog tome ide istrživanje profesora Jobla da se prilikom spaljivanja vanzemaljskih moštiju svetitelja Save uzdigao veliki dim iznad Srbije. Profesor Jobl smatra da je u pitanju specijalni vid antiraketnog i protivavionskog štita koji se pokazao još 1999. kada je upravo taj dim pojeo sve i jednu NATO raketu.

Takođe, nijedna slika Svetog Save nije tačna, jedina koja pokazuje pravi lik Svetog Save jeste freska sa tek pronađenog starog manstira na Atlantidi, koga su pronašli studenti arheologije iz Atine, a koji su željeli ostati anonimni. Manastir je sagradio monah Atlantin lakoperac. Naime, na toj slici se jasno vide dvije antene na glavi našeg svetitelja, što jasno pokazuje njegovo vanzemaljsko porijeklo. Slika je po riječima studenata i njihovog profesora nastala još prije dvije hiljade godina, što dokazuje veoma rano prisustvo Srba na Atalntidi.

Međutim, da stvar bude interesantnija, knjiga koja je u rukama svetitelja je upravo onaj dokument MACS OMEGA 324 koji je u obliku laptopa, a nije laptop. U toj knjizi je profesor Kristijansen pronašao savjete upućene Aleksnadru Makedonskom kako da osvoji Mesopotamiju. U toj knjizi se takođe predviđa masovno uzimanja stambenih kredita.

Kako tvrde oba ova profesora, današnje sveštenstvo ima mogućnost uspostavljanja konatakta sa posljednjim Nemanjićem koji je ostao na toj galaksiji, a upaljena svjetla predstavljaju signal vanzemljcima da je tu slobodno mjesto za njihove leteće tanjire.

Međutim, neki laički naučnici su smjelo tvrdili da je ova teza čist nonsens i da nema veze sa zdravom pameti, jer ako su Nemanjići vanzemljci zašto su onda izumrli i što im je carstvo propalo.

Naučnici Kristijansen i Jobl imaju spreman odgovor i na ovo: "Nemanjići nisu izumrli. Posljednji, tzv. spasitelj, još je na galaksiji i čeka se njegov skori povratak, a oni koji su izumrli su su se miješali sa običnim ljudskim bićima koji su ih upropastili. Tu se prije svega misli na posljednjeg cara Uroša, koji je oženio Zemljanku i zato je propao, jer se kod vanzemalajaca ne slaže sa kodom Zemljana. Da je oženio čistu Srpknjinju, jer se vanzemljski genetski kod najbolje slaže sa srpskim. vjerovatno carstvo ne bi propalo i glavni grad Srba bio bi Carigrad."

eTrafika.net

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: rat za srpski jezik i naciju

Post by grlica »

Image

vidi me što sam lijepa kad sam u paru :wink: :D

( zahvaljujem administratoru što mi priznaje "autorska prava" )
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: rat za srpski jezik i naciju

Post by просвјета »

"Вишеградска стаза", 2013-е.
Прњаворски средњошколци као учесници дијела програма везаног за промоцију поетског Зборника "Андрићевом стазом" 2013-е Вишеград, у пратњи професора и представника литеарарне секције прњаворске Просвјете...

ImageImageImageImage
фотографије на Просвјетином сајту...

User avatar
Moderator
Posts: 128
Joined: 24.01.2008. 20:38

Re: rat za srpski jezik i naciju

Post by Moderator »

Prosveta, nema potreba da se jedan post, postavlja na 10 tema. Jedan post jedna tema. Ostali duplikati, biće izbrisani!

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: rat za srpski jezik i naciju

Post by просвјета »

Није 10 но 3 везане за догађај, али опростите нећемо више и често... :smt006

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: rat za srpski jezik i naciju

Post by ZMIJA »

BigBang wrote:Dugo su Srbi tvrdili da su nebeski narod, ali nažalost niko ih nije ozbiljno shvatao. Sad će ti isti koji su tu tezu osporavali morati da se izvini istinskom nebeskom narodu.
Daj Bang ne raznosi ovu zapadnu propagandu ,u tu propagandu vjeruju oni koji se izuvaju kad sa makadam dođu na asvalt.
Od kad ste vi koji se smatrate nebeskim Srbima počeli da vjerujete nadaleko nepoznartim njemačkim znanstvenicaima po imenu Jobl i Kristijans,a apostavili ste vjerovati Tarabiće.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: rat za srpski jezik i naciju

Post by просвјета »

ZMIJA wrote:... ne raznosi ovu zapadnu propagandu ,...
Od kad ste ... počeli da vjerujete nadaleko nepoznartim njemačkim znanstvenicaima po imenu Jobl i Kristijans,a apostavili ste vjerovati Tarabiće.
:smt023

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: rat za srpski jezik i naciju

Post by grlica »

Evo me Švabo , obećavam da ću na ovoj temi da se pridržavam norme srpskog književnog jezika. Objašnjavaću uz tvoju pomoć stilske nedoumice. Evo ih nekoliko za početak:
Baš upravo - pleonazam . Treba samo baš ili samo upravo
Ja bih a ne Ja bi , tako treba pune oblike - mi bismo , vi biste a ne Mi bi , vi bi , radili na primjer :lol: :smt026 , sreća pola miliona ih i ne radi pa i ne moraju znati pravilno pričati ili držati se norme. :oops: :lol: :oops:

( eto već sam pogriješila davajući primjere , ipak džabnog naprezanja ništa ne vrijedi ... mislim da povlačim obećanje , al eto zgodno je podsjetiti se s vremena na vrijeme i norme. Onako nam je državni vrh omalovažio zvanje ubacujući strane jezike na studij sa srpskim, a kad uzmete program od osnovne do fakulteta može se ladno ko u Americi proučavanje maternjeg jezika i opšte književnosti podjeliti na dva predmeta. Kako to ne znamo kopirati od Amerike pa tim ljudima dati posao i obogatiti naciju kulturom. Stanje djece /nacije što se tiče pismenosti je blaga katastrofa , samo ih je trećina jedva zaista pismeno i ima osjećaja za jezik. Književnost gotovo i ne poznaju . Al zato ova tema i jeste rat za srpski jezik i naciju i tu sam da pričam kako je kod nas sve naopako :evil: )

kako je bolje reći ,švabo, davajući il dajući u prvoj rečenici u zagradi :?:
imam moćno pero - jezik srpski

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: rat za srpski jezik i naciju

Post by grlica »

dalje , piše se nastavak ljenje umjesto lenje , npr. Zapaljenje , oboljenje , odjeljenje , osvjetljenje

izuzetak je naravno ZAPOSLENJE :wink:
NAJSTROŽI a ne najstrožiji
Prianjati a ne prijanjati
pravilno je i SVAKODNEVICA a ne svakodnevnica TMURNA
SPASAVATI A NE SPAŠAVATI.
nIJE sVO VRIJEME nego sve vrijeme ... i tako , uglavnom sve neke riječi teške :roll:
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
schwabo No1
Posts: 658
Joined: 25.05.2009. 15:06

Re: rat za srpski jezik i naciju

Post by schwabo No1 »

grlica wrote: kako je bolje reći ,švabo, davajući il dajući u prvoj rečenici u zagradi :?:
Контролишеш ли ти то мене знам ли ја како гласи треће лице множине презента глагола "дати", или како се твори глаголски прилог садашњи?

Да не буде забуне: никда ми није пало на памет да изигравам лектора на форуму. Свако има право да се изражава онако како умије и жели. Правописне грешке и језичке норме нису одлучујући фактор који даје вриједност изнесеном ставу. Међутим, ако ћемо по оној "зини да те видим ко си", особа која се представља као високи интелектуалац, свезнадар, неприкосновени тумач свега и свачега, мора показати да влада и основама писмености.

Мени, полуписменом, остарјелом, пензионисаном учитељу се може опростити ако правим правописне грешке, сви знају да нисам довољно образован, али извјештачу са вишеградских стаза и других културних и културистичких збивања се мора указати на грешку ако напише "ни ријечице о Тесли". Или јеси, или ниси...

Ћирилицу пишем како бих показао да је могуће на сваком рачунару подесити језик на "српски ћирилица" или "srpski latinica" и писати користећи се свим словима азбуке или абецеде, свеједно. Замисли како би било јадно да ученицима подијелиш контролни рад у коме као задатак стоји:
"pronadji treci padez imenice kuca..."

Онај ко је прочитао 100 књига, прочитао је 1000 пута да је у књигама рјечца "не" написана одвојено од глагола. Хиљаду пута поновити - довољно је да се запамти. Ко није прочитао 100 књига није интелектуалац, па макар имао три факултетске дипломе. Са три различита факултета.

Ја то тако мислим.

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: rat za srpski jezik i naciju

Post by grlica »

Што себе Швабо називаш полуписменим? Што се тиче рјечице не то ме још учитељица научила , али ето дошло је вријеме да више куцамо него што пишемо (посебно овако брзински кад се више бојим да ми не побјегне мисао него како ћу шта написати), и једноставно деси се да не лупиш тај размак. Имала сам некад намјеру да све своје постове исправим и стилски и граматички ал не да ми се . Прије неколико дана исправљала сам један магистарски рад , то ме баш исцрпило ,тако да сам дефинитивно одустала од исправљана својих постова на форуму. Све је ово још и добро ,ал кад вам дијете/ученик напише Хрвацка и ви му кажете исправи то --а он не зна шта треба да исправи -- е то је туга.
Углавном , најбоље је кад човјек ради , онда се непрестано исправља тј. покушава да се држи норме максимално.
Поздрав пензионисаном учитељу :smt006
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: rat za srpski jezik i naciju

Post by просвјета »

schwabo No1 wrote: "ни ријечице о Тесли". Или јеси, или ниси...
Исправисмо, знате како, помислиш ријеч а онда схватиш да и мање од тога не би...

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: rat za srpski jezik i naciju

Post by KAMIKAZA »

schwabo No1 wrote:Да не буде забуне: никда ми није пало на памет да изигравам лектора на форуму. Свако има право да се изражава онако како умије и жели. .
Tako je
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: rat za srpski jezik i naciju

Post by просвјета »

grlica wrote:...u suštini mi svakim postom pričamo zapravo o sebi a ne o drugima , ma kako to izgledalo obrnuto...
:smt023 :smt006

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: rat za srpski jezik i naciju

Post by svraka »

KAMIKAZA wrote:
schwabo No1 wrote:Да не буде забуне: никда ми није пало на памет да изигравам лектора на форуму. Свако има право да се изражава онако како умије и жели. .
Tako je
Ја опет мислим да није тако. Има ли ико право да врши нужду на улици, кад постоји тоалет? Има ли ико право да тамани врапце само зато што нису законом заштићени? Има ли ико права да сакати и уништава нешто због чега су генерације крвариле? Има? Тако је??? А НЕ! НИЈЕ ТАКО!

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: rat za srpski jezik i naciju

Post by grlica »

vratila se ptičica , jednom sam je vidjela na moru kad je sletila na terasu , onako ne plašeći se prhnula je krilima i svojom ogrlicom i ljupkoškću začinila svijet oko mene.... a ja sam bila u društvu psihijatrice ()snahe mi) i taj odmor ko i svako more nikad se ne zaboravlja :D :D :D
malo da poboljšamo forum i posolimo politiku evo grlice doprhala sa juga , tačnije iz Dubrovačke Republike! :smt006 Malo ću duže pisati ovaj post (onako u momentu ) kao i uvijek , što se ono kaže --- plivajmo sdlobodan stil. Mjesec je pun za Duhove ove godine, a proljeće je bilo kišno što znači da je dosad rodna godina .
Nisu se džaba zvali ljetopiscima , i to je nekako onaj prve beletristički rod... stoga i ja imam novih tema i puna sam utisaka -što se kaže :D :D :wink: :D ! Da ja pošaljem poruku i fatam se cicosevskog zanaTA MAKAR MALO DA NADOKNADIM OVIH SEDAM DANA ŠTO PROPŠUSTIH NA FORUMU
imam moćno pero - jezik srpski

boja
Posts: 126
Joined: 21.11.2012. 20:09

Re: rat za srpski jezik i naciju

Post by boja »

:smt038 ima se,more se vala dragom Bogu

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: rat za srpski jezik i naciju

Post by grlica »

ima se ,draga bojo, familije i rođaka a para najmanje :wink: :D

Image
imam moćno pero - jezik srpski

boja
Posts: 126
Joined: 21.11.2012. 20:09

Re: rat za srpski jezik i naciju

Post by boja »

a tako znaci,ja sam mslila da sam jedina sto odmaram na racun rodjaka.I ja sam obisla dobar dio Australije i vise novca donijela nego sto sam ponijela.neka su nam zivi i zdravi.

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: rat za srpski jezik i naciju

Post by grlica »

Reko da mi ne zamre tema ... čujte sad ovo :
anašnji dan, prije 20 godina pušten je u funkciju "Tunel spasa" s kojim je prema mišljenju mnogih počela deblokada Sarajeva.

- U aprilu 1993.godine, uslijed blokade Sarajeva, te pogibija koje su se događale tokom pretrčavanja piste, Generalštab Armije RBiH je odlučio da prokopa tunel - prisjetio se u razgovoru za Fenu sudionik i jedan od organizatora gradnje tunela Nazif Mahmutović.

Dodao je da je nakon niza održanih sastanaka dobio obavezu da svojom jedinicom Civilne zaštite iskopa tunel.

- Situacija nije bila dobra. Sarajevo je granatirano. Formirali smo četiri radne grupe, a svaka grupa je imala po 15 radnika. Kopali smo 24 sata na dan - prisjetio se danas Mahmutović.

Prema njegovim riječima kopali su ručno, imali su samo lopate, ručna kolica, krampe, a voda je neprekidno izvirala.

- Radili smo puna tri mjeseca i bilo je jako teško. Na početku je jedna smjena radila po metar i po. U to vrijeme je Igman već „padao“ te se od nas tražilo da kopamo duplo više. Nakon mjesec i po, kopali smo po tri metra na dan - objasnio je.

Plan je bio, prisjeća se, da se s drugom stranom koja je prokopavana iz pravca Dobrinje, nađu na pola puta.

- U jednom trenutku smo se jako bojali da se ne mimoiđemo sa suprotnom stranom, ali naši geometri su to vrlo stručno odradili. Kada smo ih vidjeli, bili smo presretni - naglasio je.

Tu noć je njegova smjena trebala da završi zadnju podgradu, ali se to nije moglo dočekati.

- Tu istu noć su pronijeli materijal za punjenje granata. Zatim je prošla vojska pod punom ratnom spremom koja je otišla da brani Igman - objasnio je.

Mahmutović je kazao da je tunel odigrao historijsku ulogu.

- Cijene hrane su te noći pale za deset puta. Na pistama je poginulo oko 500 ljudi. Bilo je tu i šverca i ratnog profiterstva. Ali je njegova prvobitna namjera bila da se grad snabdije namjernicima te da izađe vojska. Deblokada Sarajeva je počela s „Tunelom spasa“ - kazao je.

On kaže da se stalno javljaju neki ljudi koji tvrde da su oni iskopali tunel te da ne zna zašto se to dešava, jer postoje spiskovi ljudi koji su učestvovali u kopanju tunela.

- Mi smo tri mjeseca u nemogućim uslovima kopali tunel. Danas je manje od pola kopača živih - zaključio je.

Tadašnji komandir inženjerske čete, inženjer rudarstva Fadil Budnjo kazao je da je to bio vrlo težak poduhvat.

- Dugo sam razmišljao kako to treba izvesti. U aprilu 1993. godine postavljen sam za komandira Privremenog sastava jedinice Četvrte motorizovane brigade koja je s strane Butmira izvodila radove. Tada smo saznali da se već mjesec i po iz pravca Dobrinje kopa tunel - naglasio je Budnjo.

Prema njegovim riječima ova dva projekta su vođena odvojeno s obzirom na materijalne mogućnosti s kojima su raspolagale dvije strane.

- Bio sam prisutan užasu koji se dešavao ovdje. Bio sam svjedok kad su tjerali ljude k'o zečeve preko piste, dok su na njih pucali „sijačima smrti“ - kazao je.

To im je, dodao je, dalo još više snage da iskopaju tunel.

- Okupili smo zanatlije rudare. Ali problem je bio kako proći kako da ne spadnemo ispod prirodnog nivoa podzemnih voda. Da se ovaj projekt radio u nekom civilnom vremenu, radio bi se dvije godine - prisjetio se Budnjo.

Pošto je bio rat, u vrlo kratkom periodu su prešli u realizaciju.

- Našli smo bunar u Kotorcu i izmjerili da je dubok sedam i po metara te zaključili da ne smijemo kopati ispod toga. Kopali smo pet metara ispod piste. S turističke karte smo uzeli koordinate te počeli kopati - kazao je on.

Budnjo je dodao da je na današnji dan napravili proboj te da je to bio spas.

- Nismo složni. Svi su napravili udruženja, i uskačemo jedni drugima tamo gdje ne bi trebali. U ono vrijeme smo bili složniji - dodao je.

Povodom obilježavanja 20. godišnjice otvaranja Tunela spasa, ministar za boračka pitanja KS-a Fadil Hećo položio je cvijeće te kazao da će glavno obilježavanje uslijediti u "Danima prvog korpusa" u septembru kada će doći svi rudari i projektanti koji su iskopali tunel.

Cvijeće su položili i predstavnici JOB "Unije veterana Ilidža".

Sekretar JOB "Unije veterana Ilidža" Izet Kahrić izjavio je za Fenu da je ova manifestacija znatno reducirana i sadržajno skromnija.

(Fena)


Rudari i projektanti su im bivši sarajevski Srbi --kategorija koja odavno niđe ne važi sem u Istočnom Sarjevu
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: rat za srpski jezik i naciju

Post by просвјета »

Лингвисти одржали опело ћирилици...
Ћирилица као кинески зид против БиХ унитаризма... http://fb.me/1QiYj7vzA
Призивање Кочића... Зар их немамо пуну Народну скупштину РС? http://bit.ly/18QLvCk
Image

User avatar
BigBang
Posts: 109
Joined: 19.10.2012. 21:13

Re: rat za srpski jezik i naciju

Post by BigBang »

grlice, malo si permutovala teme. ovo nije rat za preživljavanje jadnih bošnjaka i sirotih malih hrčaka, niti rat za oslobođenje sarajva. nego rat za očuvanje Srpskog jezika i nacije :smt006 :smt006 :smt006

Post Reply