Politicka svastara

Unošenje u politički život intriga, podvala iz ličnih, sebičnih interesa

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »


promasaj!
Neko je tu osjetio dobar biznis sa preprodajom, po
Nisu promasaj da je naknada za drzavu bila simbolicna. Doduse ne znam koliko je ovako sve izaslo, ali mogu misliti koliko te kase npr u Kini kostaju...
Problem je u tome sto pare koje se daju u drzavne fime i uprave trebaju nadoknaditi, jer ta radna mjesta nisu produktivna. A posto nema proizvodnje kako se nadoknadjuju?
Sad su kase u fazonu, sledeci su pasosi, pa onda vjer.nove registarske tablice...
reko, treba mi zbog garancije
Trebao si ga i dalje traziti i tacka.
da to nisi bio ti?
Jok :D , bas bi volio da vidim doticnog koji ce fiskalni racun od koka kole i novina da mi zatrazi. :lol:
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
sagittarius_rex
Posts: 475
Joined: 15.12.2008. 12:17
Location: TUI

Post by sagittarius_rex »

Jel ti to odbijaš poslušnost narodnoj vlasti!!!??? :lol: :lol: :lol:
>>>---------------------->>>

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
sagittarius_rex
Posts: 475
Joined: 15.12.2008. 12:17
Location: TUI

Post by sagittarius_rex »

Bogami ti ćeš zaglaviti na Tunjicama ako ovako nastaviš diraš u bogove bezgrešne :lol:
>>>---------------------->>>

User avatar
Weterinarka
Posts: 1964
Joined: 30.05.2005. 06:08
Location: Shaland

Post by Weterinarka »

Veceras slusam Lagumdziju i covjek kaze (govori o nekoj strukturi bla bla)
...imamo 6 lidera glavnih politickih stranaka plus premijera (misleci valjda na po jednog premijera iz svakog naroda) 3, 6 plus 3 to je 8. :D
Guys with glitz to chicks with kicks.

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

Čovjek koji je nabavljao oruzje iz arapskih zemalja za vrijeme rata kojim je ubijeno hiljade i hiljade ljudi...i mi ga lijepo docekujemo i u Prnjavoru.

User avatar
vasko
Posts: 1156
Joined: 19.03.2007. 18:28
Location: Na tvojim grudima...

Post by vasko »

che wrote:Čovjek koji je nabavljao oruzje iz arapskih zemalja za vrijeme rata kojim je ubijeno hiljade i hiljade ljudi...i mi ga lijepo docekujemo i u Prnjavoru.
ko to? :smt017 mi? :roll: Ja NEEEE!
Umro bi na tvojim rukama!

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Tako je che i on je jedan od naj vecih smradova uz Silajdzica!
Image

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Politicka svastara

Post by vrsta8472 »

Гарићево убиство се злоупотребљава
Datum: 29.04.2009 23:00
Autor: Слободан Пухало
ДОБОЈ - Предсједник Српске демократске странке Младен Босић искористио је убиство потпредсједника те партије Бранислава Гарића да би се обрачунао са другом политичком странком и олако оптужио медије и невладине организације као инспиратора овог злочина.


Ово је рекао предсједник Центра за хуману политику из Добоја Момир Дејановић.

Он истиче да је такво понашање "најгрубља злоупотреба и јефтина политизација убиства потпредсједника СДС-а и скрнављење сахране убијеног".

- То је уједно и позивање на линч и препознатљив манир овдашњих политичара и властодржаца да за све и свашта оптужују медије и невладине организације - рекао је Дејановић.

Он је позвао Босића, али и друге политичаре да се "отријезне, препознају шљам у својим редовима и суоче се са властитом одговорношћу за ратне злочине, криминал, институционалну неефикасност, неправду".

СДС је саопштио у сриједу да захтијева независну контролу над истрагом о убиству Гарића.

- СДС не вјерује у професионалност и непристрасност оних који су, прије само пола године, прогањали и хапсили активисте СДС-а и полицијским снагама блокирали зграду општине Добој, а данас би требало да воде истрагу о убиству Гарића - саопштено је из Информативне службе странке.

- Медији блиски власти пласирају неистине о овом суровом злочину да би заштитили убицу, чиме отварају сумњу да су истрага и суђење убици завршени прије њиховог почетка, и то на штету жртве - тврди СДС.

Убиство
Бранислав Гарић убијен је 26. априла хицима из пиштоља у просторијама ОО СДС-а у Добоју, а убиство је починио директор грађевинске фирме "Грађ-промет" из Добоја Рајко Савић.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Politicka svastara

Post by vrsta8472 »

> Usnuo Obama Boga!
> G-din Bog,pita on njega, hoce li biti svjetskog rata?
> Hoce,hoce..Obama bice,bice rata.
> Hocemo li ratovati protiv RUSA,pita on Boga.
> Hocete,hocete ratovati protiv Rusa.
> Ko ce pobjedi,pita on njega.
> Ne mogu reci,vidjeces...
> Hoce li se proizvoditi Coca-Cola poslije rata?
> Hoce,hoce sine,proizvodice se Coca-Cola...
> Koliko ce kostati,pita on Boga.?
> 15 Rubalja sine...
:smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Politicka svastara

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
sagittarius_rex
Posts: 475
Joined: 15.12.2008. 12:17
Location: TUI

Re: Politicka svastara

Post by sagittarius_rex »

Apsolutno tačno, kao da su mene slušali kada sam pričao juče o tome, tužno je to i žalosno ali i istinito. :(
>>>---------------------->>>

User avatar
sagittarius_rex
Posts: 475
Joined: 15.12.2008. 12:17
Location: TUI

Re: Politicka svastara

Post by sagittarius_rex »

Kapetan Dragan neće biti izručen Hrvatskoj
Sreda, 2. septembar 2009. 08:43


Sud u Australiji usvojio je žalbu Dragana Vasiljkovića, poznatog kao kapetan Dragan, na odluku o izručenju Hrvatskoj, gde se tereti za ratne zločine.

Sudsko veće australijskog Federalnog suda prihvatilo žalbu Vasiljkovića, uz obrazloženje da ne postoji "realna šansa" da će on imati pravedno suđenje ukoliko bude izručen Hrvatskoj.

Sudija Federalnog suda u Australiji u februaru je odbacio žalbu Vasiljkovića, na odluku nižeg suda o izručenju i time podržao zahtev hrvatskih vlasti o izručenju.

Sudije su naložile da Vasiljković bude pušten iz pritvora, ali je odluka odložena do petka kako bi se advokatima koji zastupaju Hrvatsku dalo vremena da odluče da li ć uložiti žalbu na odluku suda.

Vasiljković (54), koji je državljanin Australije, u pritvoru je od hapšenja 2006. koje je sprovedeno na zahtev hrvatskih vlasti.

Za dela koja se Vasiljkoviću stavljaju na teret u Hrvatskoj je zaprećena maksimalna kazna od 20 godina zatvora.

Vasiljković je priznao da je bio komandant srpskih snaga, ali je negirao navode da je podređenima naredio da ubijaju i pucaju na civile tokom rata u Hrvatskoj 1991-1993. godine.

(Beta)

:smt006 :smt006 :smt006 :smt006 :smt021 :smt021 :smt021 :smt066 :smt066 :smt067 :smt067 :smt070 :smt070 :smt068 :smt068 :smt071 :smt071 :smt070 :smt070 :smt079 :smt079 :smt079 :smt075 :smt075
>>>---------------------->>>

srbin janez
Posts: 296
Joined: 06.09.2008. 15:23

Re: Politicka svastara

Post by srbin janez »

-
Last edited by srbin janez on 18.10.2010. 04:13, edited 1 time in total.

srbin janez
Posts: 296
Joined: 06.09.2008. 15:23

Re: Politicka svastara

Post by srbin janez »

-
Last edited by srbin janez on 18.10.2010. 04:03, edited 1 time in total.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Politicka svastara

Post by KAMIKAZA »

srbin janez wrote:Slovenci traže spas u Libiji

Posjeta Libiji
Pahor od Gadafija za konja dobio dvije deve
E ti Slovenci,uvjek nekoga prevare :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Re: Politicka svastara

Post by che »

KAMIKAZA wrote:
srbin janez wrote:Slovenci traže spas u Libiji

Posjeta Libiji
Pahor od Gadafija za konja dobio dvije deve
E ti Slovenci,uvjek nekoga prevare :D
Al mozda nisu dvogrbe! :D

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Politicka svastara

Post by vrsta8472 »

Високи функционер СНСД-а и лидер ДП-а разменили теШке оптуЖбе
Чавић је зарђао и опасан! Калабић је плаћена нарикача

Драго Калабић, посланик СНСД-а у Парламентарној скупштини БиХ, тврди да лидер ДП-а и бивши председник РС Драган Чавић нема никакве шансе за успех на наредним изборима јер народ у РС добро памти да га је управо он „завио у црно"
с
Драго Калабић / Драган Чавић

Први глас СНСД-а... Драго Калабић / Доста му СНСД-а и Додика... Драган Чавић

ИНТЕРВЈУ... Драго Калабић , посланик СНСД-а у Парламенту БиХ

Чавић је на недавном страначком конгресу позвао опозицију да заједнички крену у рушење актуелне власти. Калабић узвраћа да је једини циљ лидера ДП-а да „торбу пуну надлежности РС однесе у Сарајево, као што је радио и док је био председник РС"

- Где год је био тај човек, оставио је прљав траг - тврди Калабић.

Какав прљав траг?

- Још грцамо под теретом пљачкашке приватизације Чавићевих тајкуна, а и у мом Прњавору, у којем је отворио фабрику за прераду воде, уместо пијаће воде држимо заврнуте славине, док грцамо у дуговима да вратимо тај милионски крedit.

Чавић тврди да у РС влада корупција?

- Шта он има да прича да у РС влада корупција и једноумље, кад је опште познато да је управо он био шеф Антикорупиционог тима који је имао задатак не да спречава, него да подстиче корупцију. Уместо таквих, паушалних оптужби, боље би му било да објасни своју улогу у дешавањима око Рафинерије нафте у Броду.
а1

Сарајево сања Чавићев повратак

Шта мислите о изгледима Чавићеве партије на идућим изборима?

- Он нема никакве шансе! Понудио је стару причу, старе кадрове и старе проблеме, а на површини га одржава једино жеља за влашћу. Па, цело Сарајево сања о томе да он дође на власт.

Зашто?

- Јер се надају да ће им он, као што је некад радио, доћи на ноге са торбом пуном надлежности РС.

На шта конкретно мислите?

- Управо на том случају види се право значење речи коју нама приписује. То указује и сам састав његове партије - Миленко Врачар, Гојко Савановић... Зар су то нека нова решења?!

Шта њима фали?

- То су, све одреда, људи који су ведрили и облачили у време кад је овде владао страх од безнађа. Све су то Чавићеви стари дужници, који су се у његовој партији обрели само зато да му врате дуг пошто их је, у време своје владавине, постављао на утицајне функције. А иза тих, зарђалих ликова остала је само пустош.

Лидер ДП-а тврди да је СНСД установио партијску припадност као врхунски критеријум кадровске политике у РС?

- Чудно је да то прича човек у чијем је мандату добар део правосудних надлежности РС предат у руке БиХ. Власт у РС нема никаквог утицаја на правосуђе, о чему, уосталом, сведочи и стална фрустрираност премијера Додика разним судским одлукама.

Да ли, како Чавић тврди, у Српској влада једноумље?

- Не знам какав се деспотизам и једноумље привиђа Чавићу. Какво је то једноумље, кад је баш он сваки дан у медијима са неким новим нападом на власт? Уосталом, не знам шта уопште може да приговори овој власти, кад је управо он Додику дао премијерски мандат.

Какве то везе има?

- Он је први рекао да ће ово бити најбоља власт до сада. Сада понаша као неки покајник, што ме тера на помисао да је можда очекивао неку услугу од СНСД-а због тога што је дао мандат Додику. На то је, изгледа, навикао у СДС-у.

ИНТЕРВЈУ... Драган Чавић председник ДП-а

- Председник Демократске партије Драган Чавић затражио је од актуелне власти да открије како су кадрови СНСД-а преплаћивали дугове Рафинерије нафте Брод, те зашто у тајности преговарају о бутмирском пакету уставних промена, упркос томе што званично тврде да је тај процес за њих мртав!

Чавић истиче да су смешне тврдње из СНСД-а да је у свом ДП-у окупио „зарђале" политичаре.

- Смешно је кад нас прозивају људи попут Калабића, који је до сада променио чак четири странке. То прича човек који је био у СДС-у, СНС-у, ДНС-у, па сад СНСД-у - каже Чавић.

Какве везе има то што је Калабић променио доста партија?

- Он је као освежење на политичкој сцени РС, а ми смо, као, „зарђали"! Највеће освежење ће бити кад он нестане са политичке сцене - сматра Чавић.

Калабић каже да ви немате право да говорите о корупцији, поготово због ваше улоге око дугова Рафинерије нафте?

- Те оптужбе су израз провинцијског политичког страха, јер онај ко их изговара припада управо таквом једном миљеу. Оптужбе на мој рачун у вези са Рафинеријом су својевремено и кренуле управо из СНСД-а, иако ја ни у једном тренутку своје политичке каријере нисам био у извршној власти РС.
а2

Нисам зажалио због Додика

Да ли вам је сада жао што сте Додику дали премијерски мандат?

- Ни данас, после свега, нисам зажалио што сам тада дао премијерски мандат Додику јер је такав чин био последица свеукупних политичких односа у РС, односно питање просте већине у Народној скупштини.

Јесте ли очекивали неку противуслугу?

- Нисам очекивао било какву услугу. Да сам то очекивао, прешао бих у СНСД, а не бих формирао ДП.

Били сте председник РС?

- Зар треба да подсећам да је управо актуелна власт обавила ревизију приватизације и да сам ја потпуно чист у тој причи! Уместо тога, било би би јако интересантно видети на који начин су плаћани милионски дугови Рафинерије и, посебно, каква је у свему томе била улога Уроша Гостића, посланика СНСД-а.

На која плаћања конкретно мислите?

- Чеченском бизнисмену Хаџијеву је исплаћено 47 милиона долара дуговања Рафинерије иако, према пресуди лондонског суда, тај дуг износи 35 милиона. Зашто нико из власти данас не прича о изградњи железничке пруге за превоз деривата од Брода до Модриче, која је саставни део уговора о приватизацији НИРС-а.

Мислите ли да Калабић нешто знао томе?

- Калабић очигледно не зна ништа, он је обична плаћена нарикача задужена да се изјауче кад му то странка наложи.

У СНСД-у тврде да за вас навија само Сарајево јер ћете им предавати надлежности РС?

- Посланици СНСД-а су гласали за сваки пренос надлежности РС. Они увек имају једну причу за јавност и другу по којој се понашају.

Имате ли неко доказ за ту тврдњу?

- О томе сведочи и актуелни бутмирски процес, који званично за СНСД и не постоји. Међутим, истина је потпуно другачија. Они су врло активни у томе и то у тој мери да између њих и представника САД и ЕУ „прште" разни предлози уставних промена. Зато ме не би изненадило кад би СНСД данас-сутра бутмирски предлог представио као идеално решење за Србе!

Д. РИСОЈЕВИЋ
http://www.pressonline.rs/sr/vesti/repu ... 4%8Da.html
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Politicka svastara

Post by KAMIKAZA »

DVIJE FUKARE ;NEZNA SE KO JE VECA :D JADNA SMO MI NACIJA;AKO JE NASA BUDUCNOST VEZANA ZA OVU DVOJICU. :twisted:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Politicka svastara

Post by MAXIMUS »

HOĆU SVOJ DEO ! NEĆETE DA ME PREVARITE !

p.s.Maratonci trče počasni krug

p.s.p.s.znam da nije tema film ....
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Politicka svastara

Post by Hirurg »

KAMIKAZA wrote:DVIJE FUKARE ;NEZNA SE KO JE VECA :D JADNA SMO MI NACIJA;AKO JE NASA BUDUCNOST VEZANA ZA OVU DVOJICU. :twisted:

cavic je pametan covjek nasuprot ovog debila !!!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Politicka svastara

Post by KAMIKAZA »

Jeste zato je vise i ukrao :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Okrenuli smo list, bicemo ljuta opozicija!

Post by vrsta8472 »

Интервју, Младен Иванић, председник ПДП-а
Иванић: Окренули смо лист, бићемо љута опозиција!


Лидер ПДП-а Младен Иванић тврди да ће његова партија бити љута опозиција владајућем СНСД и да се неће устезати да истину свакоме „скреше у брк", макар она била и непријатна.
1
Бићу много оштрији... Младен Иванић
Бићу много оштрији... Младен Иванић

Најављујући данашњи Конгрес ПДП-а, Иванић тврди да је и лично одлучио да окрене лист и да постане много оштрији.

- Требало је времена да чланови наше партије и ја шватимо да у нашој јавности нема разумевања за „политичку благост". Такав наступ је код мене био присутан, не због мог или страха ПДП-а, већ због потребе да РС делује јединствено. Али, готово је с тим: ПДП ће дефинитивно бити љута опозиција.

У јавности се стиче утисак да ПДП-у недостаје политичке храбрости?

- Тај недостатак политичке оштрине био је условљен жељом да се РС не дели, а многи су то шватали као слабост. Али, с обзиром на чињеницу да је СНСД преузео пуну власт у РС и да је почео да се ставља знак једнакости између СНСД-а и РС, шватио сам да морамо да говоримо директније. Дошао сам до закључка да од наше финоће неће бити користи за РС, а да странка може да трпи штету зато што људи могу да је протумаче као слабу и неспремну. Поред тога, проценио сам да је време да се директније обраћам бирачима, као и да притисци на РС више нису тако снажни.

Опозиција је најавила заједнички наступ на ванредним локалним изборима за начелника Билеће у јануару идуће године. Шта очекујете од тих избора?

- У Билећи ће се тестирати могућност опозиције да буде истинска алтернатива актуелној власти. Резултат зависи и од тога колико ће опозициони лидери бити присутни у Билећи током кампање, али ово ће свакако да буде озбиљна политичка битка и озбиљан изазов СНСД-у. Иначе, уверен сам у победу заједничког кандидата опозиције.
а

Пашће коалиције на локалном нивоу

Шта ћете говорити бирачима у општинама у којима су ПДП и СНСД у коалицији, с обзиром на то да најављујете да ћете бити део опозиционог блока?

- Локални ниво је специфичан. ПДП је у власти и са СНСД-ом и са СДС-ом на локалном нивоу, а избори који долазе додатно ће закомпликовати ствари. ПДП ће бити љута опозиција СНСД-у и тешко могу да замислим ситуацију да нападам републичку власт у некој општини где су ПДП и СНСД у коалицији, а да они после избора остану заједно. На срећу, ми смо у власти са СНСД-ом у свега четири-пет општина.



Да ли опозиција може да се удружи и на општим изборима?

- Требало би да буде договора. ПДП неће бити проблем, јер немамо некакве посебне услове. Мислим да смо се у основи договорили, а тај договор се своди на то да имамо заједничког кандидата за председника РС и члана Председништва БиХ, док би свака партија појединачно наступила са својим посланичким листама, с тим да се странке обавежу да ће и после избора остати заједно, без обзира на резултате. Ако се направи такав концепт, у који би поред ПДП-а, СДС-а и радикала, ушле и партије које наступају опозиционо, а имају шансу да постану парламентарне, као што су Чавићев ДП, НДС Крсте Јандрића, па и напредњаци и пензионери, верујем да би то била успешна опозиција и да би могла да направи резултат. Наравно, мора се поћи од чињенице да СДС, као партија са највише гласова, мора да буде окосница опозиционог блока.

ПДП обележава 10 година постојања. Да ли сте задовољни постигнутим резултатима?

- Пре десет година, када се на политичкој сцени појавио ПДП, покренути су најпозитивнији процеси у РС. Финансијски систем у РС данас функционише захваљујући реформама које је увео ПДП. Захваљујући ПДП-у, финансијски сектор је уведен ред, а направљена је велика пореска реформа коју данас сви хвале и која је омогућила довољно прихода да сами можемо да се хранимо. Уведен је низ реформи које су омогућиле да функционише систем, а не појединац, и то су кључне ствари за које је заслужан ПДП.

Шта је сврха Сабора?

- Сабор ће означити и почетак кампање, а даћемо назнаке за пет најважнијих области, а то су пензије, здравство, школство, пољопривреда и село и запошљавање. Поред тога, послаћемо поруку бирачима да смо довољно снажни, да смо јачи него што смо били и да смо одлучнији да своју политику спроведемо до краја.

Д. МОМИЋ
Партија друтвене пропасти, двије године буде у власти гдје критикује опозицију, и онда двије године оде у опозицију и критикује власт. Мислим да су изгубили компас и не знају "ђе гоне". Само јаднији од Партије друштвене пропасти биће Додиков привјесак (ДП). Једва чекам Опште изборе, па да видим коме ћесе приклонити Чавић и (ДП) СНСД-у којег сада критикују или СДС-у од кога су отпали :D А шта год да изабере Додиков привјесак Чавић, имаће једну половину странке против себе и ето раскола и ето још једног малог вође, који ће још више да уситни опозицију.

Могао бих да радим као политички аналитичар :smt004

Јадна је ово опозиција!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Politicka svastara

Post by MAXIMUS »

Nažalost je jadna .... jer bez dobre opozicije nema ni dobre vlasti !

VRSTA zaboravljaš jednu sitnicu ... Čavke je od Amera dobio nekakvu plaketu za ,, za razvijanje demokratije ,, ili nešto slično ... na isti način su gurali i Milu , pa je danas gdje jeste ! Pošto sam davno prije tebe bio u SNSDu sjećam se raznih projekata , kurseva , obuke koju su pomagali i finansirali stranci ... nemoj se začuditi ako istu podršku pruže Čavketu , tako da nebi baš bio siguran koliko su jadni !
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Politicka svastara

Post by vrsta8472 »

Велика је разлика између Милорада који је био тада једина здрава опозиција СДС-у и ДП-а који је само "један од многих у опозицији". Ја сам у СНСД-у од 2002-е и сјећам се разних семинара, и предавача из Канаде и Британије. На који начин се ради кампања шта и како. Како СНСД треба да буде проевропска странка, и када је тај "тим" одлучио да кампања СНСД-а буде на латиници. Добро сви знамо како је тада Миле Д. и СНСД прошао. Како вријеме пролази Миле је постајао искуснији и паметнији и схватио је на који начин се може доћи до власти. Тада су времена била другачија, сви смо вјеровали да може доћи до суштинских промјена и другачије смо размишљали, него сада.

Данас, имаш хрпу неки опозиционих странака, са неким својим вождовима који си глуме мале Миле. Д! Рецимо та нова странка ДП. Њу сачињавају људи који су разочарани СДС-ом људи који су разочарани СНСД-ом (и једни у други су били прије љути противници) и неки нови који до сада нису имали политичка искуства и који ће наравно у свој тој причи требати да се сврстају у једну групу или страну. Шта се дешава, у свакој политичкој странци постоје "струје", ова или она, али у почетку не смије бити таквих подјела на ове или оне, што примјер ради у самом СНСД-у прије уједињења са ДПС-ом није било. Тек касније настају фракције које су заузеле рововске положаје и гдје није било попуштања ни са једне стране. Некако је Миле својим ауторитетом то успио за замаскира, сакрије, али да се осјети тај утицај ДПС-а у СНСД-у осјети. Чавић је у оснивање странке кренуо са људима који иза себе имају прљаву политичку прошлост, није кренуо са неким особама који се жљени пројмене а не само ухљебљења, и као такви не зидају грађевину на здравим темељима. Све је то идеално, док се мами чланство, приче су идеалне, али вријеме ће показати своје и то ускоро.

Рецимо, баш ме интересује како ће Че који је члан ОО ДП-а и предсједник МО ДП-а Штрпци, реаговати ако нпр. ДП буде у колаицији са СНСД-ом а како у коалцији са СДС-ом. Ако сви знамо да је он био у СНСД-у од оснивања и свим срцем се борио против СДС-а и онда га на крају СНСД шутне у дупе и избаци, могу мислити како ће се понашати ако оду у колаицију са СНСД-ом или пак обрнути случај са СДС-ом и њиговим бившим члановима. Како год да буде, биће Чавићу као у Хугу "Изабери један број, и сгурно ћеш погријешити" хахаха, само требаће добро да се пазе "Мордане"!!!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Post Reply