N o s t a l g i j a . . .

Drugim riječima buvlja pijaca.

Moderators: vrsta8472, Hirurg

Post Reply
User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

N o s t a l g i j a . . .

Post by Mr X »

Dragi moji ovdje možete da napišete sva svoja sjećanja dobra i loša,sve što vam ne dostaje,sve što Vas raduje od same pomisli na dobra stara vremena: BIVŠA JUGA

http://www.youtube.com/watch?v=J-UcLhbsDTU
Image

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Veliki sam nostalgičar što se tiče onih "sletova" što su se održavali za 25. maj!
Image

User avatar
odlikas7450
Posts: 305
Joined: 18.05.2007. 11:30

Post by odlikas7450 »

Posto zivim far far away, normalno je da me nekada uhvati nostalgija. Posebno kada cujem neke dobre stare pjesme koje me vezuju za neke lijepe dogadjaje. Nigdje se nije zivjelo kao u bivsoj Jugi

cirus
Posts: 122
Joined: 03.06.2007. 13:00
Location: preko bare

Post by cirus »

Nedostaje mi toplina i jednostavnost nasih ljudi.Imali sta ljepse nego sici niz Prnjavor od pet lampi do zanatskog i zdraviti se sa pola grada,jel moje je misljenje da grad ne cine ulice i zgrade nego ljudi koji u njemu zive.Fali mi brate Prnjavor uvjek je bio i ostao najdrazi mi grad. :smt049

dado malta.
Posts: 11
Joined: 24.02.2007. 18:38

Post by dado malta. »

nostalgija je moj svakodnevni prijatelj vec jace od 3godine.
za te 3 g.neverujem da je prosao dana da ja nisam pomislio na svoju kucu,na nas prnjavor,zanacki c,i na svoje prijatelje.
imam 22 godine sa nepunih 19 sam otisao iz toploga doma,ostavisi majku oca i brat.
Promenio sam dve drzave do sada(italija,malta)upoznao sam svakakvih ljudi,a sto se tice jugoslovena recicu vam da se razlikujemo mnogo od drugih,naj cisti smo.
prnjavorcani.

A sada se i priblizava taj dan da se vratim kuci nakon 3 i po godine.
samo mozete da zamislite kako je meni,svako jutro ustajem,i pomislim
kada ce taj AUGUST

NIKO OD MOJE FAMILIJE NEZNA KADA TACNO DOLAZIM ,
DA LI DA IM KAZEM ILI DA NAPRAVIM IZNENADJENJE????
STA VI MISLITE??????????????

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

dado malta. wrote: NIKO OD MOJE FAMILIJE NEZNA KADA TACNO DOLAZIM ,
DA LI DA IM KAZEM ILI DA NAPRAVIM IZNENADJENJE????
STA VI MISLITE??????????????
Iznenadi jih dado,samo ako neko u familiji ima loše srce,onda se ipak prije najavi,ali iznenađenje će biti ne opisivo,posle tri ipo godine.
Pozdrav!
Image

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Sve je bilo predivno,smio si svagdje da ideš i prespavaš,ali nisi smio da mnogo pričaš protiv tadašnje vlasti,a u današnja vremena smiješ svašta da pričaš i da kenjaš (s oproštenjem),ali nesmiješ baš svagdje da ideš...
Image

dado malta.
Posts: 11
Joined: 24.02.2007. 18:38

Post by dado malta. »

Mr X wrote:Sve je bilo predivno,smio si svagdje da ideš i prespavaš,ali nisi smio da mnogo pričaš protiv tadašnje vlasti,a u današnja vremena smiješ svašta da pričaš i da kenjaš (s op
roštenjem),ali nesmiješ baš svagdje da ideš...


smijes da ides ali NEMOZES.
I TO JE RAZLIKA

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Pa dobro, Juga je bila fina prilika da svi sazrimo kao narodi , i da se u procesu stvaranja drzava prilikom pada komunzima razdvojimo kao sav normalan svijet i ostvarimo prosperitet.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

Veliki sam Jugo-nostalgicar mozda zbog toga sto sam svoje tinejdzerske dane provodio krajem zlatnih 80-tih pa pamtim samo ono najljepse ! Crveni pasos .. grad pun nasmijanih ljudi .. raja ova protiv raje one .. svirke u domu kulture .. i jos mnogo sitnica i velikih (dobrih i losih) stvari ........ Medjutim poslije ovog zadnjeg rata i ovog sadasnjeg ,,mira,, shvatio sam da je to jedna proslost i samo lijepa uspomena na jedan ne dosanjan san ... Kada budem svojoj djeci pricao o komadicu tog sna , vjerovatno ce slusati iz kurtoazije ali u sustini nece shvatiti poentu kompletne price ... Danas sam Srbin i Pravoslavac volim svoje i postujem tudje ... nismo braca , jos manje smo jedinstveni ... izgleda da tako mora biti htjeli mi to ili ne ...
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

MAXIMUS wrote:Veliki sam Jugo-nostalgicar mozda zbog toga sto sam svoje tinejdzerske dane provodio krajem zlatnih 80-tih pa pamtim samo ono najljepse ! Crveni pasos .. grad pun nasmijanih ljudi .. raja ova protiv raje one .. svirke u domu kulture .. i jos mnogo sitnica i velikih (dobrih i losih) stvari ........ Medjutim poslije ovog zadnjeg rata i ovog sadasnjeg ,,mira,, shvatio sam da je to jedna proslost i samo lijepa uspomena na jedan ne dosanjan san ... Kada budem svojoj djeci pricao o komadicu tog sna , vjerovatno ce slusati iz kurtoazije ali u sustini nece shvatiti poentu kompletne price ... Danas sam Srbin i Pravoslavac volim svoje i postujem tudje ... nismo braca , jos manje smo jedinstveni ... izgleda da tako mora tako biti htjeli mi to ili ne ...
MAXIMUS sve sam isto kao i ti prošao...naj ljepše godine su bile 80-e garant su to bile naj zlatnije godine posle 2. svjetskog rata i da nije bilo ovih nesrećnih vremena 90-ih ko zna gdje i šta bi danas bili.Toliko žalim za tim vremenima!
Image

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

Mr X wrote: MAXIMUS sve sam isto kao i ti prošao...naj ljepše godine su bile 80-e garant su to bile naj zlatnije godine posle 2. svjetskog rata i da nije bilo ovih nesrećnih vremena 90-ih ko zna gdje i šta bi danas bili.Toliko žalim za tim vremenima!
Neko zali za tim vremenom a neko ne ... jedno je sigurno !!! Ta vremena se nece ponoviti !!!
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

MAXIMUS wrote:Neko zali za tim vremenom a neko ne ... jedno je sigurno !!! Ta vremena se nece ponoviti !!!
To je 1000 000 % da se nikad,ali baš nikad neće ponoviti zlatna vremena i zlatne 80-e...
Image

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Kad pogledam ovo i čujem pjesmu,sav se naježim...

http://www.youtube.com/watch?v=wD7o1QWQ ... ed&search=
Image

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Tri lika koja su definitivno za.ebali svu stvar......POGLEDAJTE


http://www.youtube.com/watch?v=rG_XxXUGV9A
Image

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Oni dole na podrucju Bosne mozda i ne nostalgisu toliko ali ovi koji su daleko od svojih korijena i te kako.Ali nije to nostalgija za Jugom ili za novopecenim drzavama,to je ljudi moji nostalgija za ljudima.Ne slazem se sa Maximom da nismo braca.Nismo svi pucali i mrzili,sto to neko nije imo sanse ili sto to neko nije htio.Ja vala kad pricam sinu i kceri o tatinoj mladosti,to su uvijek isti ljudi koji su mi bili drugovi i braca,nema tu brisanja,jer moja braca i drugovi nisu bili katili a bili su druge vjere.E vala ima nas i takvih,jeli tako Maxime. SEHA.

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Danas sam slučajno tražeći nešto našao svoju udarničku značku sa ORA iz daleke 1984 godine kad sam ju dobio kao klinjo,naj mlađi udarnik tada u opšte od 4500 brigadira.
Eh,gdje su ta lijepa vremena i hoćeli se ikad vratiti? Odgovor: NIKAD!
Image

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

seha wrote:Oni dole na podrucju Bosne mozda i ne nostalgisu toliko ali ovi koji su daleko od svojih korijena i te kako...........Ja vala kad pricam sinu i kceri o tatinoj mladosti,to su uvijek isti ljudi koji su mi bili drugovi i braca,nema tu brisanja,jer moja braca i drugovi nisu bili katili a bili su druge vjere.E vala ima nas i takvih,jeli tako Maxime. SEHA.
Ja sam aludirao na ,,brastvo i jedinstvo,, !!! Vjerujem da osjecas kako pises ali si dobro primjetio na pocetku posta ,, koji su daleko od svojih kuca ,, ... vjeruj mi da je mnogo teze ovde sacuvati zdrav razum i biti tolerantan poslije svega ... svakodnevno politicarenje , raznorazni primjeri ovakvih i onakvih , vracanje na rat , uzajamne optuzbe ... toliko je toga negativnog na ovim prostorima da je skoro ne moguce razmisljati u pravcu ,,brastva i jedinstva,, !!! Normalnom covjeku ostaje samo da pokusa sabrati u glavi ko je , sta je i da se suzdrzi bilo kakvih komentara jer moramo biti svjesni da svugdje ima dobrih i losih ljudi ... a da li ce dobri ljudi prevladati u svim taborima i stvoriti medjusobno razumjevanje i postovanje ... cuce se !!!
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
Kundacarka mara
Posts: 1526
Joined: 07.03.2007. 17:29
Location: tu je,ako ne i blize...

Post by Kundacarka mara »

Imam jednog jugo nostalgicara u kuci,koji mi trubi o toj jugi kao o raju...krisom spomene i par negativnosti ali uvjek prevladaju ona poyitivna sjecanja.Te drzave se i ne sjecam zbog deficita sa godinama ali kako moj stari kaze moglo se zivjeti pristojno od svog rada.
Ta dryava,cini mi se,mogla je se odryati da je u pravo vrijeme usljedio pravilan zaokret,ali kako nije sad svi,htjeli priznati ili ne ispastamo zbog toga.

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

Vazno je da su nostalgicari oni koji su vani i koji i sada mogu pristojno da zive od svog rada... Ma daaajte ljudi, kakva crna nostalgija, ako si iole normalan i emancipovan, da bilo gdje odes isto ti se hvata... Mozda je samo malo teze raditi kod svaba... Kao bojagi... Sad im je tamo lijepo, kad dodju u otadzbinu izbace kajle i ruku kroz prozor svog novom BMW-a oliti mercedesa, puste Sinove Manjace i ozhezhi... E to je za njih nostalgija... Nije to nostalgija, to je nemogucnost integracije u novo drustvo sa drugacijim sistemom vrijednosti... Toliko o onim koji su negjde vani a seru o nostalgiji... A ovo Bratstvo i Jedinstvo? Zar se jos nismo osvijestili? Jeste, mnogo je teze sacuvati zdrav razum tamo, samo je pitanje sta je zapravo zdrav razum... Da, cuce se...

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Ljudi moji ovo kad vidim,samo me srce zaboli...

http://www.youtube.com/watch?v=d5rUjGB_do8
Image

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »


User avatar
odlikas7450
Posts: 305
Joined: 18.05.2007. 11:30

Post by odlikas7450 »

Sheki, da li ti uopste znas sta rijec nostalgija znaci?

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

Hajd` evo ti meni objasni? A sa sam ja htio da kazem pise u mom prethodnom odgovoru na ovu temu...

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

Sheki wrote:Hajd` evo ti meni objasni? A sa sam ja htio da kazem pise u mom prethodnom odgovoru na ovu temu...
Malo si preko mjere ogorcen ... neznam zbog cega ali nije rjesenje pljunuti na sve prije i poslije ! Postujem tvoje ,,gadjenje,, u par navrata se i meni svasta nesto ,,gadilo,, u ovoj zemlji i ljudima ali na kraju ipak nedam da prevladaju lose misli i osjecanja i uvjek pokusavam izvuci bilo sta dobro !!!
Tako zivot izgleda prihvatljiviji za ziviti !!! 8)
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

Post Reply