Rad u inostranstvu

Drugim riječima buvlja pijaca.

Moderators: vrsta8472, Hirurg

Post Reply
JARAC
Posts: 50
Joined: 25.07.2007. 16:24

Rad u inostranstvu

Post by JARAC »

STA MISLITE KAKAV JE ZIVOT ZAPOSLENIH U INOSTRANSTVU?
POZDRAV PRNJAVORCANIMA IZ SÖLDENA

Elmar
Posts: 639
Joined: 27.04.2007. 23:13
Location: Prnjavor

Re: RAD U INOSTRANSTVU

Post by Elmar »

JARAC wrote:STA MISLITE KAKAV JE ZIVOT ZAPOSLENIH U INOSTRANSTVU?
Evo ja mogu reci da posla ima. Uvijek ima posla ovdje u Svedskoj i lako ces dobiti ako si voljan da radis. Lagano nije, svi mislu da nama u Inostranstvu sipa pare :roll:

Imam dobre plate a zato imamo veliku kamatu. Visoke cijene i dobar standard zivota.
Isto tako realne ljude i normalne ljude kojima se moze pricati o svemu. Nama na balkanu fali realnost i nista se neradi korektno.

cirus
Posts: 122
Joined: 03.06.2007. 13:00
Location: preko bare

Post by cirus »

Sve ovisi kakav si zivot napravis da bude.Ovdje u Australiji neki pokusaju da steknu sto vise posvecujuci sav svoj zivot novcu i kapitalu, a na drugoj strani imas ljude koji sa malo rada zive i provode svoje slobodno vrijeme uzivajuci u blagodetima koje mu ova zemlja pruza.Tako da mislim da nema bitne razlike gdje ko zivi (vani ili kuci) vec kvalitet zivota kojim zivi.

User avatar
alibaba
Posts: 81
Joined: 22.09.2006. 00:21
Location: austrija

Post by alibaba »

Ja mislim ovako:

Niko od nas, mislim, nije otisao od kuce iz "bijesa".
Ili nas je sila otjerala ili smo otisli "trbuhom za kruhom"!
Kako nam je sada u inostranstvu je vrlo razlicito kod svakog od nas.

Ima nas sto proklinjemo "svabe" sto kod njih moramo da radimo i da se patimo da bi zaradili novac koji ulozimo ili potrosimo "dole" izmedju sezone(najcesce April+ Mai ili Oktobar+Nov).
To znaci Riljaj Lazo 8-9 mjeseci da bi "uzivao 3-4mj.

Ima nas i "baustelaca" (ljudi koji rade na gradjevini).
Mnogi misle da je to pogrdan naziv za ljude u inostranstvu. Medjutim kada se prevede onda se vidi da i u Prnjavoru ima dosta ljudi od tog zanata i po meni tu nema nista lose.

Baustelci i ljudi sto rade u firmama imaju privilegiju da vise ljeti idu na odmor i da budu za novu godinu i Bozic kuci. Kako im je to zavisi kako su se organizovali ovdje. Znaci da li su sa familijom tu ili trce svakog drugog vikenda kuci. pa opet nikakav na posao u ponedeljak.

Ima nas i takvih sto su se organizovali da u stavari ovdje u inostranstvu zive a samo na odmor pomalo dodjemo u rodni kraj. Znaci ovdje zaradjujes zivis i trosis, imas stan ili kucu i to je to.

Vjerovatno ce se pojedini ovdje prepoznati.

Ja zelim svakome ko je u inostranstvu da ízvuce sve najbolje od zivota, nema veze kojoj od ovih grupa koje sam nabrojao pripada(a ima ih jos).

Pozdrav svima

User avatar
KP
Posts: 1620
Joined: 12.07.2007. 22:43
Location: KP

Post by KP »

cirus wrote:Sve ovisi kakav si zivot napravis da bude.Ovdje u Australiji neki pokusaju da steknu sto vise posvecujuci sav svoj zivot novcu i kapitalu, a na drugoj strani imas ljude koji sa malo rada zive i provode svoje slobodno vrijeme uzivajuci u blagodetima koje mu ova zemlja pruza.Tako da mislim da nema bitne razlike gdje ko zivi (vani ili kuci) vec kvalitet zivota kojim zivi.
u pravu si!
Image

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Ausie je super opiso,upravo kako ko hoce ili jos bolje kako je ko naucio da zivi odprije.Ja mislim da ima puno vise naroda koji zivi zajebano da bi ustedio a za zivot puno bas i ne mare.Ko je naucio na rostilj i kapljicu zeste taj jakako zna uzivat,pa onda mu vise ni inostranstvo nije inostranstvo.A i relativno je besmisleno vise zemlju u kojoj zivis petnaestak godina zvati tudjinom. Pozdrav... Seha...

User avatar
BLUSALTER
Posts: 3
Joined: 03.08.2007. 17:40
Location: NEW YORK
Contact:

e ovakav

Post by BLUSALTER »

Ja zivim u New York- a rodom sam iz prnjavora ko god ima priliku da bezi odavde neka ne razmislja ni sekudne TO JE MOJ SAVJET i sada zamislite kako je meni pozz SANJA!!!
-S-E-X-

User avatar
BLUSALTER
Posts: 3
Joined: 03.08.2007. 17:40
Location: NEW YORK
Contact:

e ovakav

Post by BLUSALTER »

Ja zivim u New York- a rodom sam iz prnjavora ko god ima priliku da bezi odavde neka ne razmislja ni sekudne TO JE MOJ SAVJET i sada zamislite kako je meni pozz SANJA!!!
-S-E-X-

User avatar
KP
Posts: 1620
Joined: 12.07.2007. 22:43
Location: KP

Re: e ovakav

Post by KP »

BLUSALTER wrote:Ja zivim u New York- a rodom sam iz prnjavora ko god ima priliku da bezi odavde neka ne razmislja ni sekudne TO JE MOJ SAVJET i sada zamislite kako je meni pozz SANJA!!!
Pa u NY ti je gore nego u tvom rodnom kraju,zato nemoj da pričaš gluposti,umesto da hvališ ti pljuješ-nemoj tako. :smt102
Image

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: e ovakav

Post by MAXIMUS »

[quote="KP"][quote="BLUSALTER"]Ja zivim u New York- a rodom sam iz prnjavora ko god ima priliku da bezi odavde neka ne razmislja ni sekudne TO JE MOJ SAVJET i sada zamislite kako je meni pozz SANJA!!![/quote]
Pa u NY ti je gore nego u tvom rodnom kraju,zato nemoj da pričaš gluposti,umesto da hvališ ti pljuješ-nemoj tako. :smt102[/quote]


Ma ona zivi u NY-ku koliko ja u Banja Luci ... jedno 50km od centra :lol:
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
KP
Posts: 1620
Joined: 12.07.2007. 22:43
Location: KP

Post by KP »

:smt042
Image

Sneza
Posts: 842
Joined: 19.01.2005. 05:17
Location: Prnjavor

Re: e ovakav

Post by Sneza »

BLUSALTER wrote:Ja zivim u New York- a rodom sam iz prnjavora ko god ima priliku da bezi odavde neka ne razmislja ni sekudne TO JE MOJ SAVJET i sada zamislite kako je meni pozz SANJA!!!

:roll: dobojkkka :roll: :?:

:shock: BLUSALTER :shock:

User avatar
zozon
Posts: 2768
Joined: 23.06.2002. 22:17
Location: Mjesto, nego sta........
Contact:

Post by zozon »

I meni je to palo na pamet!! :lol: :lol:
You must not know 'bout me...

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Re: e ovakav

Post by Hunter »

BLUSALTER wrote:Ja zivim u New York- a rodom sam iz prnjavora ko god ima priliku da bezi odavde neka ne razmislja ni sekudne TO JE MOJ SAVJET i sada zamislite kako je meni pozz SANJA!!!
Mozes da bjezis, ali ne mozes pobjeci! HAHAHAHA
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

cirus
Posts: 122
Joined: 03.06.2007. 13:00
Location: preko bare

Post by cirus »

Od cega da bjezis?Svi mi mislimo da je trava zelenija sa one strane ograde.

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Post by Darius »

Baustell forever :D

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

cirus wrote:Od cega da bjezis?Svi mi mislimo da je trava zelenija sa one strane ograde.
Ali je najbolja ona koja je u nasem dvoristu...
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
sena internetusa
Posts: 754
Joined: 17.08.2007. 10:07
Location: NIGDJEZEMSKA

Post by sena internetusa »

kako kome ja platu potrosim prije prvog,pa onda razmisljam gdje je

User avatar
GROMOGLASNIK
Posts: 176
Joined: 02.12.2006. 21:21

Post by GROMOGLASNIK »

Hunter wrote:
cirus wrote:Od cega da bjezis?Svi mi mislimo da je trava zelenija sa one strane ograde.
Ali je najbolja ona koja je u nasem dvoristu...
Tako je kad se dusa zazeli, nepostoji vise inostranstvo.
------------------------------------------
Izgubio sam srce u borbi

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

sena internetusa wrote:kako kome ja platu potrosim prije prvog,pa onda razmisljam gdje je
Ja razmisljam vec iduci dan gdje je nestala !!! :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Post by murgo »

moje misljenje je da je svako "kovac svoje srece"
Ja sam vec skoro 25 godina u inostranstvu i lijepo mi je ovdje. Zivot nije lak ali cu ovde ipak ostati i ako dozivim penziju. Pravo imaju svi koji pisu da nas u inostranstvu ima DVIJE GRUPE. Poznajem nekoliko nasih koji godinama zive u jednoj sobici, stede od usta da bi naravili kucu u rodnom kraju koju koriste maksimalno mjesec dana u godini i kad bi mogli da uzivaju stecenu penziju umru...

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

A ZNATE STA JE REKAO MOJ DOBRI PROFESOR DJOLE ZA TO INOSTRANSTVO !!! :D NEZNATE HA !!!
E VOLIO JE DA REKNE "ZNAS MALJI JA BI TI SAD ZA TVOJE ZNANJE DAO JEDINICU ALI TI CES ONDA OTICI U INOSTRANSTVO BITI JEDNU DVIJE GODINE ;DOCI SA DOBRIM KOLIMA; I JEDVA CEKATI DA JA NAIDJEM KRAJ NEKE JARUGE ;DA BI ME TI SA TOM LIMUZINOM UPRSKAO; E ZATO NECU EVO TEBI DVICA PA DA SE PATIS !!!" I TAKO JA ZAVRSI SREDNJU SKOLU !!! :lol:
A DJOLE OSTADE DJOLE LJUDINA DO JAJA !!! BAR SAD KAD SAM OVOLIKI PORASTAO !!! :smt005 MA BIO JE SUPER KOLIKO SAM GA SAMO PUTA CUSNUO DOK JE CEKAO U REDU SA NAMA ZA CENINE KIFLE !!! :D
A evo i jos jedne pricice .
Izvede mene Djole pred tablu da odgovaram , i ja sav tuzan kazem , "ma gdje danas profesore ,na danasnji dan kad mi je najteze"; on se uzvjeri pa kaze " pa dobro a sta je to danas" :D a ja sav ozbiljan "pa jel vi neznate Kenedija su ubili" gleda on i kaze ajde na mjesto, taman ja podjem sav sretan a on ce kao iz topa:" malji pa to je bilo prije dvadeset godina" ;eh profesore pa ja ga nisam jos prezalio. :D TO SAM U TO VRIJEME CUO OD ONOG LUDAKA BERTINOG ALI ON NIJE SMIO DA PRIMJENI PA SAM MORAO JA ;E STO SU ME SOLUFI BOLJELI DOK ME DJOLE VUKAO U ZBORNICU !!! :?
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

cirus
Posts: 122
Joined: 03.06.2007. 13:00
Location: preko bare

Post by cirus »

Berto je imao njih vise.Na kog si mislio?(onda cu ti otkriti godine).

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

:smt005 ONAJ STO JE NAJVISE PONAVLJAO RAZREDE; KO SA NJIM NIJE ISAO U SKOLU SUMNJAM I DA JE ISAO !!! :lol: :lol:
AL NISAM NJEGOVA GENERACIJA; DIREKTNO :D ON JE STARIJI A JA SAM BIO POKUSNI KUNIC OD NJEGA I NJEGOVE KLAPE ;INACE SU AKO NE SLUSAS PADALE CVOKE KAO KISA !!! :?
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

KAMIKAZA wrote:A ZNATE STA JE REKAO MOJ DOBRI PROFESOR DJOLE ZA TO INOSTRANSTVO !!! :D NEZNATE HA !!!
E VOLIO JE DA REKNE "ZNAS MALJI JA BI TI SAD ZA TVOJE ZNANJE DAO JEDINICU ALI TI CES ONDA OTICI U INOSTRANSTVO BITI JEDNU DVIJE GODINE ;DOCI SA DOBRIM KOLIMA; I JEDVA CEKATI DA JA NAIDJEM KRAJ NEKE JARUGE ;DA BI ME TI SA TOM LIMUZINOM UPRSKAO; E ZATO NECU EVO TEBI DVICA PA DA SE PATIS !!!" I TAKO JA ZAVRSI SREDNJU SKOLU !!! :lol:
A DJOLE OSTADE DJOLE LJUDINA DO JAJA !!! BAR SAD KAD SAM OVOLIKI PORASTAO !!! :smt005 MA BIO JE SUPER KOLIKO SAM GA SAMO PUTA CUSNUO DOK JE CEKAO U REDU SA NAMA ZA CENINE KIFLE !!! :D
A evo i jos jedne pricice .
Izvede mene Djole pred tablu da odgovaram , i ja sav tuzan kazem , "ma gdje danas profesore ,na danasnji dan kad mi je najteze"; on se uzvjeri pa kaze " pa dobro a sta je to danas" :D a ja sav ozbiljan "pa jel vi neznate Kenedija su ubili" gleda on i kaze ajde na mjesto, taman ja podjem sav sretan a on ce kao iz topa:" malji pa to je bilo prije dvadeset godina" ;eh profesore pa ja ga nisam jos prezalio. :D TO SAM U TO VRIJEME CUO OD ONOG LUDAKA BERTINOG ALI ON NIJE SMIO DA PRIMJENI PA SAM MORAO JA ;E STO SU ME SOLUFI BOLJELI DOK ME DJOLE VUKAO U ZBORNICU !!! :?
Ja ja a da nema Dole,nista od moje skole
Da mu nisi brao kukuruze sa beracem,da prodes :smt005
Image

Post Reply