Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Svjetska politika a i šire

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
schwabo No1
Posts: 658
Joined: 25.05.2009. 15:06

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by schwabo No1 »

Путнички авион није погођен ракетом земља-зрак, за што се окривљује прориска страна, или сама Русија. Све те ракете имају кумулативно дејство и не наносе оштећења каква су уочена на малезијском авиону.
"Предмети при великој брзини" недвосмислено указују на пројектиле топа ГШ 30-1 који се уграђују у авионе типа СУ27 какве има Украјина. Почетна брзина зрна премашује три маха, а домет је неких 1800 метара, што значи да никако није могао бити гађан са земље.
Треба ли још нешто рећи, осим да нашој опозицији овакви детаљи пролазе покрај ушију. Важно је да су се ставили на страну федералних медија који најатрактивнији музичко-сценски ансамбл на свијету "Донски козаци" називају терористима и паравојном формацијом.

User avatar
aleksandar76
Posts: 293
Joined: 09.01.2012. 12:23

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by aleksandar76 »

Pa, Švabo ti si pobrkao temu ;), nisu ovo izbori 20014!
A ko je srušio avion su još uvjek predpostavke, moje su recimo da su ih srušili pijani kazaci (ne kozaci ) jer samo se lud čovjek može radovati obaranju aviona nekih sat- dva vremena pa kad su vidjeli da je to ipak bio putnički povukli "glavu u ramena" i uperali prst u druge! Kad im to nije išlo od ruke k..čevito su rekli da tom avionu tu nije bilo mjesto - da je trebao da leti negdje drugdje -jer se "et ovdje puca" !!??
Samo Lazanjski (izduvali vojni komentator-nažalost-cijenio sam ga ) ima svoje vizije i vrađbine Mare gatare a i pri tom svoje slijedbenike , s tim da u zadnjih 15 godina analize su mu za čistu jedinicu!
A one "umjetnike" stavi u kulturno umjetnička društva - nije ih Mile pozvao na dizanje ustanka ;) !
Image

User avatar
schwabo No1
Posts: 658
Joined: 25.05.2009. 15:06

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by schwabo No1 »

Немој, Ацо, да нас мој сасвим добронамјеран пост доведе у ситуацију да подозриво гледамо један на другог. Морам ти рећи да сам Тараса Буљбу прочитао још као дванаестогодишњи дјечак. Не знаш ти колико емоција изазива у дјечаку љетна ноћ, електрана је у десет сати три пута жмирнула и погашена су сва свјетла. Још само зрикавци са ливаде и жабе у Клађама ремете тишину пред спавање.
А онда кроз отворен прозор прелије мелодија добро избалансираних гласова
"А моја маљенка, љупка солоденка
срид поточки не прихајааај..."
То Ромко, Миро, Владо и дружина, на повратку са игранке у Бабановцима, дају себи одушка чим су прошли поред куће Миле Чолића и кренули према Радуњевцу. И што се више пењу пјесма постаје шира, допире даље, чује се и на Вијаци:
"Лушце було, лушце було
не љубем те..."
и полако у собу, умјесто пјесме улази сан...
(не замјери на мом лошем презентирању пјесама, тако сам запамтио, али мелодију никада заборавити нећу)

Не доводи у питање моје расположење према Галцијанима, то је давно усађено у најранија дјечачка сјећања. Не може то промјенути ни читава флота срушених авиона.

А да ли казаци, или козаци, хатаман или атаман... Пусти то. Анализа ће нас довести до оног Пољака Сигмунда и до Хмељницког и до оних католичких попова што их Пољаци населише по Кијеву и около њега. Знам ја да запорожац није марка руског аута из шездесетих.

Да ли казаци или козаци, свеједно. Играју и пјевају ванземаљски. Чак и они Черкези којим се Маланка тако обрадовала 42.

User avatar
aleksandar76
Posts: 293
Joined: 09.01.2012. 12:23

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by aleksandar76 »

Nema potrebe za raznoraznim pogledima ;) samo mislim da tvom postu nije mjesto na ovoj temi- jer se previše uzburkale "strasti " pred izbore, pa se ubacuju i žabe i babe.
Da, svi vole "galcijane" znaju sve "galcijanske "pjesme, igre, zabave al mi se uz ovu krizu svi odjednom nešto "porusili" pa su i "Tarasa Buljbu" svrstali u ruse(pišem ih namjerno malim slovom ), igre su postale - , pa i pjesme -ruske , a od starih "galcijana" ostao je Sigmund i Vojtila- da nas sa njima poredite :(.
Ružno je gledati svoje sugrađane koji su nekad ne tako davno pljeskali, igrali i pjevali zajedno sa "galcijanima" , danas se svrstavaju u neku rusku braću - gledaju na Ukrajince kao fašiste (mada nemaju nijednog razloga da tako misle).
Koju Švabo rusku - al pravo rusku pjesmu znaš? Da je napisao rus i da je popularna u rusiji- naravno osim onih proleterskih? Znaš li kad već spominješ Zaporožje i kozake (pa rus-kazak) protiv koga su se oni borili i ko su ustvari bili? Znaš li da je Ekatarina velika preselila veliki broj kozaka i njihove familije (nasilno) u Kuban?
Zašto bi ruska carica prebacivala svoj narod samo 400-500 kilometara? Koje igre igraju ti ruski kozaci (kazaci)? Jesi li čuo za hopak?
Na vrh mi je glave dobrih "galcijana" i tapšanja po ramenu! Pogledaj statistiku broja stanovništva Carske rusije, a pogledaj statistiku poslije drugog svjetskog rata u SSSR pa će ti biti malo više jasnije. Kao što Amerikancu kad kažeš za Srbina ,hrvata il crnogorca ili bilo koji narod sa ovih prostora on sliježe ramenima - govori da je to isto, al ne razumijem da se olako naši građani poamerikanizuju a nisu preko bare!
Ako su svi Jugosloveni bili samo Srbi onda su i svi Sovjeti bili rusi !!!!
Image

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by svraka »

aleksandar76 wrote:Ako su svi Jugosloveni bili samo Srbi onda su i svi Sovjeti bili rusi !!!!
Sutra bi trebao da se iz haškog zatvora vrati jedan od najumnijih Srba današnjice. Naravno radi se i o jednoj od najkontraverznijih ličnosti. Sutra bi trebao da se vrati u Srbiju veliki, neprevaziđeni, neustrašivi vojvoda, Šešelj Vojislav. Poštovan i omalovažavan, obožavan i preziran, u svakom slučaju čovjek respektabilnog obrazovanja i velike inteligencije. Zašto ga ovdje pominjem? Jednostavno! Da bih parafrazirao neke njegove stavove. Stavove jedne veoma obrazovane persone, bez ikakve sumnje. Veliki vojvoda je rekao da su Hrvati zapravo pounijaćeni Srbi. Crnogorci čak i na kapi, koja je dio nacionalne nošnje, imaju četiri ocila. Očito su Srbi. Za Makedonce i Grci kažu da su Južni Srbi, a Makedonce kao naciju, i Makedoniju kao državu, ne spominju ni u snovima. Tuđman reče da su Muslimani "hrvatsko cvijeće", aludirajući time da se radi o istom narodu, samo druge vjere. A pošto smo već apsorvirali da su Hrvati zapravo pounijaćeni Srbi, to implicira da je i "hrvatsko cvijeće" zapravo srpskog porijekla, oliti podrijetla.

I pored svega, mislim da je apsurd tvrdnja da su svi Sovjeti bili Rusi. Izvinjavam se što sam "Rusi" pisao velikim slovom. To nije samo zbog gramatičke ispravnosti, već i zbog poštovanja prema tom velikom narodu. Velikom po svim dostignućima kojima se ljudski rod može ponositi. Nikada neću riječ Nijemac napisati malim slovom, i pored svih zala koje su ovdje učinili. Isto kao i Turčin, uvijek velikim slovom. Iako su na ovim prostorima počinili nezamisliva zla, to su narodi koji su zadužili čovječanstvo mnogim dobrim stvarima. Razmišljam pozitivno. Delam pozitivno. I ti bi mogao. Pusti tu patološku mržnju prema Rusima, nikakve koristi od toga. Svi su griješili. I tvoji su griješili. I moji su griješili. Najveći je grijeh ponavljati greške.

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by corkan »

Image
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by grlica »

Svrale ako ćemo tom tvojom računicom prvo je bio Kijev pa onda Moskva.Nije to patološka mržnja -- pogrešna procjena.
Ne možeš reći nekom Bošnjaku da nema nikakve veze sa Kotromanićima a kamoli odrediti šta je starije kokoš ili jaje.
Mržnja je na autokratiju prije svega ili na neograničenu vladu samo jednog čovjeka. Zamjeraš Dodiku sistem koji je stvorio i njegovo vladanje a podržavaš jednog istog takvog :wink: U tome je kvaka :wink:
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by KAMIKAZA »

Sve ce biti dobro,sad se u pregovore sa EU ukljucio Gorbacov :D zna on kako treba,nije mu to prva zemlja koju je prodao zapadu. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by svraka »

Подсјетићу те да је ријеч Руси писана малим словом, и то намјерно. Могао бих да схватим да се, из неких побуда рецимо, име предсједника Русије напише намјерно малим словом, али име цијелог народа?... Ради неограничене власти једног човјека, и неслагања са истом, цијелом народу се укида велико слово??? Цијели народ се анатемише?? Погрешна процјена? Могуће да сам погријешио, исто колико је могуће да се направи свињац од бундева.

Поредити Додика и Путина, у било ком контексту, није примјерено.

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by grlica »

Itekako je primjereno ( šta misliš što se paze međusobno nego što se njuše isti kakvi su ) samo je naš Mile mikro a Vlado je makro. Onda Miletu valja kuburiti sa (probosanskom :lol: ) opozicijom a Vladi sa Ukrajincima... i to ti je blisko, Putinu su svi Ukrajinci kao opozicija :?
Što se tiče pravopisa Aco i kod mene ima čistu jedinicu :wink: :)
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
aleksandar76
Posts: 293
Joined: 09.01.2012. 12:23

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by aleksandar76 »

za mog druga "Svraku"
Ratova je bilo, ratova i biće " ako bog da" što bi rekli (ne bi se ova zemlja drugačije olakšala od ljudskog roda koji za koji vijek neće imati gdje da stane).
Meni je možda lakše da shvatim patnju naroda sa ovih prostora (obećana rajska zemlja Bosna) nego tebi da shvatiš dešavanja i patnje naroda sa "istoka"- logično :wink: , ali (ima ono "ali") ne mogu da shvatim da školovan čovjek (visoko obrazovan) hvata se za teze čovjeka koji je inače pravnik(vrhunski) ali zato nije etnolog , ustvari je nacionalista??? ili što bi mali rusi rekli "fashista" :D bez ono socijal !

Kako smo ono zvali Hrvate 1992-pa do 1996 ? :wink: Jesi li Svrako htjeo da spomeneh riječ"hrvat"ili ono drugo U...ša???
Ako hoćeš i možeš da me shvatiš ok, ako ne možeš od barijera zvana Šešelj i Putin ne zamjeram ti- kao što sam rekao na početku ratova je bilo i biće- a isto tako i neprijatelja i dušmana koje ćemo zvati i prozivati kako nam je volja!--
Inače , šta ima u Prnjavoru?
Image

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by grlica »

aleksandar76 wrote:za mog druga "Svraku"
(obećana rajska zemlja Bosna)
:smt005 Aco , da ti ne bi žene ne bi ni vidio tu obećanu rajsku Bosnu :lol: 8)
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by ZMIJA »

Za slom Ukjrajine nije kriva Rusija, već unutrašnja krađa
Kijev-Ukarajinci žive bijedno ne zbog toga što je zemlja od početka ili zbog Rusije,krize u Dombasu,već zato što je mnogo njenog blaga ukradeno i prisvojeno,ocjenjije ''Noje Ciriher cajtung''.

Ukrajina je sama prokockala dobre mogućnosti.Mnogi za današnju krizu optužuju Rusiju,ali su mnogo ozbiljnije greške načinjene ranije.

Poslije raspada SSSR-a bruto-domači proizvod po glavi stanovnika u Poljskoj i Ukrajini bi je od prilike jednak -nije bio veći od 1.600 dolara.

Međutim, danas, po procjenama Svjeteske banke,bruto-domaći proizvod po glavi stanovnika u Poljskoj iznosi 13.400 dolara,dok u Ukraijini on nije pemšio 3.900 dolara !

Ukrajina je imala sve uslove da postane ekonomski razvijena :velike zalihe energenata-ugalj ,prirodni gas, kao i uransku rudu.

Osim toga,ta država ima unutrašnje tržište koje je dovoljno da ne zavisi mnogo od uvoza,ističe švajcarski list.

Postavlja se pitanje šta nije bilo kako treba.

Na primjer ,cijena gasa od 50 dolara za 1.000 kubika sve do 2004 g činila je zemlju neprivlačnom za investicije u energentski segmen.

Zbog lošeg stanja mreže za snabdijevanje toplotom oko 9 % gasa odlazilo je u vazduh ! ?

Da je Ukrajina u toku nekoliko godina povećala efikasnost u gasnoj sveri i eneregetsku diverzilfikaciju,zemlja bi dans sa mnogo manje zabrinutosti čekala predsatojeću zimu navodi Noje Ciriher cajtung''

Međutim ono što odgovara interesima građana i što bi moglo da vodi ekonomskom rastu Ukrjine kosi se sa ''korporativnim interesima'' vladajućih klanaova.

Zvuči paradoksalno,Ukrajinci su milijarderu Petru Porošenku dali priliku da Ukrajinu izvede iz krize.
Ukoliko to ne uspije-druge šanse za Ukrajinu neće biti, zaključuje list.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by VJESTICA »

Ako hoćeš i možeš da me shvatiš ok, ako ne možeš od barijera zvana Šešelj i Putin ne zamjeram ti- kao što sam rekao na početku ratova je bilo i biće- a isto tako i neprijatelja i dušmana koje ćemo zvati i prozivati kako nam je volja!--
A,Aleksandre sta ti imas protiv SESELJA,zivo me zanima?!
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

Keyser Söze
Posts: 163
Joined: 14.07.2014. 11:41

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by Keyser Söze »

Za slom Ukjrajine nije kriva Rusija, već unutrašnja krađa
Kakav sjajan sablon, sada samo mijenjajte Ukrajinu i Rusiju sa npr.:
RS i BIH
BiH i RS
Hrvatska i Srbija
Srbija i Kosovo
Rusija i Ukrajina...
Pa vi sad vidite, dok mi drvimo o unitarizmu i separatizmu, prenosu nadleznosti i jacanju autonomije do r-word, imovinski kartoni nasih vrlih izabranih se paralelno i nesmetano razvijaju u istom pozitivnom smjeru...
Velikodusno rodjace, raspolagati tudjom mukom, nije mala zajebancija

User avatar
aleksandar76
Posts: 293
Joined: 09.01.2012. 12:23

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by aleksandar76 »

Vjestice;)
Seselj je za mene lik koji se bori za svoj narod'a posto ja nisam iz korpusa naroda koje on zastupa ne slazem se sa nekim njegovim stavovima koji nisu iz njegovog domena profesije-mogu da se ne slazem jer obadvojica nismo kopetetni!
Image

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by KAMIKAZA »

Sve ce ovo da se raspadne,i Katalonija je glasala.Da bi se uveo red morali bi sve granice vratiti na stanje iz 1948 godine ,a to nije u interesu velikih sila,znaci ide se u haos.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by grlica »

Niko ne može voljeti Šešelja ko Srbin pravi :D pusti vještice acu , ko da on zna šta je za nas Šešelj. Šešelj = istina :)
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by ZMIJA »

Rusi objavili snimak :Ukrajinci oborili MH17

Ruski mediji objavili su satelitski snimak koi smatarju dokazaom da je maleziski avion nad Ukrajinom oborio ukrajinski borbeni avion.
Kanal1 objavio fotogravfiju navodno nastalu nekoliko sekundi prije nego što je avion sa 298 putnika i članova posade na letu MH17 srušen.
Prema navodima ruske televizije,fotografiju je poslao Džordž Bilt,exspert za avijaciju koji tvrdi da je avijon oboren paljbom iz drugog avijona.
Ovakvi navodi idu u prilog predhodniim izjavama ruskih zvaničnika,koji su, pozivajući se na svjedočenje proruskih pobunjenika,naveli da je ukrajinski borbeni avion Suhoj 25 primećen u vazduhu u vrijeme pada MH17.
Prema nedavnom izvještaju holandski istražitelja avon je pao nakon što je pogođen velikim brojem objekata
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
schwabo No1
Posts: 658
Joined: 25.05.2009. 15:06

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by schwabo No1 »

ГШ30-1

Image

User avatar
aleksandar76
Posts: 293
Joined: 09.01.2012. 12:23

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by aleksandar76 »

Fantastična vijest :lol: , sad će se ukinuti sankcije majčici (R)usiji a fašistička Ukrajina će da se podijeli između Rusije ,Poljske, Rumnunije i Pridnjestrovske republike!
Da bi avion eksplodirao u zraku potrebno je nešto jače "Shvabo" od starog "geše" :wink:.
Baš sam se i pitao ko će da se "uhvati" na patkicu objektivnog rus. exkluziv kanala sa još jačim ekspertom , znam "zmile da nisi mogao odoljeti , al me i ne čudi shvabina još konkretnija predpostavka- ipak je shvabo ekspert u međuljudskim i vojnim pitanjima!
Zaboravili ste postaviti putinovu prvu riječ koju je izgovorio na sastanku G20 -ipak je on car - a njegova se pika :smt005 !

Kako se niko ne pita zašto separatisti nemaju svog vođu -jednog" jedinog" nego se mijenjaju iz dana u dan?! i zašto dosadašnje vođe su bili rusi iz rusije a ne iz regiona koji se hoće da odcijepe?!- pa u hrvatskoj su Srbi imali svoje vođe i ovdje u Bosni isto tako i nisu se mijenjali kao pampersice i nisu bili srbijanci?- al zašto da trošim ovu tastaturu na ljude koji ne vide i ne čuju- nego samo navijaju- ne daj bože da se ovdje opet zarati veoma rado ću i ja samo da navijam- hvala lijepo sugrađani!
Image

čiča
Posts: 321
Joined: 26.03.2009. 15:59

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by čiča »

Slična montaža se bila pojavila 2-3 sedmice nakon obaranja aviona, prema kojoj se vidi kako "pobunjenička" raketa obara taj avion sa zemlje.

Jedan komentar sa drugog foruma koji donekle objašnjava svu tu situaciju sa neutralne tačke gledišta:
Obaranja civilnih aviona je bilo (čak i više nego što znate). Ovde, očigledno po reakcijama "zainteresovanih" strana, sam incident uopšte nije u fokusu. Iz tog razloga, nemam nameru da ovde tipujem na bilo koga niti da dajem informacije koje ne mogu lično da potvrdim.

Meni nije jasno kako možete da dajete bilo kakve ocene bez da znamo osnovne stvari.

Prvo, da li je avion uopšte oboren ili je pao zbog nekog drugog razloga (tehničke i/ili ljudske prirode)? Ako je oboren, kako odjednom svi odmah znaju da je baš RS PVD tipa BUK u pitanju, a ne S-300, S-200, S-125, Pečora, S-75, Volhov, KUB (ovaj posebno zbog sličnosti)?

Ako i jeste u pitanju BUK veoma teško je utvrditi da li je raketa proruska, ukrajinska ili ruska. Sve je to nasleđe arsenala SSSR-a, a ako se dokaže da nije iz invetara OSRF, praktično je nemoguće utvrditi da li pripada pobunjenicima ili ukrajinskoj vojsci, jer bi onda pobunjeničke mogle da dođu samo iz naoružanja ukrajinske vojske.

Svaki putnički avion je lako oboriti jer ima ogromnu radarski reflektujuću površinu, drugačiju siluetu. Radi se o cilju koji ne manevriše i nema nikakve mere aktivne i pasivne samozašte. Međutim, to nikako ne znači da za samo rukovanje RS PVD kakav je BUK ne treba obuka. Drugo su Strele, Igle, Stingeri.

Pitanje je da li pobunjenici imaju operativan BUK. Svi dosadašnji avioni i helikopteri koji su pogođeni od strane pobunjenika pogođeni su IC raketama kratkog dometa. Za poslednji An-26 je tek neposredno pred ovaj incident puštena priča sa ukrajinske strane da je oboren na 6.000 m. Ako su snimci na kojima se navodno vidi u rukama pobunjenika autentični, to opet ne znači ni da je sistem kompletan a ni ispravan. Setite se hrvatskog S-300.

Ukrajina, kaže da su svi BUK sistemi (i rakete valjda) na broju. Šta je sa ostalim sistemima? Još bolje pitanje je šta je sa sistemima S-200 koji su povučeni iz naoružanja ukrajinske vojske?

To što Rusija nije pružila dokaze je razumljivo, jer ti dokazi, ako postoje, verovatno nisu u formi koja može da završi na jutjubu ili da se objavi u vidu fotografija, a sa druge strane njihovo stavljanje na uvid drugima otkriva taktičko-tehničke sposobnosti tehnike u pitanju. Iz istog razloga ni Amerikanci nisu objavili svoje dokaze koje su, navodno, prikupili sateliti. A tvrde da su njihovi sateliti detektovali raketu koja je ispaljena sa "pogrešne" strane. Ustvari, pitanje je da li i jedna i druga strana uopšte imaju bilo kakve dokaze za svoje tvrdnje.

I da se vratim na pitanje zašto se uopšte letelo tuda. Svi ste, izgleda, zaboravili da se preleti komercijalnih letova naplaćuju a svi znamo koliko Ukrajini svaki € znači.

Ko je kriv (pravno gledano), posredno, daje odgovor član 89. ICAO Konvencije:
U slučaju rata, odredbe ove konvencije ne ograničavaju slobodu akcije zainteresovanih država ugovornica bez obzira da li su u ratnom stanju ili neutralne. Isto načelo primenjuje se i na ma koju državu članicu koja proglasi vanredno stanje i o tome obavesti Savet.
Dakle, ukrajinske vazduhoplovne vlasti su imale punu slobodu da preduzmu sve šta su smatrale za potrebno uključujući i zatvaranje VaP-a na svim visinama. Sa druge strane, Ukrajina je dužna da obezbedi bezbednost vazduhoplova na svojoj teritoriji. Čemu inače, RV i PVO i što mi kukamo za sposobnošću tzv. er polisinga? Dakle, propuštanje da se preduzmu potrebne mere.

Kilometarski post, a opet nisam rek'o ko je kriv. :ohno: :lol:
Par mjeseci kasnije ništa konkretno ne znamo, u suštini rijetko koga i zanima ta tragedija na zapadu, iako je kad se to desilo izgledalo kao da će izbiti treći svjetski rat i svi prsti bili upereni na Rusiju kao krivca.

User avatar
aleksandar76
Posts: 293
Joined: 09.01.2012. 12:23

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by aleksandar76 »

Bilo bi lijepo se pozvati na konvenciju da je slučaj rata ili vanrednog stanja u državi, međutim niti je ratno stanje proglašeno a koliko znam nije ni vanredna situacija, a na tim područjima se izvodi antiteroristička operacija (zvanično)!!! A ti isti (teroristi) su se hvalili 2-3 sata da su oborili još jedan avion?! :shock: i tek poslije kada su poslali svoj tim na teren i vidjeli da je oboren civilni avion "prali ruke "- dali je oboren od strane separatista ili vojske pitanje je veliko- i mislim da se odgovor neće znati još dugo- međutim interesantan mi je ovaj naš narod, da se hvata sve što plasira samo jedna strana a ako se suprostaviš tom mišljenju postaješ rusomrzac ili nešto drugo!
Pokušavam da logično gledam na stvari ali se pored "emocija" nekih iz ne znam kojih razloga ne mogu i ja da se emotivno ne izrazim, a imam više razloga da se tako i izražavam! Navijača ima više nego na Marakani, a do juče su ti isti navijači pjevali drugačiju pjesmu, slali svoju djecu 93" il 94,95 u Ukrajinu (onu zapadnu) bez ijedne markice na mjesec dana da se sklone iz ratne Bosne- "ja tada nisam išao"! Dali je bio ijedan konvoj ruske pomoći Prnjavoru? Jesu li vas upitali kako vam je? a, da bilo je dobrovoljaca (snajperista )oko Sarajeva i to je sve što je majčica dala!- ne, ja Ruse ne mrzim al i ih i ne volim- kao što vi Srbi niste volili Hrvate i Bošnjake(muslimane)tokom 90-ih!I još jedna mi je stvar na umu a to je da je za ovu Republiku Srpsku više života dalo Ukrajinaca (vaših komšija) nego rusa a ovdje na ovom portalu samo što se hvalospjevi Rusiji ne pjevaju- ružno je to! :( Mislio sam biti logičan al ne vrijedi u ovakvom okruženju!
Zaboravih ono najvažnije a šta uopšte nije dobro za Prnjavor(mala Evropa) nekidan sam čuo da je jedan momak izbačen iz jednog lokala od strane drugih momaka zato što je "on" Ukrajinac- "nemojte da pravite mržnju prema svojim komšijama i da se oni osjećaju nelagodno što se njihov narod bori protiv "Rusa" tamo negdje daleko a vi ih volite više od svojih komšija,prijatelja,kumova pa čak i rodbine!
Image

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by ZMIJA »

aleksandar76 wrote:Baš sam se i pitao ko će da se "uhvati" na patkicu objektivnog rus. exkluziv kanala sa još jačim ekspertom , znam "zmile da nisi mogao odoljeti , al me i ne čudi shvabina još konkretnija predpostavka- ipak je shvabo ekspert u međuljudskim i vojnim pitanjima!
Eto Aco,ja se uhvati ovog kako ti reče pačijeg rus.exkluziv kanala a još jačim exspertom,kao eto ne odoliih, jel sam neki tamo puki navijača Rusa.S obzirom da je ovo moja tema, koju sam otvorila davno prije nego je započelo to sranje u Ukrajini,upravo iz straha da se tamo ne desi, ono šta se nama desilo, kad su nam ovi isti Majstori sjebali neakd najdražau zajedničkz državu bivšu Jugu.Nažalost moja su se strahovanja obistinila, i ja se zaista osjećam tužno zbog činjenice da u Ukrajinskim sranjima ginu braća i Rusi i Ukrajinci, i čijoj se pogibelji nažalost prema mojoj skromnoj procjeni, još daleko ne nazire kraj.
Svoje laičke procjene oko toga ko je ev. srušio maleziski putnički avion, rekla sam da je to organizovala CIA, ili neka njoj slična tajna služba sa Zapada, kako bi se u svjetskom medijskom prostoru dobio medijski rat protiv Rusa a ne protiv Proruskih pobunjenika u Ukrajini,isto kako je ta zapadana zločinačka kuhinja namjestila sarajevske Mrakale, gdje je''Alija pobio'' sospstveni nedužni narod,da bi stvorio Amerima alibi da napadnu bosanske Srbe.
Dakle, niti su avion srušili Ukrajinci ni Proruski pobunjenici u Ukrajini,kao što i maskr na Mrakalama nisu napravili Muslimani,već su smisli oni isti koji daleko od javnosti kuju svoje krvave zavjere prave danas diljem svijeta.
Samo Ukrajinci ,Proruski pobunjenici, i bosanski Muslimani, u ovoj priči su aderse na koje se šalju i adresiraju ,dakako i fakturišu, ovako krvavo zloćinački poduhvati, prema nedužnim ljudima, kako onima u mlaeziskom avionu, tako i onoj sirotinji što je pobijena na pijaci Markale.Ja se zaista nikad ne bi stavila u ulogu bilo čijeg navijača,jer i onako se nikad neče objelodaniti ko je zaista srušio ovaj putnički avion, ili podmetnu bombu na Mrakalama.Ali da sam protiv prljavih Amera jesam, i nikad neću prihvatiti taj njihov moderni fašizam, u ime Američkog naroda.
A što se tiče medijske propagande,zapadne tvornice laži su deseterostruko su jaće od ruskih tvornica, i ne samo ruskih,to je svima poznato.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
aleksandar76
Posts: 293
Joined: 09.01.2012. 12:23

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by aleksandar76 »

Kolika žal za našom predivnom "Jugom" a trajala je malo jače od 40 godina, toliko savršenstva i sreće prividne da je jedna špijunska agencija za tren oka zavadi komšiju Krešu i komšiju Milorada? Lako je bilo rastaviti ono što nije moglo ni da se sastavi kako treba!
Pusti zmile šuplje priče o tome kako je neko drugi nama kriv što smo ovakvi kakvi jesmo na brdovitom balkanu- ovdje još uvjek vlada zakon oko za oko , zub za zub i da se ne zaboravi!!!

Jel to bogati CIA gura Dodika da se odcijepi od parazita federacije???

Rusi i Ukrajinci nisu braća i nikad neće biti, jesu komšije , jesu sloveni , pričaju slično, al mentalitet ,kultura nije i nikad neće biti isti! (kada bi ja rekao da su Hrvati i Srbi braća izazvao bi dosta polemike i pustite Crnogorce, ima ih aman taman za pola grada sve ukupno)
Dali je CIA okupirala Krim- ili je to Putinova reakcija na želju Ukrajinaca da se oslobode diktata iz Moskve, zar 40 miliona ljudi treba da zavisi od jednog čovjeka koji nije ni predsjednik te nesrećne države(koji čuva majku rusiju na tuđim teritorijama?)

Zmile razočarao si me, mislio sam da ćeš malo serioznije da objasniš svoj grčkorimski stav prema krizi , al se ti hvataš demagogije u koju ubacuješ i bivše ratove na ovim područjima! NIko nije kriv - krivi su sa strane!
Skrećem ti pažnju na to da se ovakvom retorikom u našem malom mistu počinju dešavati raznorazne deformacije i ako ljudi kao vi stariji i mudriji i od nekog respekta ponašate kao "navijači" bojim se da će sljedbenici biti za korak ispred vas!
Image

Post Reply