Privatizacija - pljacka stoljeca

Politička dešavanja u Republici Srpskoj i BiH

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
knele
Posts: 251
Joined: 21.01.2014. 02:30

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by knele »

Nadlezne institucije koje rade trenutno pod cijom direktivom?,pusti sta na papiru pise ;).Ja tebi druze opet govorim dok se ne dokaze krivica pero je sasvim legalno stekao imovinu,ne kazem ja da mislim da je to tako ali dok se ne dokaze krivica on je potpuno u pravu.Sto se tice Copica,da nije bilo pristisaka Srbije i umjesanosti u kriminal sa darkom saricem nikad mu niko ne bi presudio,znaci skidam kapu Vucicu ipak ;).
A za isbore ,pa idu oni svake 2 kod ko ce ih sve pratiti,a direktivu mi ne moze uspostaviti ni rodjeni caca u kuci kamoli tamo neko iz neke stranke.Vidjeces vrijeme ce pokazati ;)

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by spile_86 »

Ма какве црне директиве то су причане бајке опозиција, која је очигледно нема идеја, па само лупета за кримилан и то већ годинама па чак и сам закон који су предложили је неуставан и који само служи за јефтино куљпење политички поена. Што се тиче Душанића он је пријављен и то од стране браће Југовића и немој заборавити акцију када је пореска улетила у његове простотије и све су урадили што је било потребно,а даље је на правосуђу,а то што он сам тамо има јаке везе и се увјек извуче није Владина кривица и хиљаде пута је влада РС понавила како треба ићи у реформу правосуђа, јер исти не ради ништа, сем што само отружује србе за ратне злочинце...

Зоран Ћопић је осудјен само зато што РС на челу са СНСД донијела закон који је уређен механизам одузимање нелегално стечене имовине и да није било таквог закона мало сутра да би Ћопићу била одузета имовина и са доношењем оваквог закона нема ништа Вучић...

User avatar
knele
Posts: 251
Joined: 21.01.2014. 02:30

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by knele »

Dok on dodje na red pravosudju imace bar 70 godina ,stariji covjek bice mu greota i suditi :).

Pusti ti te price pa zasto snsd nije usvojio predlozeni zakon o preispitivanju porijekla stecene imovine funkcionera pa da se raskusuraju jednom za dovijeka.Sta bi oduzeli Bosicu a sta mili pitanje je sad ? :)

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by spile_86 »

Као што сам већ рекао није СНСД тај који суди за то постоје надлежне институције,а у прошлом посту сам ти рекао зашто закон није усвоје,али ево да ти поновим.Зато што је СДС-ов приједлог закона неуставан и као исти се не може донијети из 3 разлога,а ево и која:

Прво, он није у сагласности са 5 чланова Устава РС, и то: члан 16. (право на судску заштиту и двостепеност поступка), члан 20. (пресумпција невиности), члан 23. (тајност података), члан 24. (неповредивост стана), те члан 110. (ретроактивност), те је у несагласности са низом других закона.

Друго, закон прави пометњу у надлежностима одређених институција, нпр. Пореска Управа постаје и МУП и Тужилаштво.

Треће, закон који уређује ову област већ постоји. Закон о одузимању имовине стечене извршењем кривичног дјела, усвојен 2010. године, који је усклађен са свим конвенцијама које се тичу ове области, и који је уградио најмодерније правне институте (инверзно доказивање) који служе за борбу против организованог криминала и корупције, већ доноси одређене ефекте.

Ако хоћеш имам и добар примјер зашто се не може усвојити... 8)

User avatar
knele
Posts: 251
Joined: 21.01.2014. 02:30

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by knele »

Znaci sa razlogom se koci ;)

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by KAMIKAZA »

Dodik jadan nezna kako moze da izmjeni nepovoljne zakone,pa zato tapkamo u mjestu :) prvi mu je put kao kurvi sex. :D Da njemu pase vec bi on to sve izmjenio.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
knele
Posts: 251
Joined: 21.01.2014. 02:30

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by knele »

:smt003 :smt003 :smt003

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by spile_86 »

knele wrote:Znaci sa razlogom se koci ;)
Не кочи се са разлогом, јер закон када би се усвојио овакав какав је предложен би само направио велике проблеме. Ја нисам правник по занимању,али се могу похвалити да вјешто користим интернет и на којем сам нашао примјер шта се може десити када би се усвојио исти и које би проблеме направи и наравно поставићу ти га да га прочиташ па процијени и сам...

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by spile_86 »

Лице на удару Закона о испитивању поријекла имовине или шта би се могло десити да је СДС-ов закон усвојен:

Судија НН је лице које је пензионер и живи у породичној кући са супругом, кћерком, зетом и унучадима. Син му је власник приватне компаније у иностранству, Република Х, и која послује изузетно добро. Како је и даље везан за породицу, редовно им помаже финансијски. Породична кућа у којој судија НН живи има и окућницу, гаражу, те пословни простор који породица изнајмљује приватној компанији из иностранства. Приближна вриједност некретнине са пратећим објектима креће се око 600.000 км и води се на име судије НН. Сама некретнина је изграђена захваљујући доприносу цјелокупне породице-судије НН, његове супруге, кћерке, зета, као и сина који живи у иностранству.

Судија НН је 1997. године као члан судског вијећа Врховног суда РС учествовао у доношењу пресуде којом је лицу ПП потврђена осуда на казну лишења слободе у трајању од 7 година. По изласку са одслужења исте казне, 2014. године, лице ПП из личне освете, а у складу са правом датом сваком лицу Законом о испитивању поријекла имовине (чл. 11 - Поступак се покреће по пријави. Пријаву може поднијети свако физичко и правно лице.), подноси пријаву против судије НН, с тврдњом да има имовину преко 500.000 км и да је иста стечена незаконито. Исту пријаву, лице ПП доставља Пореској управи РС, односно њеној Јединици за испитивање поријекла имовине. Члан 12. Закона налаже „хитноћу“ поступка, те Директор Јединице ПУ РС истог дана , а у складу са чл. 13. Закона одлучује да тражи сагласност од надлежног тужилаштва да изврши претрес породичне куће судије НН и прибави „вјеродостојне доказе“. Једино је мало збуњен што не зна које је тужилаштво надлежно, јер у Закону то не пише. Члан 13., став 2 Закона каже да се претрес може извршити на основу наредбе надлежног суда, али Директор јединице ПУ РС за испитивање поријекла имовине не зна ни који је суд надлежан, јер у Закону то не пише. На другој страни, члан 14. Закона каже да се предмети и докази могу одузети и без рјешења Јединице Пореске управе, па се Директор ипак одважује да уђе у посјед судије НН, и изврши потребно изузимање имовине, односно „вјеродостојних доказа“. Након доласка на посјед и покушаја насилног уласка у породичну кућу, судија НН објештава МУП о инциденту, но полиција на лице мјеста долази након што је Јединица ПУ РС изузела оно што је сматрала „вјеродостојним доказима“. Изузете су умјетничке слике и скулптуре, породични накит, извјесна количина готовине, два компјутера, три тв апарата, гарнитура за сједење, порцулански сет за ручавање, 10 мушких одијела, као и документа о власништву над некретнином и изводи са банковног рачуна свих чланова породице и два аутомобила која се воде на судији НН и његовом зету (према формулацији из Закона, и зет је „повезано лице“).

Три дана након извршеног изузимања, Директор јединице ПУРС доноси Рјешење о одузимању предметне имовине до окончања поступка. Против овог рјешења, судија НН, а према чл. 14. Закона, нема право жалбе. Изјаву о евентуалном поријеклу имовине која је одузета нико од судије НН није ни тражио, јер таква обавеза Законом није ни предвиђена.

Радници Јединице ПУРС на основу имовине и документације коју су изузели/одузели, имају обавезу сачинити налаз (чл.16. Закона). У банковним изводима судије НН види се да неколико пута у току године прима уплате из иностранства у значајном износу, бар према процјени радника Јединице ПУРС. Како је судија НН пензионер, уплате представљају основ за сумњу да посједује незаконито стечену имовину и то се у налазу констатује. Поред износа које добија из иностранства, Јединица ПУРС процјењује да вриједност некретнине, увећана за вриједност изузетих покретних ствари, превазилази лимит из Закона (500.000 км) и то у налазу такође констатује. Након тог, Јединица ПУРС доноси Рјешење о привременом одузимању имовине за коју не постоји законит основ стицања. Ни против овог рјешења судија НН нема право жалбе (чл.16 Закона).

Рјешење о привременом одузимању имовине за коју не постоји законит основ стицања против судије НН, Директор ПУРС доставља Правобранилаштву ради покретања парничног поступка против судије НН.

Суд покреће парнични поступак и објављује према члану 18. Закона, јавни оглас у коме наводи све податке којима се имовина, како стоји у Закону „описује на одговарајући и препознатљив начин“. Како је судија НН угледна јавна личност, медијске куће преузимају исте податке као врућу вијест и на стуб срама стављају не само судију НН, већ и цијелу његову породицу, након чега се он одлучује да их тужи за клевету.

У току парничног поступка, судија НН тврди да је велики дио одузете имовине купљен или набављен прије 1. 04. 1992., те да су новчани износи на његовом банковном рачуну заправо редовне уплате које његов син врши у иностранству као помоћ породици. Како и његов син, према тексту Закона, спада у „повезана лица“, Правобранилаштво, у улози тужитеља, тражи од Пореске управе РС да му достави податке из којих би било видно са којег су рачуна у иностранству стизале уплате и да ли је њихово поријекло законито. Директор јединице ПУРС се налази у незавидној ситуацији, јер страна банка одбија да му те податке пружи, с обзиром на то да споразум о обезбјеђивању тих података између државе Х, из које уплате долазе, и БиХ у коју уплате стижу, не предиђа обавезу банака у држави Х на одавање личних података клијената Јединици пореске управе РС.

Како суд није у ситуацији да утврди да је стеченом имовином судије НН дошло до наношења штете Републици Српској, поступак се обуставља.

Од подношења пријаве против судије НН до окончања поступка прошло је двије и по године. За то вријеме имовина је била одузета и повјерена Агенцији за управљање одузетом имовином (чл.7 Нацрта). Услијед неадекватних услова чувања, добар дио одузетих ствари више није употребљив. Банковни рачун судије НН, је на приједлог ПУРС, а у складу са чл. 20. Закона, као мјера обезбјеђења, био блокиран до окончања судског поступка. Његова породица је за то вријеме живјела од помоћи пријатеља и родбине. Медијски притисак је довео до тог да су, по окончању судског поступка, одлучили да породичну кућу ставе на продају и одселе се. Поступак по тужби за клевету који је судија НН покренуо против 20 новинара и три уредника је још у току, а судија НН се у међувремену, обратио и Европском суду за људска права тврдњом да су му јавне власти повриједиле право на приватност и породични живот, право на фер и правично суђење, право на ефикасан правни лијек и право на неприкосновено уживање имовине. У истој апликацији Европском суду, судија НН тражи од државе и накнаду материјалне и нематеријалне штете коју је претрпио.

Лице ПП које је поднијело пријаву о посједовању незаконите имовине против судије НН остварило је свој циљ, уништило репутацију судије НН и остало анонимно.

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by spile_86 »

Прочитај тект, па ми онда причај мало како је закон добар... :D :smt006

User avatar
knele
Posts: 251
Joined: 21.01.2014. 02:30

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by knele »

Malo sam samo preletio po tekstu nemam vremena bas toliko da citam a i nisam placen za to :).Hoces da kazes da su ovim nasim politicarima sve familija i bliski srodnici pomagali da steknu toliku imovinu :).

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by spile_86 »

Па наравно да ниси плаћен, јер од тебе и немају никакве користи... 8) Шалим се, наравно да имају користи не би желио да те неко ружи на састанку. Морам признати да сте се добро распоредили ти овдје на теми, њих пар на теми начелник и наравно још ће вас бити, ипак нису избори још ни почели како требају,али огранизација је за 5! Свака част. :lol:

Прочитај текст који сам поставио,мало се едукуј да си мало упућен да касније имаш мало јаче аргументе него ове сада полуинформације које износиш и наравно да нисам мислио само на да су блиски сродници помагали око имовине, већ глобално гледано на послиједице које могу могу десити.

:smt006

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by svjedok.saradnik32 »

Кнеле је у праву 100 %, каква родбина, какви пријатељи. Слушај синко шта каже закон
Prema Zakonu o sukobu interesa u institucijama BiH, izabrani zvaničnici i rukovodioci ne smiju da zadrže poklon ukoliko njegova vrijednost prelazi 200 KM.
Тако да је судија нелегално стекао поклон морао је да пријави порез на добит. Ја те још једном молим нзн,гдје налазиш овакве постове или ти неко даје инструкције , ,,неће да се вређамо али поприлично испадаш глуп'' извини морао само. :smt006
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by KAMIKAZA »

spile_86 wrote:Лице на удару Закона о испитивању поријекла имовине или шта би се могло десити да је СДС-ов закон усвојен:

Судија НН је лице које је пензионер и живи у породичној кући са супругом, кћерком, зетом и унучадима. Син му је власник приватне компаније у иностранству, Република Х, и која послује изузетно добро. Како је и даље везан за породицу, редовно им помаже финансијски. Породична кућа у којој судија НН живи има и окућницу, гаражу, те пословни простор који породица изнајмљује приватној компанији из иностранства. Приближна вриједност некретнине са пратећим објектима креће се око 600.000 км и води се на име судије НН. Сама некретнина је изграђена захваљујући доприносу цјелокупне породице-судије НН, његове супруге, кћерке, зета, као и сина који живи у иностранству.

.
Evo prokomentirat cu ovaj tekst sa pocetka.
Radi se o cistoj propagandi koju vam serviraju tajkuni,i oni koji su se obogatili na taj nacin,ne mislim da je Spile jedan od njih. :D
Ako je sin pomagao oca,sto je logicno on je ta sredstva otpisivao u inozemstvu od poreza,ako mu je dao novac za gradnju dvorca,onda je morao taj novac negdje da podigne,mislim na banku,znate u svjetu imaju banke u kojima se drze pare i kad vam trebaju onda ih podignete i uz njih dobijete priznanicu u slucaju da vas policija kontrolise da imate dokaz. :) Ako neko nekad posumnja u vasu iskrenost a vi pozovete te u banci i kazete za koji vam period ili koju godinu treba kompletan izvodak od gotovinske isplate ili eventualno dokaz o prilivu sredstava i oni vam ga posalju postom ,kosta 10 €.Znaci nece sinovo niko oteti,niti ce sudiji oteti ono sto je zaradio,mada ja sumnjam da je nas sudija koji ima salon namjestaja imao sina koji mu je slao novac sa zapada. :)
Potjerajte vi slobodno a na nama i njima je da dokazujemo jel ima nepravilno stecene imovine ili nema,u nekim zemljama je se napravila lista i dokaz o porijeklu imovine su morali da prave samo oni cija je imovina bila veca od odredjene cifre,recimo 100,200,300 hiljada maraka ili eura.Znaci ima mogucnosti ali nema volje,neko u nas ima milione,a nema nikoga u inostranstvu ,koji zakon njega stiti,ovaj koji je sada na snazi.Svakako ce neko neduzan najebati,ali ako je to cjena onda neka bude,ali ne kao u staroj jugi kad su kontrolisali Novaka Spasevica,za porijeklo imovine,to je ono imanje prema Drenovi poslije Zunine brane,na desnoj strani,gdje je sada ribnjak,on je hapsen za one stracare,a danas se ljudi ne hapse za milijarde.Ako hocete ovom napacenom narodu dobro,trazite referendum i izjasnite se jeste li za ili protuv zakona o porijeklu imovine,ne idite na glasanje i ne birajte ovu djubrad prije nego vam omoguce da glasate za to,ne treba nama referendum za odcjepljenje,nego referendum gdje cemo da glasamo protiv tajkuna ili za njih.
I jos nesto,niko ama bas niko nije prebacivao vece svote novca preko nasih banki ,znaci tu je laz,nema transakcija vecih od 5000 km,a to je za nekoga ko ima milione nista.Osim toga za takve transakcije treba posebno odobrenje,cak i u nas,ako ga neko nema onda je kriv,na posletku taj kome se imovina oduzima duzan je da dokazuje od kuda mu,drzava samo pregleda dokaze i odluci. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by svjedok.saradnik32 »

:smt023 :smt023 АПСОЛУТНО ПОТПИС МОЈ !!!
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by spile_86 »

:lol: :lol: Управи је нама шта, као и ти...

Свједоче драги да ли си ти уопште прочитао шта сам ја написао, ајде молим те прво прочитај и када прочиташ онда стави прст на челу и онда прочитај ово, ја мислим да знаш гдје се налази "Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен.." Када одрадиш све ово што сам написао онда ми објаснити једну просту ствар пошто сам ја "поприлично испадам глуп" каква везе има закон БиХ са законима из РС, ово те питам зато што сам ја "глуп"? Ајде ми дај тај одговор и онда ми рећи зашто се тај закон усваја у народној скупштини РС,а не у Сарајаву, стварно изнини али ја као "глупа" особа то не разликује....

Унапријед хвала на одговору, пошто знам да ти имаш те одговоре...

User avatar
knele
Posts: 251
Joined: 21.01.2014. 02:30

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by knele »

Druze ja i ne trazim da me neko placa na osnovu mojih aktivnosti na prnjavor.infu kao sto je slucaj kod tebe,ovo sve sto piskaram ide gratis od mene :).
Stvarno nemam vremena da citam preglomazne postove,smaraju me .Ipak ja mislim da bi to vece posljedice ostavilo na politicare nego na osgtalu sitnu raju ;)

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by KAMIKAZA »

Spile ko ima kod nas imovinu vredniju od 500 000 km,eto jako malo nase imovine je toliko vrijedan, bar imovine nas normalnih smrtnika,uzmite tu granicu i pocnite da radite,tu su pare za drzavu a ne u sirotinje,onaj ko je dosao po lijekove ili po kruh drzava ga odere a one lopove sto voze auta od par stotina hiljada njih niko ne pita ni za sta,ios im se i struja otpisuje.Drzava treba da radi i da bere namete,ali od onih koji imaju a ne od raje koja gladuje.
Pusti teoriju,naravno da ce neko neduzan da najebe,mozda to budem i ja,ali neka najebe 100 neduzni ako cete kazniti 10000 lopova,imamo mi ovdje koga da deremo i da ne napravimo gresku,jer svi mi znamo ko su oni. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
knele
Posts: 251
Joined: 21.01.2014. 02:30

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by knele »

Potpuno se slazem sa kamikazom,evo jednog svijezeg primjercica sto se tice otpisivanja dugova

http://www.rtvbn.com/news/ocekivano-por ... ma-srpske/

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by kuzmo »

----------------
Last edited by kuzmo on 04.02.2014. 23:51, edited 1 time in total.

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by spile_86 »

Па наравно да има народа који има толику количини новца и наравно да га је мало,па јели то разлога да од њега правимо кримиланца, па зар да нам то држава буде? Да и од поштени људи којих има,правимо криминалцима.Па зар само са једном пријавом да људима животе рушимо, па зар по томе да буде познати. Наравно да није све бајно,али шта је са правима они што су поштено стекли свој новац, па зар због криминалаца требамо и поштеном свјету судити.

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by spile_86 »

knele wrote:Druze ja i ne trazim da me neko placa na osnovu mojih aktivnosti na prnjavor.infu kao sto je slucaj kod tebe,ovo sve sto piskaram ide gratis od mene :).
Stvarno nemam vremena da citam preglomazne postove,smaraju me .Ipak ja mislim da bi to vece posljedice ostavilo na politicare nego na osgtalu sitnu raju ;)
:lol: :lol: Па зар ти мислиш да мени неко плаћа за моје писање овдје, немој се проваљивати...Као што сам већ рекао тренирај избори само што нису почели,можда и тебе запосле у општину... :lol:
Potpuno se slazem sa kamikazom,evo jednog svijezeg primjercica sto se tice otpisivanja dugova

http://www.rtvbn.com/news/ocekivano-por ... ma-srpske/
Наравно БН телевизија, баш ме чуди од њих за овако нешто,а наравно и од тебе... :lol:

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by KAMIKAZA »

Onaj ko je posteno steko on ima i dokaze,sto ne znaci da ja imam. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
knele
Posts: 251
Joined: 21.01.2014. 02:30

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by knele »

Kakva opstina na snazi je mjera smanjivanja broja radnika,samo u privredu pa se tu dokazivati ;)

Znaci ispada po tebi da BN televizija nije mjerodavan mediji iako je najgledanija u RS :)

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by svjedok.saradnik32 »

ее ово вам је људи моји политика СНСД-а, ,, заштити лопова , дај тајкуну, одузми сиротињи''

Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

Post Reply