Privatizacija - pljacka stoljeca

Politička dešavanja u Republici Srpskoj i BiH

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
CHEJK
Posts: 238
Joined: 13.07.2013. 21:56

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by CHEJK »

samuraj.... Pročitaj sa kim sam Walesu povezao, sa tobom nisam definitivno, ako nisi shvatio pitaj nekoga da ti objasni, vrsta je to napisao pa se i on ispravio. Psovke neću ni komentarisati to je Vaš kočijaški nivo, gospodine samuraj. Nemaš ništa reći konkretno da bi se za mene zakačio i pljuvao po meni, pa sada izmišljaš i tripuješ se bez potrebe. Ajde caoooooooooo.... :smt006
Cijeni riječi. Svaka od njih može biti tvoja posljednja.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Wałęsa
Posts: 16
Joined: 17.07.2011. 12:19

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by Wałęsa »

Rekao sam ti, CHEJK, da sa tobom ne vrijedi polemisati na temu Cera.
Što se tiče tvoga poistovjećivanja moga pisanja na ovom forumu oko dešavanja u Banji Kulaši sa nekim drugim osobama, u velikoj si zabludi. Oko te problematike sam živa enciklopedija od sredine 70ih pa do danas. Što se tiče perioda od kada je Cer postao akcionarsko društvo, sve su mi stvari vrlo dobro poznate pa i uloga aktuelne direktorice. Za tvoju informaciju lično te poznajem kao dijete, čak mnogo prije nego što sam upoznao osobe s kojima me poistovjećuješ na ovom forumu. Što se tiče krivičnih prijava, podnosio sam ih mnogo prije nego što si ti uopšte spoznao šta one znače i vrlo dobro znam gdje one završavaju. Lijepo te molim da moj nick više ne koristiš na ovom forumu u bilo kom kontekstu. Lijep pozdrav

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by svraka »

Zna li iko od vas razliku između Robin Huda i Superhika. Superhik je lik iz crtanog stripa Alan Ford. Obojica su otimali. Prvi je otimao od bogatih i dijelio siromašnima. Drugi je otimao siromašnima i davao bogatima. Evo javiše se i novi likovi koji otimaju, ali da li će kome dijeliti, vidjeće se.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by ZMIJA »

O pljačkaškoj privatizaciji na ovom forumu dosta smo pisali, i u glavnom postigi jedan opšti konsenzus da je privatizacija uz rijetke izuzetke, jedna velika pljačka naroda, i malo ih je, ili skoro nikako bilo onih koji su imali drugačiji pristup u tom kontekstu.
Rekli smo da je i revizija te i takve privatizacije, jedna utopija koja je poslužila, ili još uvjek služi nekim političarima i strankama kao sredstvo u predizbornoj kampanji, pomoću koga se odmah iza nacionalizma, najlakše dolazi do nekog glasa, i najlakše manipulacije biračima i građanima koji se pale na sentimentalnost, i čije se objektivno nezadovoljstvo teškim životom liječi lažnim obećanjima.
Držati vatrene govore pred ovim ojađenim ljudima i tražiti od Vlade Republike Srpske da donese još nekih 5 miliona maraka i uloži u opljačkane firme, pod pričom revitalizacije i novog početka, nije ništa drugo već nova pljačka naroda.

Konvertovanjem dugova opljačkanih firmi kroz akcije kojima Vlada u nekim opljačaknim firmama postaje većinski vlasnik, nije ništa drugo nego novo zaduženje svakaog građanina Republike Srpske, jer skupe inekcije u crknutog konja nije ništa drugo nego nova pljačka naroda i u ime naroda, jer svjedoci smo ovih dana nekih firmi koje obilazi predsjednik Republike Srpske i spašava opljačkane firme u ime naroda.

Vlada je do sada uložila silne milione u mnoga preduzeća koja su opljačkana u pljačkaškoj privatizaciji u cilju spašavanja proizvodnje i očuvanje radnih mjesta,
i rijetki su ili skoro nikavi primjeri, da su ta spašavana preduzeća postala ono zbog čega su imala poseban financiski tretman kroz financiske inekcije i reprograme dugova i ostale privilegije Vlade.

Možda su braća Jugovići i njihov koncept spašavanja i revitalizacije djela privrede koji nameću i predlažu, prije svega predsjedniku Republike Srpske i popločana dobrim namjerama, ali se postavlja pitanje garancije i para koje objektivno nema,dakle sve je na veresiju narodski rečeno, i dodatno sipanje vode u čašu vina, koja je već odavno nije špricer.

Banja Kulaši jeste jedna posebna priča, kao i ergela Vučijak u Prnjavoru, i da j bilo imalo poštenja,a pameti sigurno nije manjkalo ,ova preduzeća da tako kažem se nisu trebala ni privatizovati, ili u najmanju ruku trebali su se privatizovati po posebnim uslovima kao strateška.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by regeman »

zmile, sto vatrogasce nategnuste po ovoj vrucini? :D
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by ZMIJA »

Redovna vježba i provjera protušpožarnog sustava,propisano standardom,neznam kakavo bi to natezanje bilo,pipremamo profesionalce :smt004
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
pat
Posts: 228
Joined: 06.04.2009. 18:52

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by pat »

Poslednja direktorica se zatekla u nezgodno vrijeme na nazgodnom mjestu. Svojim neiskustvom i neznanjem sada plaća račune i doživljava linč, a u Udruženju malih akcionara se sada ori:
[Youtube]http://www.youtube.com/watch?v=l-yXQt5hD50[/Youtube]

O čerupanju "Cer"-a je već dovoljno napisano. Pojedinci su stavili pare u džep, da je Zepter htio nekakav napredak, napravio bi barem nekakvu fabriku u kojoj bi se makar pravile drške za njegove lonce ili usisivače.
Interesuje me kako Banja Vrućica nije propala? I u njoj je većinski vlasnik Zepter?

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by regeman »

zepter uzima lovu na naknadama za upravljanje drustvima i to je to, njih deset uzeli milione, niko za njih ne zna, siguran sam da ne bi znalo doci do Banje.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
bazinga
Posts: 34
Joined: 13.07.2013. 11:36

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by bazinga »

pat wrote:Interesuje me kako Banja Vrućica nije propala? I u njoj je većinski vlasnik Zepter?
Vjerujem da bi braća Jugović mogla da poprave profit, samo da Zepter cuje za njih... :smt003

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by bičbožiji52 »

pat wrote:Interesuje me kako Banja Vrućica nije propala? I u njoj je većinski vlasnik Zepter?
Jedan od veoma zaslužnih što je banja Vrućica kod Teslića postala na daleko poznata, je jedan sajajn čovjek koji je u najtežim trenucima bio na čelu ove firme je Zdravko Ostojić, prava ljudska i svaka druga gromada
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by ZMIJA »

Ova najnovija kulaška sapunica oko banje izgleda se nastavlja ,evo umješao se i granski sindikat na jedan paradoksalan ali realističan način,i to po žurnom postupku ,samo neznam koga ovaj sindikat štiti, da li radnike ili vlasnike kapitala u konkretnom slučaju banje.
Goran Savanović predsjednik granskog sindikata u slučaju banje Kulaši ponaša se kao slon u staklenoj bašti,umjesto da da podršku sindikatu u banj Kulai on tom sindikatu osporava legitimitet i legalitet, pozivajući se na unutar sindikalne izbore kao da su ti sindikalni izbori sveto pismo, i kao da to nekoga posebno zanima, a posebno u konkretnom slučaju gdje se sindikat na takav način oglašava prije višeg okružnog suda.
Sindikat je savkako morao i trebao stati zaštitu radnika banje Kulaši daleko prije nego se došlo do stečaja i ove vanredn situacije u kojoj se radnička i vlasnička prava brane golim prsima,a ova bespotrebna i ishitrena izjava Gorana Savanovića u najmanju ruku je karikatura sindikata, sasvim nepotrebna odnosno štetna po interse i radnika koji su ostali bez posla.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

ivan78
Posts: 85
Joined: 12.06.2013. 07:21

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by ivan78 »

Sindikat ima i te kako veliku ulogu, samo je pitanje na ciju stranu se stavlja.
Sto se tice tih Jugovica, onako sa strane gledano, nista oni niti su postigli niti privrijedili.Da i ja kazem nesto za sta siguran nisam.Poizdavali su lokale koji nisu njihovi, naravno oni ne rade tu vec poneko od radnika, pitanje po cijem izboru i pitanje ko i kako zagovara a i prima te kirije.Da su oni ulozili sredstva pod imenom firme za koju se bore i nastavili raditi, ja bih pozdravio. Ovako sumnjam u sve! Sve u svemu, kineski onakav saren u po centra grada je ruglo i slika stanja u kome mi zivimo.
Sto se tice te Bojane, koliko je imala staza i kakvo je njeno iskustvo da bude postavljena za direktor firme. Znaci, ne stavljam se ni na ciju stranu, mogu samo reci da po mom misljenju ne valja ni jedna strana ili nije rjesenje ni jedna strana od njih.

tehal
Posts: 99
Joined: 17.03.2012. 19:29

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by tehal »

neki prije kineza su mislili da lokale koje su zaposjeli mogu dobiti na poklon,pa IVANE ako si jedan od njih ili je to neko tvoj ti zato kritikujes jugovice.
Drugo ivane zakup ili djelatnost, pa naravno sto donosi vise prihoda.
A ti provjeri da li su prihode manji ili veci.Naravno ivane,poslovanje preduzeca tebe neb tangira ti si licno ogorcen sto ne bi lokala.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by ZMIJA »

Trgovinsko predizeće ,,Promet''provo je oplačakano u Prnjavoru, što za vrijeme rata što u posleratnom periodu, i niko se izgleda ne sjeća te geneze te velike pionirske pljačke u Prnjavoru kad se dnevni pazar ovog trgovačkog preduzeća donosio na astal sa geverom za kojim je sjedio narodni poslanik Dragan Đurić,a u pozadini asistirao Lazica Preradović i tako je počelo ,da bi kasnije u prvom privatizacionom ciklusu nameračaeni Dušanić prvo posvqađao i podjelio radnike Prometa u kapitalističkoj bajci i eldoradu za radnike koji njemu budu lojalni, i kao takvi ostanu da rade kod njega, a onima koji nisu povjerovali u tu dušanićevu bajku sdledila je noga u dupe.
Da bi se kasnije ispostavilo da ii oni naivni i lakovjerni radnici takođe dobili nogu u dupe od strane Dušanića koji je pod sumnjivim, odnosno definitivnom sumnjivim oklolnisima posta većeinski vlasnik ulažući neku staru deviznu štednji kao i lažne vaučere koje je za bagatelu kupovao od naivni i lakovjernih građana koji su u Dušaniću vidjeli novog mesiju .
Defitivan udarac u velikoj pljački Prometa uradila je Vlada Mladena Ivanić kad je svojom uredbom mimo zakona, o privatizaciji dozvolila da se i djelovi jednog preduzeća kao takvi mogu privatizovati ili bolje rečeno otimati.a to je nadaleko poznata ,,privatozacija ''lokala.
Braća Jugovići dolaze na zagaraište ovog nekad na daleko poznatog trgovačkog preduzeća,gdje ulaze u nemoguću misiju spašavanja šta se spasiti moglo, jer žiro račun ovog preduzeća je bio blokiran i nemoguća misija je počela.
Sada kritikovati braću Jugoviće je u najmanju ruku degutantno glede trenutnog stanja u reslu ovog preduzeća, a ne ulazeći u genezu ranijeg stanaja i dešavanja u ovoj prvoj pljački društvene ,kasnije državne svojine u toku velikih klimatskih i druigih promjena 90. godina prošlog stoljeća.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by svraka »

Uh, imam problem sam sa sobom. Nijedna opcija mi se ne sviđa. Ćutim do daljnjeg. Propadanje banje jednostavno ne mogu da prihvatim. Spašavanje banje na ovakav način mi je komično.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by vrsta8472 »

Ако је "упад" од стране акционара нелегалан, гдје је полиција?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
schwabo No1
Posts: 658
Joined: 25.05.2009. 15:06

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by schwabo No1 »

vrsta8472 wrote:Ако је "упад" од стране акционара нелегалан, гдје је полиција?
Не брзај, врста, не брзај!
Епилог о праву и правди доноси суд. Прије доношења закључка, добро је сачекати шта ће рећи о конкретном случају.

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by svraka »

I to je pitanje na mjestu. Ne znam, izgleda da ja ne razumijem neke stvari. Možda me vrijeme pregazilo?! Ali upravo mi pade na pamet karikatuta iz nekih novina, ne sjećam se kojih: debeli gospodin izlazi nasmijan iz fabrike i nosi torbu punu para koje se rasipaju po ulici. Mršavi radnik vuče za rukav policajca i viče mu da uhvati lopova. Policajac mu odgovara da je to privredni kriminal i da on nema ništa s tim.

User avatar
CHEJK
Posts: 238
Joined: 13.07.2013. 21:56

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by CHEJK »

Policija nema vremena da dođe bije nedužan narod po Banjaluci otimajući mi imovinu i dajući pojedinim "poštenim" građanima, otimajući kuće po Trebinju u korist Elektra, takođe nelegalno a za ovo se ide javnom tužiocu jer je ovde niz nelegalnosti, počev od toga da se pazar cer-a u promet nosi, tako bar pričaju radnici koji rade trenutmo na agregat i koji nisu dobili ni Ugovor o radu, inspekcije im svaki dan dolaze i na kraju će staviti i traku zbog budala na banju . E sada po riječima tih istih ljudi, postoji mogućnost zbog ovoga što su braća J.uradili da cer izgubi koncesiju, budući da rade na "divlje", a ako se to desi pa ih ovi većinski tuže,biće užas, a banja će ostati zahvaljujući njima hotel u selu. BRAVO Jugovići!!!!!!!!!!!!!!! :smt041 :smt041 :smt041

Što se tiče ovoga slučaja, ovo ako se ne varam ima svoju poprilično komplikovanu proceduru, vjerovatno se i presuda čeka. Ako se ne varam Udruženje malih akcionara se zato i zove "malih" jer su mali i minorni, nikako ne mogu biti veliki i odlučivati. Otvaranjem stečaja, ni oni ni ti većinski nemaju nikkakva prava ovo uraditi. Eto lijepo i dokaz kamera snimila, ali kada je neko blentav blentav je.... :cry: :cry:

Da se razumijemo ne podržavam propadanje preduzeća i odlazak radnika na biro, ali ovi "novoimenoani samozvani" nemaju nikakvih dokumenata od suda, jer da imaju do sada bi ih pokazali i objavili kao i gomile ovih svojih romana.
Cijeni riječi. Svaka od njih može biti tvoja posljednja.

Neki_to_vole_vruce
Posts: 50
Joined: 08.01.2011. 01:26

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by Neki_to_vole_vruce »

Duso zasto si ti pandurcic kad si toliko pametan? Trebo si da te tata progura na neki visi rang :!:


:smt005 :smt005 :smt005

User avatar
CHEJK
Posts: 238
Joined: 13.07.2013. 21:56

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by CHEJK »

Neki_to_vole_vruce wrote:Duso zasto si ti pandurcic kad si toliko pametan? Trebo si da te tata progura na neki visi rang :!:


:smt005 :smt005 :smt005

Ovo se odnosi na koga, dušo??? :?: :?: :?:
Cijeni riječi. Svaka od njih može biti tvoja posljednja.

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by grlica »

Mislim da će situacija sa ovom Banjom donijeti mnoge promjene u ovoj držaavi ... kako god, meni je drago da Banja Kulaši radi , posebno sad kad je sezona , mada nikako da odem gore uglavnom BITNO JE DA RADI!!!!
imam moćno pero - jezik srpski

Post Reply