Privatizacija - pljacka stoljeca

Politička dešavanja u Republici Srpskoj i BiH

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

Lasse
Posts: 193
Joined: 17.07.2011. 14:57

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by Lasse »

"Stotinjak predstavnika malih akcionara iz preduzeća, koja su uništena u, kako su naveli, pljačkačkoj privatizaciji, okupilo se danas ispred zgrade Okružnog privrednog suda u Banjaluci kako bi kroz primjere uništavanja privrednih kolektiva (Robna kuća ”Boska” Banja Luka, ”Jelšingrad” Banja Luka, ”Fruktona” Banja Luka, ”Doboj putevi” Doboj, ”Tehnorad” Derventa, ”Metalka” Prnjavor, ”Promet” Prnjavor, banjalučka “Pivara”, banjalučki “Konzum” ... ) ukazali na katastrofalni rad nadležnih institucija Republike Srpske."

http://www.6yka.com/novost/33408/mali-a ... 10-tajkuna

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by ZMIJA »

Otužno je gledati ove ljude koji se predstavljaju kao predstavnici malih akcionara preduzeća koja su opljačkana u pljačkaškoj privatizaciji i praktično nestala sa lica zemlje ,a koja je kao takva dobila prećutnu saglasnost u to vrijeme kako domaće vlasti, tako i prećutnu saglasnost takozvane međunarodne zajednice, koja je sve to nijemo posmatrala, dok su lopovi čerečili društvenu, kasnije preimenovanu u državnu svojinu ,a ovi ljudi kao zobiji tumaraju ovdašnjom stvarnošću,i traže pravdu kod takozvanog pravosuđa koje ne služi ničemu sem samo svojoj svrsi.
Da, smeće od pravosuđa, kako neko reče,ali i smeće od društvenog sistema,smeće od države kao takve,smeće od svih institucija koje su dali direktno, dali indirektno, učestvovali u ovoj velikoj pljački naroda, i narodne imovine,za rad korist nekolcine pojedinaca ,lopova ,vašerskih secikesa, koje narod prozva nekim umilnim imenom takozvanim tjkunima.
Davno prije se trebalo okupljati,neu predstavničkom obliku već u direktnom,neposrednom i u što većem broju, kako bi se branilo ovo što je sada misaona imenica, jer je opljačkano, jer praktično ne postoji više.Dakle da skratim -Kasno Marko na Kosovo stiže.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

samuraj
Posts: 279
Joined: 09.05.2012. 17:15

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by samuraj »

Neka ih ima to svoju težinu,neka im daju do znanja da im nisu halalili svoju imovinu.
Nije ovdje riječ o privatizaciji,već o otimanju akcija čiji su vlasnici obični ljudi.
Nije kasno zmijo,pa i oni kojima su uzimali 48 a nisu halali se vraća pa makar sada... a i najslađe će biti kad ovim mafijašima počnu uzimati natrag. Ja vjeruje u to,posebno kad broj nezadovoljnih poraste.

samuraj
Posts: 279
Joined: 09.05.2012. 17:15

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by samuraj »

Ovo je i tužno ali i ružno! da bi se jamio unis u tišini i laganice - smislili su da se riješe radnika šalljući ih u derventu,da nema svjedoka.
Valjda nisu toliko naivni da pristanu,a možda i jesu.
Doće jednog dana do "revizije",dešavanja u preduzećima ko u srbiji. sve će na vidjelo

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by KAMIKAZA »


Vrijedi pazljivo pogledati ,sve price su u sustini iste :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by ZMIJA »

Naravno da su sve priče u suštini iste ,samo neznam šta u ovim pričama traže baštinici politike koja je i za vrijeme, koje je apsolutno vladala na ovim prostorima,poliitke SDSa, ima da govori jedan Dragan Čavić koji kad je bio na vrhuncu svoje političke moći ćutao kao zaliveni ćup ,a da stvar bude gora kao predsjednik Republike Srpske bio je i šef antikorupcionog tima ,pa bi bilo moralno da prvo kaže šta je za svog tog mandata poduzeo da se spriječi kriminal i korupcija ,jeli bar pokušao malim prstom da mrdne, na sve šta se dešavalo od 92.godine ,a mi nismo kratkog pamćenja i još se sjećamo kako je započela velika pljačka nardoa kroz poznate afere kao što su: ,,CENTREKS'',,,NAFTA 1'' ,,NAFTA 2'' ,,SELEKT IMPEKS'' štampanje novca ,za koji niko pouzdano nezna gdje su ga štancali,zar je Čava zaboravi kako su dok su bili na vlasti zapalili zgradu Fonda PIO u kojoj je izgorjela kompletna dokumentacija.
A što se tiče Slobodana Vaskovića on je bio, ostao i ostaće običn dobro našminkana novinarska kurva, koja piše tekstove po narudžbi od one sa tenka na kome je ušao u Sreberenicu, pa do zgrade vlade Republike Srpske.
Veliku pljačku ovog naroda koja je započela sa klimatskim i drugim promjeneam 90 gdoina prošlog vijeka veješto koriste razni političari u svoje političke svrhe da se održe, ili da dođu na vlast, dali kao početnici ili recidivci/Čava/ svejedno vješto koristeći ovakve novinarske narikače poput ovog Slobodana Vaskovića.
Dok god narod bude ćorav kod očiju, i od šume ne bude vidio drvo, i dok ga budu u borbu za pravdu i istinu budu vodili oni isti koji su ga doveli do poniženja ,siromaštva ,gubljenja ljudskog dostojanstva ,do duhvne bjede i ljudskog očaja, spekulacije sa narodnom nesrećom će biti sredstvo za borbu da se dođe po svaku cijenu, kao što se zorno vidi i u ovoj priči Slobodana Vaskovića i Dragana Čavića.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by corkan »

Pa zmile nije Ćavić baš tolika ovca,priča se da je i on malo veći gazda, nije mu voćnjak toliko veliki kao Milin ali ako se još jednom dokopa vlasti isjeće i ono šume što je ostalo i sve zasadit voće.
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by ZMIJA »

Naravno da nije, nismo mi zaboravili kad je u bazen na čokoričkim poljima dok je bo predsjednik Republike Srpske kraj svoje vikendice mmammale u cisternama dovozio morsku vodu .
Naravno bilo bi dobro da nam objasni šata uradi sa 1.800 hektara uređnom poljoprivrednog zemljišta nekadašnjeg RATARA i kakve je akcije ima u poznatoj banji GUBER u Srebrenici, gdje je njegov stranački pulen Ratkovac, i ako ne živi u Sreberenici se kandidovao za načelnika ove na daleko čuvene, i problematične opštine Srebrenica ,i svojom kandidaturom srušio srpskog kandidata i tako pomogao bošnjačkom kandidatu Durakoviću da sjedne u načelničku fotelju,naravno sve ima svoju cijenu ,samo o tome neki mediji šute ko zaliveni, a onda prde kako su se neki bošnjaci fiktivno prijavljivali za izbeore u Srebrenici, istina ne spominju privremeno i fiktivno prijavljenog čak isrpskog kandidata Rašu Ratkovca pa zar to nije dno dna.
Nije problem u gazdama i ljudima koji svojim znanjemi radom stvore svoje bogastvo,već u ovim komunističkim omladincima koji su preko noći od običnog gologuzana posta takozvani gazda, i još mu to nije dovoljno hoće da se bavi politikom, i da nas sve u zdrav mozak .ebe.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by corkan »

Rikno je i Raša njegove ribe pasu trevu a radnici ne primaju platu, pare kako su došle tako i otišle samo da ostane živa glava.
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by VJESTICA »

KAMIKAZA wrote:
corkan wrote:Ako je to tako kao što ti tvrdiš onda se gospodin,,direktor" našao na pogrešnom mjestu to znači da nije bio sposoban nego poslušan. :arrow:
Ovo je jedina tacna konstatacija,mogu je potvrditi svi koji imalo poznaju stanje u Unisu.Da me neko ne shvati pogresno,radi se o super covjeku, mislim kao osobi,gradjaninu,drugu...ali moramo reci da je svoju karijeru izgradio na cutanju i klimanju glavom.

Druga stvar koja mi je zapela za oko,su nasi Prometovci,imam osjecaj da se u njihovom slucaju smjenjuje Dusanic da bi dosao Dusanic.
Prije neki dan sam malo pogledao sve to,i nije lose sto su organizirali slavlje za bivse radnike,lijep je to gest,na zalost slabo propracen u medijima,ali nema veze.Sta meni smeta u cjeloj toj prici,pa evo ukratko,nasrnulo se na Petra kukom i motikom,imali su pravo,lopov je to jest, kako se danas moderno kaze Biznismen je.Rekose hoce da zivi od kirije i rasprodaje imovine,ne valja to ,ali i ovi danas hoce isto,sve je iznajmljeno a u prostorima koji su iznajmljeni su zaposleni neki novi ljudi,niko iz Prometa iako je imao prave trgovce,niko ne uslovi iznajmljivanje objekta sa zaposljavanjem par ljudi.Cudna politika ,jos ako se sjetimo Petra koji je radio isto,poslovni prostori su iznajmljeni tu se ne moze nista uraditi,novi gazda novi ljudi,ali parking stari.Na ideju da naplacuje parking ispred vec iznajmljenih prostora nebi dosao ni Petar Dusanic,jer kako ces nekome iznajmiti prostor a onda poslati djecka da mu razgoni musterije u zelji da kasira marku,uzgred da kazem da ni on nije bivsi radnik Prometa.Naravno znaju oni do kuda je njihov parking i ne idu na gradsku povrsinu,tj.preko puta,granica se zna u svemu,ali ipak se ne zna u ciscenju snijega,snijeg se cisti na trosak poreskih obveznika,ako je to privatno zemljiste i ako se za njega naplacuje placarina,znaci automatski i da bi trebalo taj ko naplacuje, pristupni put i trotoare da cisti sam,a to nije slucaj,ako jeste molim da se kao i za sve drugo postavi kvitung o placanju usluga na ovaj portal :wink: Ako zelimo da mjenjamo svjet,moramo poceti sa mjenjanjem samog sebe,pa tek onda drugih. :wink:
Nista od ovoga sto si naveo nije tacno!U prostorijama prometa,koje su iznajmljene,su zaposleni ili bivsi radnici prometa ili neko mladji iz njihove porodice.Naplacivanjem parkinga,osim onima koji dolaze u iznajmljene prostore koje pominjes,postize se da prime platu bas neki bivsi radnici Prometa.Sto se tice ciscenja snijega i to si pogresno informisan,jer svjedok sam,barem za proslu zimu da je Promet placao ciscenje snijega.Taj djecak za kojeg tvrdis da ni on nije bivsi radnik Prometa, je sin bivseg radnika Prometa.
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by regeman »

zmile nemoj pretjerivati, kakav Ratkovac pulen stranacki, taj je odavno kod vas, samo te niko nije obavijestio..to je jedan od onih u svakoj vlasti :)
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by KAMIKAZA »

VJESTICA wrote: Nista od ovoga sto si naveo nije tacno!U prostorijama prometa,koje su iznajmljene,su zaposleni ili bivsi radnici prometa ili neko mladji iz njihove porodice.Naplacivanjem parkinga,osim onima koji dolaze u iznajmljene prostore koje pominjes,postize se da prime platu bas neki bivsi radnici Prometa.Sto se tice ciscenja snijega i to si pogresno informisan,jer svjedok sam,barem za proslu zimu da je Promet placao ciscenje snijega.Taj djecak za kojeg tvrdis da ni on nije bivsi radnik Prometa, je sin bivseg radnika Prometa.
Bas me zanima koga ste zaposlili :) ja ne prepoznah ni jednog od tih radnika u DM ili RA banci a nisu ni oni kinezi radili nikad u Prometu. :D
I da je tacno to sto tvrdis da neki od tih zaposlenih pa makar i taj djecak sto ubire porez za parking (usput da kazem da nije tacno da je dzaba za one koji idu u DM jer sam ja platio) djete nekog bivseg radnika,onda nas to navodi na jos goru pomisao tj.da se zaposljava preko veze.Sta mislite ako bude tako kako vi to sada radite,i sutra povratite Pionir,Slogu..... itd..... i opet tamo zaposlite one koji su neka rodbina bivsih radnika,a radi se o par hiljada,kad ce na red doci oni koji nisu imali rodbinske veze,nije ta imovina ostavljena u nasledstvo od djedova radnicima Prometa ili neke druge firme,znaci ne moze se ni ostavljati samo djeci njihovih radnika.Iako ja postujem vasu borbu za "pravdu" ovakve stvari su mi ipak neobjasnjive,otimanje i svojatanje bez obzira od koga dolazilo je ipak otimanje. A sto se tice snijega i parkinga ,pa valda ima neki racun koji je placen,niste valda davali iz dzepa u dzep,postavite ga ovdje da i mi vidimo. :wink: Moje licno misljenje je da je sve ostalo isto kao nekad,samo su se interesi uspjesno sakrili iza patriotizma. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by ZMIJA »

Rege ne mogu svi biti kod nas, ipak smo mi mala čaršija i zna se ko je kod koga,ja se slažem s tobom da ima onih kojima štima svaka vlast to je tačno, ali pomenuti gospodin nije prilazio blizu nas ,možda se šunjao noću :lol: :lol: , ali su ga naši stranački kerovi otjerali do Čave, njegovog šefa i de fakto i de jure.
Preko koga je Ratkovac kupio banju u lakatašima, i poslije preprodo i zaradio,što je pokušao i sa banjim Guber,pa su mu naši zatvorili terminal u Brodu.
A to je sve Regi išlo preko Čavketa i njegovih ljudi.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by regeman »

taj kod nas nije odavno, opozicija i biznis ne idu skupa znas i sam to odlicno, nije se sunjao kod vas u PRnjavoru, ali jeste mozda po BL, :D
a vidis jedne cudne koincidencije, svi ti sto su se preko sds i Cave okoristili danas ga najvise pljuju, vjer.kao i Milu njegovi najblizi:D

@kami aj ne lupaj majke ti
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by VJESTICA »

KAMIKAZA wrote:
VJESTICA wrote: Nista od ovoga sto si naveo nije tacno!U prostorijama prometa,koje su iznajmljene,su zaposleni ili bivsi radnici prometa ili neko mladji iz njihove porodice.Naplacivanjem parkinga,osim onima koji dolaze u iznajmljene prostore koje pominjes,postize se da prime platu bas neki bivsi radnici Prometa.Sto se tice ciscenja snijega i to si pogresno informisan,jer svjedok sam,barem za proslu zimu da je Promet placao ciscenje snijega.Taj djecak za kojeg tvrdis da ni on nije bivsi radnik Prometa, je sin bivseg radnika Prometa.
Bas me zanima koga ste zaposlili :) ja ne prepoznah ni jednog od tih radnika u DM ili RA banci a nisu ni oni kinezi radili nikad u Prometu. :D
I da je tacno to sto tvrdis da neki od tih zaposlenih pa makar i taj djecak sto ubire porez za parking (usput da kazem da nije tacno da je dzaba za one koji idu u DM jer sam ja platio) djete nekog bivseg radnika,onda nas to navodi na jos goru pomisao tj.da se zaposljava preko veze.Sta mislite ako bude tako kako vi to sada radite,i sutra povratite Pionir,Slogu..... itd..... i opet tamo zaposlite one koji su neka rodbina bivsih radnika,a radi se o par hiljada,kad ce na red doci oni koji nisu imali rodbinske veze,nije ta imovina ostavljena u nasledstvo od djedova radnicima Prometa ili neke druge firme,znaci ne moze se ni ostavljati samo djeci njihovih radnika.Iako ja postujem vasu borbu za "pravdu" ovakve stvari su mi ipak neobjasnjive,otimanje i svojatanje bez obzira od koga dolazilo je ipak otimanje. A sto se tice snijega i parkinga ,pa valda ima neki racun koji je placen,niste valda davali iz dzepa u dzep,postavite ga ovdje da i mi vidimo. :wink: Moje licno misljenje je da je sve ostalo isto kao nekad,samo su se interesi uspjesno sakrili iza patriotizma. :wink:
:D :D :D smatras da bi direkter prometa trebao da ti dostavi racune...?Pricas o zaposljavanju preko veze!?U dva posta si pokazao koliko tvoji postovi vrijede,dzaba ti milion postova!Moj ti je savjet da primjenis malo copy i paste,i tako ucinis svoje postove vjerodostojnijim.Na taj nacin ti i drugarica ispada pametna ovde na ovoj pijaci za besposlicare.
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by KAMIKAZA »

:D Sta je ,ne smije se reci nista protiv,pa nisam ja Pero Dusanic da trazim neke vase dokumente o platama i ostalom,ali mislim da bi trebali malo povesti racuna o okolini i misljenju iste,kazem postujem vas rad ali malo transparentnosti vam nebi naskodilo,i kao sto rekoh nije Promet vasa djedovina,a ni Pere Dusanica da se sad otimate koliki je ciji kolac.Ako se vec otimate sa njim pokusajte bar biti otvoreniji i manje pohlepni (znam da nema puno da se uzme,on je vec odnio) niko ne sumnja u vase dobre namjere,ali kad se pogleda struktura svega i nacin kako se zaposljeva i radi,onda dodjemo na isto.Ne mozete me ubjediti da je Pero jedini lopov u Prnjavoru (ne kazem da nije ali nije ni naj veci ni jedini) jeste da malo vise laze ali sta ces uzivio se covjek.Kao ova izjava o banci i parama 1992 godine :smt005

"Plašite li se da ćete doći pod udar zakona o ispitivanju porekla imovine, koji predlaže SDS?
- Bože sačuvaj! Zašto bih se plašio! Pre 1992. godine imao sam 33 miliona maraka u tadašnjoj Jugobanci! Što se mene tiče, neka slobodno usvoje taj zakon, jer nikada nisam imao problema sa zakonom, osim kada su stranci podigli hajku protiv mene zbog potrage za Radovanom Karadžićem, ali ni oni nisu uspeli ništa da dokažu, iako su radili sve i svašta da me privole da sarađujem sa njima."

Vec sam vise puta rekao da bi volio da je takvih kao vi vise i da bi mi bilo drago da uspijete,ali nebi mi bilo drago da sutra postanete kao oni protiv kojih se borite,bez obzira dal se to desava svjesno ili nesvjesno. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by grlica »

mada se ne preporuča ali moram se uključiti.
Ja se sjećam kad dođoh u taj grad šoping je bio izuzetno lijepo mjesto i davao je Prnjavoru neki urban izgled. Većina ljudi se frapirala kad je čula da stižu Kinezi i da će cjeli šoping pretvoriti u veliku kinesku kuću -tipa sve na jednom mjestu , al kod Kineza!
To isto važi i za robnu kuću . Dva najurbanija i najatraktivnija prostora u gradskom jezgru zauzeli Kinezi!Umjesto da se išlo na to da sa tim istim Dušanićem ulaže u ta dva prostora u smislu tržnog centra ili... ideja može biti na pretek , ide se zajedno sa Kinezima u rat --a protiv drugog vlasnika Prometa (Dušanića).
U nekim većim gradskim sredinama ,ti isti Kinezi se izmještaju van grada, sa svojim tzv. četvrtima,tipa na Novom Beogradu ili na Stupu u Sarajevu, samo u Prnjavoru oni bivstvuju na dvije najbolje lokacije -što je politika Jugovića.
--- u Prnjavoru ne možeš ni kod Kineza dobiti posao bez veze --- još pamtim tu čuvenu rečenicu.

Znači, kad bi "ukinuli Dušanića " dobili bi Jugoviće za glavne baje u čaršiji!
i ova čuvena rečenica bi bila nova deviza Novog Prnjavora, samo ne vjerujem da bi svi ti ojađeni građani (penzioneri , bivši radnici) bili i nova / stara radna snaga Novog Prnjavora!
imam moćno pero - jezik srpski

samuraj
Posts: 279
Joined: 09.05.2012. 17:15

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by samuraj »

Čudan je postao ovaj kamikaza,krivo mu što se u pnjavoru naplaćuje parking i nije to pisao kad je u ime opštine rađeno isto.
Malo ovako malo onako(prvo je za sve kriv sds,pa onda nije kriv je kalabić i snsd - pa je prvo kriv dušanić i slični,pa nije on samo malkice krivi su oni koji mu se suprostavljaju,a kad se već suprotstavljaju onda su dužni da u ime građanstva ne koriste svoj parking,već u opšte svrhe.Pa kad već znaš šta treba sa parkingom,i kako trebaju raditi pouči ih,ako već nije u perinim rukama,onda oni koji ga vode nek pitaju kako će dr. kamikazu,on je uvijek tu osim kad je gusto.a biti potiv pere i nije baš lako.
Ova grilica veli da kinezi dođoše u prnjavor sa prometovcima,što nije tačno i zlobno je pa oni su napunili cijeli svijet - a drugo,valjda se gleda interes preduzeća a ne nekog pojeninca(iznajmiti,ili nešto drugo)
Slažem se ja da treba da se zna gdje pare idu i predlažem...
1. neka poreska da podatke o plaćanju obaveza i za dušanića i za te jebene prometovce(jebi ih svidjelo mi se što nisu dali nemanji da se širi dalje na njihovo,već uzeli oni naplaćivati.Imaju muda ... ali ako kradu,kazniti ih kad završe sa perom.
Lično me zanima,stoji li neko iza njih "jači" ili su tu samo ti radnici.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by KAMIKAZA »

samuraj wrote:Čudan je postao ovaj kamikaza,krivo mu što se u pnjavoru naplaćuje parking i nije to pisao kad je u ime opštine rađeno isto..
Nije tacno da nisam pisao,prvi sam objavio da pare idu iz grada firmi u federaciju ,na osnovu toga je kasnije po isteku sumnjivog ugovora obustavljena dalja naplata.Nisam protiv naplate parkinga,treba i u gradu da bude placano,a nemam nista ni protiv toga da prometovci naplacuju parking za svoju povrsinu u skladu sa zakonom,to sto se neko bori protiv nekog lopova u ovom slucaju Pere Dusanica,niko mu ne moze dati za pravo da se ponasa kao taj isti,sve mora da ostane u granicama koje su propisane zakonom.Nadlezne institucije su tu da rade svoj posao,ali ovdje cute jer svoj posao ne rade ni kod Pere i njemu slicnih pa nece ni tu.
samuraj wrote:Malo ovako malo onako(prvo je za sve kriv sds,pa onda nije kriv je kalabić i snsd - pa je prvo kriv dušanić i slični,pa nije on samo malkice krivi su oni koji mu se suprostavljaju,a kad se već suprotstavljaju onda su dužni da u ime građanstva ne koriste svoj parking,već u opšte svrhe.
Brkas zabe i babe sto bi rekao Zmile,tacno je da sam bio protiv SDSa i bio za promjene kao i svi na forumu (skoro svi :D ) bio sam za Tomasa ne za Kalabica,kroz njega za SNSD ako tako hoces,kad su se desile promjene podrzavali smo SNSD jer smo htjeli da damo sansu ,kad su postali kao oni prosli,popljuvali smo ih.Itd..itd..
Vjerovatno ti imas neki problem ili si mlad,sto kazu zelen ko zelena trava,svaki covjek je rodjen sa mozgom,i ako ga imalo koristi mora se kretati sa vremenom.Nije nikakvo cudo sto se moje misljenje mjenja,nisam uzrok ja vec sama politika i politicari.Sta sam trebao kao ti da slijepo idem za jednom strankom mrzeci drugu,a oni koje danas pljujem sutra promjenu clansku kartu i ja kao slijepac slijedim politiku stranke pod njihovim vodstvom.Razni Kalabici su pretrcavali tamo i ovamo,i nije moglo biti mjerilo koju stranku sam pljuvao,vec koju politiku,pogledaj moje postove,ja sam pljuvao pljacku ,izdaju ,prevare,.....zato kazem i sada ,nije dobro postati kao oni,shvatite to kao savjet ne kao pljuvanje ili nesto drugo.
samuraj wrote: 1. neka poreska da podatke o plaćanju obaveza i za dušanića i za te jebene prometovce(jebi ih svidjelo mi se što nisu dali nemanji da se širi dalje na njihovo,već uzeli oni naplaćivati.Imaju muda ... ali ako kradu,kazniti ih kad završe sa perom.
.
Opet kad se zavrsi sa Dusanicem,jesu li Pero Dusanic i njegova propast, postali mjerilo vremena ,od kad ce se naplacivati porez,i raditi po zakonu,ako jeste ja sam za fizicko uklanjanje Pere,ali mislim da je to samo zabluda,jer svi smo mi pomalo Pero Dusanic,kad nam se ukaze prilika. :wink:
I meni je drago da su pokazali zube nekima koji se smatraju nedodirljivima,i tu im skidam kapu.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

karamarko4
Posts: 207
Joined: 26.07.2012. 12:03

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by karamarko4 »

stari dobri samuraj :smt005 :smt005 :smt005 ,dobro si zapalio kamija :smt005

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by ZMIJA »

Bilo bi dobro da Kamikaza i Samuraj odlože oružje na ovoj temi, jer su i jedan i drugi po imenima rođaci, jer svoja imena vuku iz Japana kao neprikosnoveni ratnici, i skloni su suicidu u slučaju poraza, što bi za ovaj forum bila prava šteta, i ako nas neki nazivaju dangubićima i ljudima koji mlatimo praznu slamu,i ako sami te isti, umjesto sočne trave, mnogi imaju slamu na meniju.
Dok se obavješteni ne slažu,mutavi love u mutnoj vodi,što ne znači da su Dušanić i njemu slični mutavi, i Kami je u pravu kad kaže da smo mi svi uslovno rečeno mali ili potencijalni Dušanići ,i moje je generalno mišljenje da nije problem u Dušaniću i njemu sličnim, već u nakardanom političkom,ekonomskom i ukupnom društvenom sistemu, i još nakaradnijoj politici, koja je protutnjala ovim prostorima i još uvjek tutnji.
Ali ima ona narodna da se klin klinom izbija,a da savaka sjekira sebi malj usječe.
Dakle ratnici oladite malo.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by grlica »

što ti samuraj mene nazivaš zlobnom ?
zato što neke stvari primjećujem i ne gledam iz političkog / dužničkog ugla , već iznosim samo svoje ekspresije , il kako se već stručno zovu ti utisci .... o Prnjavoru !.
Ja sam provela 12 dugih godina tu , i imam pravo makar na neko mišljenje (ko me se ne sviđa - ne zanima ga) o tom istom gradiću koji je izgubio svoju rijeku .... tamo negdje u Kulašima.
I ta banja je pod nekom jurisdikcijom Jugovića , i sve stoji već godinama .... ganjaju se vlasnička prava il glavne baje
NE MOŽE MILOŠ BEZ KARAĐORĐA !
il u prevodu mi smo Srbi neka prokletinja --čim imamo otimamo il se zamjeramo do besvijesti... nema racija ni razuma da kaže --- ajmo zajedno prvo uložiti , oživiti , pa ćemo onda vidjeti koliki je kolač da ga znamo pošteno podjelit.
jok!!!
sve u silu , sve neka surovost sirovost
i Dužanići i slavni bećari Jugovići nekako sirov i tvrdoglav svijet ...
GDJE MOĆ TRANSPARENTNOSTI ? --ko što reče moj dobri načelnik Kami!

A grlica zlobna ---- niđe veze ! :lol: :) :smt002
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by KAMIKAZA »

grlica wrote: nema racija ni razuma da kaže --- ajmo zajedno prvo uložiti , oživiti , pa ćemo onda vidjeti koliki je kolač da ga znamo pošteno podjelit.
jok!!!
sve u silu , sve neka surovost sirovost


Sumnjam da bi oni sa Perom a i Pero sa njima i na slavi sjedili,zagulili su i jedni i drugi do kraja.
Znam da se neki ljute ,vidim i po porukama,ali sustina svega je u tome da moramo ostati dosledni svojim idejama,ideja brace Jugovica me na pocetku fascinirala i sada se divim njima kako su otvoreno usli sami u obracun sa daleko jacim i organizovanijim protivnikom,ali danas sam pomalo skeptican.Mozemo reci Pero je prodavao i nije davao ostalim akcionarima nista,unistio je sve svojim nemarom i pohlepom,i istina je to,ali sutra ce Pero postaviti pitanje sta je bilo sa njegove pola marke od parkinga (samo usporedba),jel njemu iko dao njigov dio,jel iko pise uopste koliko je njegov dio ili dividenda,ne radi to niko i zato se svrstavamo polako na njihovu stranu,jer kao i on juce,mi danas kazemo nedamo njemu nista ,sve cemo uzeti za sebe,ili jos gore mi kazemo,kad plati Pero poreze i mi cemo,mi od drzave napravismo buvlju pijacu.Zmija rece onu staru:"Klin se klinom izbija",tesar covjek ovaj moj komso ali je u pravu samo ovdje se nebi trebali rukovoditi tom poslovicom,jer reci necu platiti porez jer nece ni onaj je isto kao kad bi rekli,kad moze onaj da krade sto nebi i ja, ili kad moze onaj da ubije mogu i ja...gdje bi nam onda bio kraj ???
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

karamarko4
Posts: 207
Joined: 26.07.2012. 12:03

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by karamarko4 »

dobri moji kad vec pricamo o postenju recite vi meni kome polazu racune braca daltoni,jel zna neko,kolike su zakupnine u robnoj kuci gdje idu ta sredstva,koliko mjesecno kostaju zakupljeni prostori pokojnog prometa,koliko placa onaj kong mjesecno jel zna neko,volio bi da mi neko odgovori jer me interesuje

samuraj
Posts: 279
Joined: 09.05.2012. 17:15

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by samuraj »

Mislim zmijo da se ne svađamo,imamo različita mišljenja ja i kamikaza.
Nije da ti nisi pisao ko je sds ko je snsd,nije to ni sporno drug kamikaza - ja rekoh da si u predizbornoj kampanji iznosio tezu da je za sve u prnjavoru kriv kalabić,a to se podudaralo sa sds tezom.Ja sam iznosio drugčiju tezu i davao prednost snsd ali ne samom kalabiću,nikad nisam rekao da su ti snsd- ovci oličenje poštenja već(da nije isto uzimati,dok su ljudi krvarili iz njihovih preduzeća) i sada.
Ja i dalje mislim da su sva preduzeća u prnjavoru uništena od sds i njihovih poslušnika,a ključni čovjek tu je bio i ostao pero.
To što ti porediš kokošare i ljude na ulici sa njima je tvoja velika greška po mom mišljenju.
Što se tiče prometovaca,očigledno si starosedeoc ovdje pa poznaješ sve ljude bolje od mene,alija i dalje mislim da oni ede pravu stvar.Kažeš ne plaćaju poreze,a otkud znaš i kako to da ljudi odlaze u penzije ako ne plaćaju.Jesu li možda dužni bili pa vraćali kad znaš napiši mi molim te jer....ne bih volio da sam tu pogrešno procijenio,to me baš zanima.
Usput grlice,kako ti koja nisi odavde kao i ja tvrdiš tako o ljudima koji imaju više staža u prometu nego ti godina tu,kako to.

Post Reply